O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Sobert
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 02 mar 2013 23:08

Procedura przewozu psa do UK

Postautor: Sobert » 08 maja 2013 22:08

Witam

Chciałbym w końcu sprowadzić swojego psa z Krk do Londynu.
Czytałem trochę o szczepieniach i odrobaczaniu tuż przed wyjazdem, ale doczytałem się kilku różnych wersji. Więc mam pytanie: czy ktoś może wie na pewno, kiedy mam zrobić szczepienie na wściekliznę i czy odrobaczenie powinno być nie wcześniej niż 24h i nie później niż 11h przed wyjazdem? Kolejne pytanie dotyczy klatki: Czy mam obowiązek przewozu psa w klatce i czy mogę go wyprowadzić z auta na prom?

Pozdrawiam, Robert

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 08 maja 2013 22:16

Nie mozna wprowadzic na prom, pies musi zostac w samochodzie sam - dlatego lepszym rozwiązaniem jest eurotunel, co do klatki zależy od wielkości psa, ale jezeli pies jest z tych większych, to można go przewozić w bagażniku, który należy oddzielić takim specjalnym urządzeniem (krata) od reszty kabiny samochodowej, co do wścieklizny to słyszałam że trzba zaszczepić nie póżniej niż 24 godz przed przekroczeniem granicy , ale pewności nie mam, więc może ktoś bardziej kompetentny sie odezwie :D Szerokiej drogi :D

Sobert
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 02 mar 2013 23:08

Postautor: Sobert » 08 maja 2013 22:42

Kurcze, pies ma 20 kg, więc jest średniej wielkości.

A może ktoś będzie mi w stanie pożyczyć klatkę, lub tanio odsprzedać?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 09 maja 2013 07:59

Jak ja jeździłam z psem to było to nie więcej niż 48h i nie mniej niż 24h od momentu przekroczenia granicy francusko-angielskiej.

Szczepienie na wściekliznę minimum 21 dni przed przekroczeniem granicy.

Nie ma obowiązku przewozu psa w klatce (mój jeździł na tylnej kanapie). Ja wybierałam zawsze tunel, żeby nie zostawiać go samego na 2h w aucie.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 09 maja 2013 11:06

My sie wybieramy w "długa podróz" po raz pierwszy w tym roku (czerwiec). Dla mnie jest bardzo ważne zeby, nasz pupil czuł sie bezpiecznie i komfortowo, a także zeby na granicy nie było większych kłopotów. Z tego co zdążyłam sie zorientować to NTC jest najbliższa prawdy, z tym że jak pies jedzie na tylnim siedzeniu to musi być przypięty pasami.
Wczoraj byłam w "petsathome" i wstępnie rozglądałam się za zestawem dla naszego podróżnika. Jest dość duży wybór, tylko muszę dokładnie zdecydować co chce kupić, i rozmiar naszego piesia ma również znaczenie.
Do takiej podrózy tzreba się dobrze przygotować, bo sam czas spędzony w samochodzie jest dla futrzaka udreką. Muszę się postarac, żeby zapewnic mu maximum komfortu.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 09 maja 2013 11:38

Mój jeździł bez pasów i nie wiedziałam szczerze mówiąc, że są przepisy regulujące tą kwestię.

Ja miałam matę ochronną i nie przypinałam psa wcale. Jeździł tak:
Obrazek

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 09 maja 2013 11:42

Lo matko jakie cudo :shock:

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 09 maja 2013 12:16

NoToCo pisze:Mój jeździł bez pasów i nie wiedziałam szczerze mówiąc, że są przepisy regulujące tą kwestię.

Ja miałam matę ochronną i nie przypinałam psa wcale. Jeździł tak:
Obrazek

O jejku - całuśnu slodziak - fiu , fiu Stara kochaś dla Twojej suni :D
Szarik :D :D :D
Też widzialam te maty - cały zestaw wraz z butlą do picia - 50 funa, harnes do zapięcia w pasy (zależnie od firmy) 10-25 funa.
Mój mordziak jest w Belgii na liście grożnych, mam tylko nadzieję że nasz podróż przebiegnie bez większych "atrakcji" he he

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 09 maja 2013 12:19

Na liscie groznych?

Lo matko.. tzn jak nim w kogos rzucisz to komus krzywde mozesz zrobic?

:lol:

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 09 maja 2013 12:28

StaraBaba pisze:Na liscie groznych?

Lo matko.. tzn jak nim w kogos rzucisz to komus krzywde mozesz zrobic?

:lol:

He he - kto by go udzwignął, mamy problem z wtarmoszeniem go do bagażnika, lazy-klops. :lol: :lol:
dzięki za link, przyda się :D

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 09 maja 2013 12:34

Kochaś jest kastratem i mieszka w Polsce, czyli nici z romansu :)

zooplusa też polecam, mają dobre ceny suchych karm. Teraz też od nich kupuję z polskiej strony - darmowa dostawa w ciągu 1-3 dni.

Mój pies przesypiał prawie cała podróż, uwielbia aportowanie więc można go było łatwo zmęczyć nawet an krótkich przystankach. Przy tunelu mają też fajne ogrodzone wybiegi specjalnie dla psów.

mikoka
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 09 maja 2013 13:52

Postautor: mikoka » 09 maja 2013 13:52

Ja bralem psa bezposrednio na prom, do kajuty. Musialem tylko wynajac klatke, a kajuta musiala byc 2-sobowa (podrozowalismy w 2 osoby). Polecam tez kupic psu tabletki na uspokojenie.

Sobert
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 02 mar 2013 23:08

Postautor: Sobert » 10 maja 2013 15:10

Dziękuję wszystkim za rady :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 161 gości