O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Xen
Gastarbeiter
Posty: 94
Rejestracja: 11 kwie 2013 20:09

gdzie tanio kupić ubezpieczenie na auto ??

Postautor: Xen » 24 kwie 2013 16:47

Masakra szukam ubezpieczenia na auto 1,4 disel i wszędzie ponad 1000 tyś f za rok czy to normalna cena prawko mam 10 lat zamieniłem na UK ,.
I takie koszta mi wyskakują .
zna ktoś gdzie można kupić taniej ??

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 25 kwie 2013 08:24

Pewny jestes ze wprowadzasz dane prawidlowo?

Masz NCB?

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 25 kwie 2013 09:34

a szukałeś na http://www.moneysupermarket.com/car-insurance/ ?

I jedna ważna rzecz na rynku brytyjskim istnieje zaledwie kilka firm ubezpieczeniowych, reszta to są firmy współpracujące. Większość tych firm ma dostęp do wspólnej bazy klientów. Dla przykładu jeżeli wpiszesz zapytanie o wycenę z prawdziwymi danymi, a później zaczynasz kombinować i zmieniać parametry np. adres, miejsce parkowania samochodu, ilość przejechanym mil rocznie itp. nie łudź się że zmienisz znacząco cenę. Dla nich liczy się pierwszy wpis, który w 99% przypadków jest prawidłowy. Dane te trzymane są w ich bazie przez co najmniej kilka miesięcy i większość kolejnych wycen częściowo bazuje na Twoim pierwszym wpisie.

adam36
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2013 09:05

re

Postautor: adam36 » 25 kwie 2013 11:49

1000£ to normalna cena,jesli nie masz zadnych znizek za bezwypadkowa jazde.Za kazdy rok znizek placilbys okolo 10% mniej od tego tysiaca.Jesli uzywasz wyszukiwarki:supermarket lub gocompare(to najlepsze wyjscie,zeby kupic ubez.)to tam glownie decyduje postcode.Czesem oplaca sie przeprowadzic,zeby zaplacic nawet 40% mniej.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: gdzie tanio kupić ubezpieczenie na auto ??

Postautor: goraluk » 25 kwie 2013 12:54

Xen pisze:Masakra szukam ubezpieczenia na auto 1,4 disel i wszędzie ponad 1000 tyś f


Ile?!!
1000 tyś? Toż to okrągły milion!

ps. napisz ile masz lat, i czy masz jakieś zniżki (uczciwie!) z Polski też.
Napisz czy miałeś jakieś mandaty czy podobne problemy, oraz to czy w ostatnich 5 latach aplikowałeś o likwidacje szkody.
Przy kwocie ponad 1000 funtów miejsce zamieszkania ma małe znaczenie tak samo to gdzie pojazd będzie (private driveway czy street).
To albo wiek albo brak zniżek albo problemy natury prawnej. Zwłaszcza, że to tani samochód o małej pojemności.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: re

Postautor: goraluk » 25 kwie 2013 13:04

adam36 pisze:1000£ to normalna cena,jesli nie masz zadnych znizek za bezwypadkowa jazde.Za kazdy rok znizek placilbys okolo 10% mniej od tego tysiaca.Jesli uzywasz wyszukiwarki:supermarket lub gocompare(to najlepsze wyjscie,zeby kupic ubez.)to tam glownie decyduje postcode.Czesem oplaca sie przeprowadzic,zeby zaplacic nawet 40% mniej.


Postcode band nie zależy do serwisów porównawczych ale jest odgórnie ustaloną stałą ze względu na kilka czynników, jak np: ilość wypadków, włamań do samochodu, ilość wniosków o likwidację szkód itp.
Band jest od A (najlepsza) do F (najgorsza i najdroższa).
Podaj pierwsze litery Postcode to powiem ci w jakim bandzie jesteś i nie ma tu nic do powiedzenia żadna strona typu "compare".
Ja np. mam band B.

Przy okazji, czy możesz dać przykład tych 40% ze względu na band?


Xen
Gastarbeiter
Posty: 94
Rejestracja: 11 kwie 2013 20:09

Postautor: Xen » 25 kwie 2013 14:51

mam 29 lat prawo jazdy od 11 lat prawie, zniżki mam z PL 6 lat ciągłości ubezpieczenia OC , nigdy wypadków ani nigdy nie występowałem o wypłątę odszkodowania .
Więc co może powodować tak wysoką składkę ubez. za samochód o tak małej pojemności ???
Zero mandatów.
Zniżki mam z Polski na piśmie i przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 25 kwie 2013 16:30

Zrobiłem wycenę wg. danych jakie podałeś i w admiral wychodzi najtaniej ok. 1350 na rok.
Z tego co widzę, ubezpieczenia znów podrożały! Zrobiłem też sobie i jak bym dziś zrezygnował z ubezpieczenia i zrobił nową wycenę to wyszło by mi o 150 funtów drożej!!!
To już jakaś paranoja z tymi ubezpieczeniami, dosłownie co 6 miesięcy drożeją o najmniej 10%-20%.
Złodziejstwo totalne... ale co się dziwić, zawsze jak u władz jest prawica, kapitaliści czy liberałowie to zawsze tak jest. To zawsze jest raj dla złodziei.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 kwie 2013 16:58

goraluk pisze:zawsze jak u władz jest prawica, kapitaliści czy liberałowie to zawsze tak jest. To zawsze jest raj dla złodziei.


U władzy nie ma prawicy, kapitalistów ani liberałów. Coś ci się pomyliło. Teraz jest Labour dla bogaczy, ale to nie ma nic wspólnego z prawicą czy kapitalizmem.

dolata
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2013 15:01

Postautor: dolata » 25 kwie 2013 17:06

W/g mnie cena ubezpieczenia, jezeli jest ono obowiazkowe ( takie jak na samochod), powinna byc kontolowana przez panstwo.

Wiem,ze to brzmi jak z epoki sprzed 89 roku ale mam tez dosyc tego,ze co kilka miesiecy ciagla jest okolo 100 funtow wiecej.
Jezeli zlozysz claim, znizki leca,(nie wazne czyja wina), zmuszaja tym samym do ubezpieczania swoich znizek czyli ubezpieczenie od ubezpieczenia lub do nieskladania claimu ( czyli po co place te ubezpieczenie???)
:shock: W razie claimu na dzien dobry trzeba zaplaic excess, nie wazne kto jest winny. Potem dopiero mozesz ubiegac sie o zwrot tego excess. Twoje pieniadze w tym czasie trzyma sobie firma ubezpieczeniowa.

Paranoja.

Od wszystkich innych ubezpieczen trzymam sie z daleka.

Wyglada na to,ze musisz czlowieka wydac te 1000 funtow.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 kwie 2013 17:22

Cały problem w tych wysokich cenach jest właśnie przez to, że ono jest obowiązkowe, więc firmy mogą sobie windować ceny jak chcą bo wiedzą, że człowiek i tak musi kupić. Gdyby takiego obowiązku nie było, musieliby walczyć o klienta cenami, bo inaczej nikt by się nie ubezpieczał.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 25 kwie 2013 17:24

usercostam pisze:
goraluk pisze:zawsze jak u władz jest prawica, kapitaliści czy liberałowie to zawsze tak jest. To zawsze jest raj dla złodziei.


U władzy nie ma prawicy, kapitalistów ani liberałów. Coś ci się pomyliło. Teraz jest Labour dla bogaczy, ale to nie ma nic wspólnego z prawicą czy kapitalizmem.


Kapitalizm zawsze będzie prowadzić do kryzysu, na tym polega.
Śmieszy mnie jednak nazywanie błędów kapitalizmu socjalizmem:)
To co jest obecnie to jest właśnie kapitalizm, przykro mi, że wielu ludzi wyobrażało sobie coś innego. W zasadzie to zawsze tak jest, że kapitalizm oszukuje. Nie ma "uczciwego" kapitalizmu, bo go być nie może! Kapitalizm polega na proficie, a tam gdzie profit tam nie ma miejsca na uczciwość czy morale.
Ale wątek nie o tym jest.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 25 kwie 2013 17:24

Ja w zeszłym roku się zdziwiłam, bo mimo iż miałam wypadek (częściowo z mojej winy), a wartość szkód szacują na 30k (sprawa jeszcze się toczy) to cena ubezpieczenia, które odnawiałam 3 m-ce po wypadku... spadła, mimo że kupiłam droższy samochód, z mocniejszym silnikiem.

Ceny ubezpieczeń poszły horrendalnie w górę przez masę whiplash claims, ale i za to mają się w końcu wziąć.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 25 kwie 2013 17:29

Firmy ubezpieczeniowe tłumaczą się tym, że jest coraz więcej wniosków o odszkodowania za szkody zdrowotne.
Do paranoi dochodzi, gdzie kobieta domaga się (i dostaje) odszkodowanie bo boli ją kark a została popchnięta przez samochód parkujący, nawet uszkodzeń mechanicznych nie było poza otartą farbą.
firma ubezpieczeniowa nie bawi się w ekspertyzy lekarskie, bo jak twierdzą to za drogie i taniej jest wypłacić odszkodowanie i.. podnieś cenę. Na wyższej cenie zarabia się ponad 100X tyle co na "uczciwym" badaniu każdej szkody.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości