O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
dolata
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2013 15:01

Postautor: dolata » 16 kwie 2013 09:30

Nie rozumiesz? Trudno.

Nie ma takiego obowiazku.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 kwie 2013 09:52

dolata pisze: Przyznaj,ze to jest o kila krokow za daleko.


Jakby ktos mi wlazl w buciorach do mieszkania i meble zaczal przestawiac bo mu/jej sie moj uklad nie podoba - dostalby w ryj.. proste.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 kwie 2013 09:53

.. i wylecialby za drzwi oczywiscie-bez opcji powrotu

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 kwie 2013 13:40

Wklejaj obrazki, to ci zdecydowanie lepiej wychodzi niz podawanie jakichkolwiek argumentow.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 16 kwie 2013 13:58

Też nie bardzo jarzę co ma przestawianie mebli do tego tematu nagonki na emigrantów?
Co nie bardzo chyba trafiona analogia.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 kwie 2013 14:09

Jak to nie trafna analogia?

Ktos chce tu zyc, niech sie pod kazdym wzgledem dostosuje do tego jak tubylcy maja ochote w swoim kraju zyc zeby ich nie urazic a nie na wjezdzie domaga sie nie wiadomo czego wlacznie ze zmianami ktore tubylcow z lekka delikatnie mowiac fqurwiaja.

Wiec jak najbardziej trafna.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 kwie 2013 14:24

Znowu piszesz bez sensu!

Jak to co piszesz ma sie do propagandowego g... ktore wkleilas? i jak to sie ma do faktow ktore ja podalem? Imigranci maja zaczac brac WIECEJ zasilkow zeby dostosowac sie do tubylcow?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 kwie 2013 14:50

Zaraz wroce, ide spojrzec w regulamin od kiedy w jednym watku nie mozna na rozne tematy sobie pisac....

:lol:

dolata
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2013 15:01

Postautor: dolata » 16 kwie 2013 15:01

Ktos chce tu zyc, niech sie pod kazdym wzgledem dostosuje do tego jak tubylcy maja ochote w swoim kraju zyc zeby ich nie urazic a nie na wjezdzie domaga sie nie wiadomo czego wlacznie ze zmianami ktore tubylcow z lekka delikatnie mowiac fqurwiaja.


Problem w tym,ze ich uraza wszystko.
Jestesmy Polakami, nigdy nie bedziemy mentalnie identyczni jak oni. Tyle wystarczy aby ich urazic. W zamian uwazasz,ze maja prawo manipulowc faktami ( np odnosnie pobieranych benefitow a kwoty wplaconych przez nas podatkow, uparcie i wybiurczo opisywanie ile benefitow pobieramy) tylko po to aby moc odwrocic uwage od swoich politycznych posuniec bardziej lub mniej trafionych?

Oburzanie sie,ze np Polki rodza zbyt duzo dzieci lub studiuje zbyt duzo Polakow uwazasz,ze jest zasadne?
Wiec co mamy jedynie pracowc (czytaj zasuwac), zaplacic podatki a potem schowac sie w norze lub w szalasie aby ich nie urazic?

J

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 kwie 2013 15:07

Super nowy temat - ilosc dzieci.

Czy Polka, czy Angielka czy Nigeryjka cz Pakistanka czy Marsjanka - dzieci na tyle na ile ja osobiscie stac, bez wyciagania lap po wszelkiego rodzaju zasilki "bo mam 7 dzieci"

dolata
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2013 15:01

Postautor: dolata » 16 kwie 2013 15:24

Tu nie bylo slowa o zasilkach. Krytykowany byl fakt przez angilelskie media rodzenia dzieci w ogole. Powod? Angielska sluzba zdrowia nie jest na to gotowa.
Przepraszam ale placimy podatki od lat rowniez na sluzbe zdrowia.
W jakims stopniu jestem w stanie zrozumiec,ze nie byli przygotowani,zaskoczeni w ktoryms momencie ,ze przyjechalo do UK tak duzo emigrantow. Tyle,ze juz minely lata od tego czasu i masa naszych pieniedzy wplynela do IR jak rowniez poszla w obrot gospodarczy (konsumpcja).
Powinni tym rozsadnie gospodarowac a nie winic Polii za to,ze rodza zbyt duzo dzieci. Typowa proba odwracania uwagi od prawdziwego problemu.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 kwie 2013 15:25

Nie ci placacy podatki maja po kilkoro dzieci.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 kwie 2013 15:28

I nie ci placacy podatki wiecznie domagaja sie tlumaczy (extra koszty dla NHS), lataja z kazdym katarem do lekarza po antybiotyk (bo w Polsce im dawali) itd itp

dolata
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 15 kwie 2013 15:01

Postautor: dolata » 16 kwie 2013 16:17

Nie wiem skad znowu taka interpretacja?

Nie bylo mowy o rodzinach wielodzietnych. Chodzilo o ilosc porodow w sumie. Rownie dobrze mogly to byc kobiety, ktore maja np. 2 dzieci.

Uwazam,ze w tym momencie obrazasz rodziny wielodzietne twierdzac, nie wiem na jekiej podstawie, ze nie placa one podatkow. Dlaczego sadzisz,ze ktos kto ma przypuscmy 4 dzieci nie placi podatkow?

Nie rozmumiem tez skad wnioski,ze Polak,ktory idzie do lekarza tych podatkow rowniez nie placi.

Dochodze do wniosku,ze wedlug Ciebie wiekszosc z nas nie placi podatkow, wyludzamy benefity i uparcie chche zmieniac biednym Anglikom ich kraj.

Jezeli tak uwazasz, bez sansu jest nasza dalsza dyskusja.

Pozdrawiam

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 kwie 2013 16:21

Masz racje - bez sensu.

Ja nie patrze na swiat przez "my" (ja zarabim 50k, ty zarabiasz 10k czyli MY zarabiamy 60k). Ja place 45% podatku, 2 Marianow nie placi NIC ale "razem" placimy ok na trojke.

Ja patrze na jednostki - bo jednostka jestem.

Nie obchodza mnie "srednie". O srednich lubo MF filozofowac, statystyki ziewww


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 37 gości