O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 lut 2008 23:22

D u p a tam.
To znaczy, zeby nie bylo: oczywiscie przyklady takiego wykorzystywania sie zdarzaja. Sam takowe znam. Ale nie udawajmy ze to jest powodem typowo polaczkowatego rasizmu: nazywaniem czarnych "czarnuchami", Hindusow "ciapatymi", Pakistanczykow "pakolami" itd itp.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 18 lut 2008 23:30

no z tym sie zgadzam, najlatwiej jest klasyfikowac i uogolniac.... :wink:

user131001
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2007 23:44

Czarni...

Postautor: user131001 » 19 lut 2008 00:00

Może to i fakt że dres dresowi równy, niezależnie od tego czy czarny, biały czy żółty (chociaż takiego jeszcze nie spotkałem, hehe)
Nie jestem rasistą, ale czarni są najgorsi. Wulgarni, głośni, zachowujący się jakby dopiero wyposzczono ich z buszu. Niestety nasi rodacy bardzo często starają się im dorównują. Wiele razy jechałem z bydłem rzucającym "mięsem" na prawo i lewo, niedomytym i śmierdzącym, z obowiązkową puszką żywca w ręku. Rozmawiającym przez telefon w taki sposób aby wszyscy wokół słyszeli. Swoją drogą to jest chyba reguła, że im większy burak tym głośniej się wydziera do słuchawki.
Ale jak już wspomniałem tylko starają się dorównać. Na szczęście jeszcze muszą się uczyć :D
Do czego zmierzam, czarni zachowują się jak święte krowy. Nie można zwrócić im uwagi (chyba że jest się czarnym). Dzisiaj spędziłem w autobusie dodatkowe 10 minut, tylko dlatego że weszło bez płacenia 5 czarnych, a kierowca wyłączył silnik i czekał aż wyjdą . Nie wiem ile bym tam jeszcze siedział, ale chłopcy znudzeni konwersacją przez cały autobus z kierowcą, zobaczyli nadjeżdżający z tyłu autobus i przesiedli się do niego. Kierowca został nazwany rasistą, tylko dlatego, że zwrócił im uwagę iż muszą zapłacić za bilet.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 19 lut 2008 09:40

Oni za swoj kolor skory dostali po d... wiele setek lat temu i teraz (mam wrazenie) ze troche tego naduzywaja...


Do boju polacy, idziemy rabowac niemieckie supermarkety ! za adolfa, za zabory zawine flaszke i puszke zarcia dla kota :)

Powaznie teraz :) , co mnie to obchodzi ze dostali po dupie ? Ja nie placze ze urodzilem sie w komunie. I nie oni tylko ich przodkowie. Nie ma co sie ludzic, ludy zamieszkujace okupowane kraje Afryki i tak by nie skorzystaly z dostepnych tam bogactw przez wieki, przed kolonializmem ludzie tam zyli w epoce kamienia lupanego. Niestety teraz do zastanej mentalnosci doszla bron ktora zachod sprzedaje kazdej stronie, niefajne polaczenie. Dlatego mysle ze kolonizatorzy nie powinni tam wogole wchodzic, ale jesli juz tam weszli to powinni tam zostac az zaprowadza porzadek.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 19 lut 2008 10:18

ale kolonizatorzy (okupanci) weszli (nadal wchodza) zeby wykorzystac te kraje do wlasnych celow a nie zaprowadzac tam porzadek, o czym ty snisz Arti ? :lol:

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 19 lut 2008 10:37

Z tego co wiem jest tam tylko ONZ, ktore jak zwykle nic nie robi ale glosno mowi ze jest. Inaczej to wyglada od zaplecza, ameryka finansuje tego kto aktualnie z nimi trzyma. Miejscowi teoretycznie maja tam wladze a wyglada to tak ze zabijaja sie wioska po wiosce o diamenty czy rope i nie ma zamiaru to sie skonczyc.

mmmb
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 14 lut 2008 00:47

Postautor: mmmb » 19 lut 2008 15:52

no to powiedzcie mi jak to nazwac jezeli bialy zwraca uwage czarnemu zeby wreszcie zaczal sprzatac czesc wspolna klatki schodowej bo bialy juz ma dosc za nich sprzatania to ta druga strona reaguje dzwoniac na policje i donoszac o rasizmie no i przyjemnie jak przyjezdzaja zakuwaja w kajdanki i na 48 godz, to nic ze pozniej wyjasnia sie sprawa ale do przyjemnosci to nie nalezy dlaczego im tak od razu wierza .drugi przyklad w hotelu w rezerwacji sa 3 narodowosci ,2 bialych i czarny no i normalka czarny sie ciagle spóżnia malo robi chodzi czesto na przerwy ,i co oczywiscie reszta sie buntuje dlaczego ja mam za niego pracowac i teraz finisz dochodzi do skargi do przelozonego na czarnego no i co zgadnijcie ? oczywiscie czarny oskarża ich o rasizm ze sie czepiaja no i jaki finisz oczywiscie reszta zostaje zganiona i pouczona ze to jest rasistowskie postepowanie, to tak tylko w skrocie ale temat rzeka

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 19 lut 2008 17:02

Tak Ci powiedza, ze zaraz w odpowiedzi sie posypia posty o polskich nierobach i pijakach szczajacych w autobusach tanim piwem :)
Tylko ze za polskim pijakiem i nierobem nie stoja ustawy czy organizacje spoleczne, taka roznica.
Tu nie chodzi o to ze czarni mniej pracuja, ze sa bardziej leniwi bo nikt nie udowodnil ze tak jest, tylko o to ze maja dodatkowe prawa ze wzgledu na przynaleznosc rasowa, co jest poprostu.... rasizmem.

mmmb
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 14 lut 2008 00:47

Postautor: mmmb » 19 lut 2008 20:27

na to wychodzi ogolnie to ja nie mam nic przeciwko kolorowi skory,mnie tam ich kolory nie rarzą/ bo wedlug mnie rasista to taki ktoremu od samego poczatku przeszkadza wlasnie kolor skory,a póżniej jest ta cała reszta/ tylko dlaczego wszystko co robia nie tak to zaraz podciagaja pod rasizm bo tak jak mowisz jezeli polak krzyczy, szcza,pije/w sumie tak jak i inni/ ale nie mowi jak sie czepiaja ze rasisci a ja mysle ze angole to nie maja na nich dobrej rady bo sie ich boja i wzieli niby pod parasol rasizmu i maja niby spokoj, a ci znowu to wykorzystuja do granic .

Immona
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2008 09:53

Postautor: Immona » 20 lut 2008 10:03

Artur79 pisze:Tu nie chodzi o to ze czarni mniej pracuja, ze sa bardziej leniwi bo nikt nie udowodnil ze tak jest, tylko o to ze maja dodatkowe prawa ze wzgledu na przynaleznosc rasowa, co jest poprostu.... rasizmem.


To jest rekompensata za czasy, kiedy mieli mniejsze prawa niż biali. Oczywiście można dyskutować zasadność odpowiedzialności zbiorowej, ale nawet z tymi przywilejami sytuacja społeczno-ekonomiczna czarnych jest gorsza od przeciętnej w społeczeństwie, więc nie sądzę, że można mówić o uprzywilejowaniu rzeczywistym - takim, które by działało.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 20 lut 2008 10:15

Oczywiście można dyskutować zasadność odpowiedzialności zbiorowej,


hitlerowcy nie dyskutowali, tylko rozstrzeliwali cala wioske.

ale nawet z tymi przywilejami sytuacja społeczno-ekonomiczna czarnych jest gorsza od przeciętnej w społeczeństwie, więc nie sądzę, że można mówić o uprzywilejowaniu rzeczywistym - takim, które by działało


bo robienie z nich swietych krow dziala tylko na ich szkode, ale rzady europejskie wola zamiatac problem pod dywan politycznej poprawnosci.
macie benefity, macie councile, macie poprawnosc polityczna wiec siedzcie cicho prosimy ladnie, ale to nie dziala jak widac.
trzeba ich poprostu traktowac jak normalnych ludzi takich jak wszyscy, dawac wedke a nie ryby. to przywileje powoduja nienawisc czy niechec do nich, nawet do tych ktorzy na to nie zasluzyli a tych co zasluzyli eliminowac ze spoleczenstwa jak kazdy zagrazajacy mu element, niezaleznie od koloru.
czytalem niedawno wypowiedz babki ktora zostala teraz kimstam waznym w kwestii min. councili, proponowala zeby przyznawac je tylko tym ktorzy szukaja pracy lub pracuja, albo przyznawac okresowo, co ma motywowac do poszukiwania pracy, widac ze babka ma leb na karku, mam nadzieje ze jej komuchy nie zaszczuja.

ps. witam na forum :)

Immona
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2008 09:53

Postautor: Immona » 20 lut 2008 10:31

Artur79 pisze:
ale nawet z tymi przywilejami sytuacja społeczno-ekonomiczna czarnych jest gorsza od przeciętnej w społeczeństwie, więc nie sądzę, że można mówić o uprzywilejowaniu rzeczywistym - takim, które by działało


bo robienie z nich swietych krow dziala tylko na ich szkode, ale rzady europejskie wola zamiatac problem pod dywan politycznej poprawnosci.
macie benefity, macie councile, macie poprawnosc polityczna wiec siedzcie cicho prosimy ladnie, ale to nie dziala jak widac.
trzeba ich poprostu traktowac jak normalnych ludzi takich jak wszyscy, dawac wedke a nie ryby.


Tia. Problem w tym przypadku jest taki, że ta społeczność została wyniszczona w czasach, gdy dyskryminacja oficjalnie istniała. Kilka pokoleń braku dostępu do wykształcenia, dobrze płatnych prac itp. powoduje zmiany w psychice i wędki, które działają dla ludzi z inną historią, mogą nie działać w zastosowaniu do danej mentalności.

W Polsce jest podobne zjawisko w niektórych byłych PGRach - wystarczyło pół wieku, żeby ludzi zmienić tak, że pozornie sensowne programy pomocowe napotykają na nie przewidziane trudności. Moja ulubiona historia to ta, gdy wieś zjadła zwierzątka futerkowe kupione wraz z całym sprzętem i szkoleniami przez UE, z czego miał być zyskowny biznes dla wioski.

Chodzi o to, że nie chodzi o kolor skóry, ludzie biali, żółci, czarni czy zieloni będą mieli podobne problemy, gdy zostaną potraktowani przez odpowiednio długo w odpowiednio zły sposób, a czarni mieli pecha być wyjątkowo źle traktowani przez wyjątkowo długi czas. Oceniając całą kolorową społeczność i widząc jej problemy należy pamiętać o źródłach i nie przypisywać tego jakiejś niższości rasowej czy innym bzdurom. Oczywiście poprawność polityczna może bardzo szkodzić samym "uprzywilejowanym", ale ja tu na forum nie widzę wiele zdroworozsądkowej krytyki poprawności politycznej, za to mnóstwo prymitywnego rasizmu opierającego się na prostej zawiści i niechęci do inności.

ps. witam na forum :)


A znasz mnie skądinąd?

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 20 lut 2008 11:09

Ogolnie to sie z powyzszym zgadzam, tyle ze trudno mowic o jakimkolwiek wyniszczeniu spolecznosci, ktora raczej nie istniala. Tak jak np. slynna z syfu, Nowa Huta w Krakowie byla to zbieranina przesiedlencow z zadupia a nie zadna spolecznosc. Przeciez pierwsi czarni w UK, to byla tania sila robocza ktora w odroznieniu od USA zjawila sie tutaj dobrowolnie, ale byli to ludzie z Afryki, ktora w rozwoju spolecznym stoi raczej nisko, czesc byla z Jamajki, tam troche lepiej w koncu moja ulubiona muza Ska tam sie zrodzila wiec nie moze byc zle :) aha i Karaiby.
No ale stanmy na ziemi, zyjemy tu i teraz i nie ma co sie babrac w historii, ktorej i tak sie nie zmieni, tylko trzeba mowic o dzisiejszych problemach.

Oczywiście poprawność polityczna może bardzo szkodzić samym "uprzywilejowanym", ale ja tu na forum nie widzę wiele zdroworozsądkowej krytyki poprawności politycznej, za to mnóstwo prymitywnego rasizmu opierającego się na prostej zawiści i niechęci do inności.


nie czytaj postów Gonza i Irona to bedzie dobrze, to takie boty do robienia ruchu na forum :)

A znasz mnie skądinąd?

A musze znac zeby przywitac ? :)

user1310596
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 09 wrz 2007 09:58

Postautor: user1310596 » 23 lut 2008 16:07

Skoro wolno być pedałem, żydem, pedofilem i różne mendy bronią tej "wolności" to jak najbardziej wolno i nawet trzeba być rasistą a jak się jest jeszcze antysemitą to "cool".
A tak na marginesie:

Wynurzenia pieprzonego araba

"Islam i tak zwycięży


W imię Boga litościwego i miłosiernego. Islam, który jest prawdziwą religią
Jedynego Boga, już wkrótce pokona zachodnią cywilizację rozkładu i śmierci.
Już dziś w takich krajach jak Francja, Wielka Brytania lub Niemcy mieszka po
5 milionów muzułmanów i więcej. We Włoszech, Holandii, Hiszpanii i
Skandynawii jest nas po 2 miliony. Także w Polsce wspólnota nasza szybko
rośnie, także w kręgach etnicznych Polaków. Czasy chrześcijaństwa mijają na
naszych oczach, wasz Kościół się nie sprawdził, nie chroni was od moralnego
rozkładu i dał się opanować żydostwu i masonerii, które popychają waszą
świadomośc ku `zderzeniu cywilizacji', czyli do wojny z nami w interesie
Izraela. My tej wojny nie chcemy i będziemy jej unikać, bo mamy lepszy
sposób, aby was pokonać i to w ciągu 1-2 pokoleń. To my mamy rodziny i
zgodnie z wolą Boga oraz nakazem Proroka Muhammada (pokój niech będzie z
nim!) łona naszych kobiet są ku rodzeniu, a piersi ich ku karmieniu.
Przeciętna muzułmanka rodzi w zyciu 4,3 dzieci. Nie ma wśród nas starych
panien, bo od tego mamy poligamię, a te które innej szansy zamęścia nie
mają, na drugie i trzecie żony idą. Wszystkie nasze kobiety rodzą, a córki
nasze wydajemy za mąż, gdy piersi ich się wypełnią a ciałó biologicznie
dojrzeje do swego zadania. Kobieta bowiem ma krótszy czas od mężczyzny (lata
15-40) dla wypełnienia swego macierzyńskiego powołania, bez którego jej
życie nie może być szczęśliwe ani wartościowe. Już dziś ponad połowa dzieci
świata rodzi się w rodzinach muzułmańskich i procent ten co roku wzrasta. Za
15-20 lat będziemy większością gatunku ludzkiego. Bez rozlewu krwi, bez
fanfar i krucjat, zajmiemy ziemię, którą Bóg dla nas przygotował. Wy
będziecie uprawiali sport, a my ogrody. W czystości obyczaju, w uszanowaniu
dziewictwa i wierności, w płodności, w abstynencji i pracy, także fizycznej,
w bojaźni Boga i w posłuszeństwie Jego przykazaniom jest nasze zwycięstwo. A
wy umierajcie: niech córki wasze nadal kurwią się z kim popadnie, a łona ich
niech pozostaną jałowe aż do końca. Większośc z nich jeszcze w wieku 30 lat
wierzy w `karierę' nie ma pierwszego dziecka! Zróbcie taki prosty
eksperyment: niech każdy z was rozejrzy się dookoła siebie, zrobi listę
znanych sobie kobiet z waszego środowiska do lat 40 i policzy, ile one razem
mają dzieci: to jest dowód waszego wymierania! Czy umiecie to zmienić?
Narody, w których kobiety nie chcą rodzić dzieci, a mężczyźni służyć w
wojsku, aby bronić swych rodzin i ojczyzn, są skazane na zagładę. Owszem,
dziś jeszcze gromadzicie i budujecie, ale to my będziemy mieli dzieci i
wnuki, które wszystko to po was odziedziczą. Za 50 lat nad całą ziemią
powiewać będzie święty zielony sztandar Proroka, a każdy wschód i zachód
słońca usłyszy święte wołanie azzanu: Bóg jest wielki. Zaprawdę Bóg jest
Panem całego świata. Przyjdźcie do Niego wszyscy, którzy jeszcze macie rozum
i sumienie, dopóki czas się nie wypełnił. Wy jeszcze tego nie dostrzegacie,
jeszcze się łudzicie, że ochroni was jakaś techniczno-organizacyjna
przewaga, jakieś komputerowe superprogramy, tajne policje i superstruktury
władzy. Nie bądźcie naiwni. Nie zbudujecie swego dobrobytu ani swego
bezpieczeństwa na krzywdzie ani na wyzysku biednych i kolorowych. Ci, którzy
wami kierują i was zwodzą, będą pierwszymi, którzy was zdradzą i pozostawią.
Te superstruktury i superprogramy najpierw obrócą się przeciwko wam. Tak jak
w czasie II wojny światowej elity zydowskie uciekły do Ameryki i udawały, że
nie wiedzą, co Hitler robi z ich biedotą, ktorą wpedzano do komór gazowych
mówiąc im, że to łaźnie. A przecież byli to ich rodacy, krew z krwi i kość z
kości ich narodu. Czy nie umieli tego przewidzieć, czy woleli nie
dostrzegać? Jeżeli dla własnej biedoty tak cynicznie nie mieli litości, to
czy będą ją mieli dla was? Jesteście niemądrzy, jeśli się nad tym nie
zastanawiacie. Nie będzie dla was emerytur, nie będzie ubezpieczeń, nie
będzie ochrony własności. To już ostatnie lata waszej zachłannej, rozwiązłej
cywilizacji śmierci. Niemoralność jest siostrą głupoty, jak naucza święty
Koran. Nie będziemy was zabijać, bo jesteśmy cywilizacją miłosierdzia, ale
naszym wnukom będziemy urządzać wycieczki do waszych domów samotnej i
zgorzkniałej starości, aby pokazywac was jako żałosne, kuriozalne odpady
chorej cywilizacji, odstraszający przykład tych, którzy zabłądzili schodząc
z drogi wyznaczonej przez Boga. Wielu z was to zrozumie, ale starośc nie
jest wiekiem, w który można to będzie naparwić, najwyżej można tylko
żałowac. To my będziemy decydować jakie fundusze będą wydatkowane na
podtrzymanie waszego nędznego, pomylonego życia. I na pewno więcej będziemy
przeznaczali na nasze przedszkola, niż na wasze domy starców. Nawróćcie się,
póki jeszcze nie jest za późno. Bóg jest wielki. "

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 23 lut 2008 20:14

"czy wolno byc rasista"

a robta co chceta.

http://s13.pl/pliki/whiteblack.swf

oraz wersja "naprawiona"

http://s13.pl/pliki/whiteblack-fixed.swf


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 182 gości

cron