O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
ksiegarniamarty
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2013 14:55

Audio-ksiazki, ebooki czy tradycyjne

Postautor: ksiegarniamarty » 05 kwie 2013 13:30

Witam serdecznie

Chcialam zapytac Was o zdanie: Jaki rodzaj ksiazek lubicie najbardziej?

Czy sa to audio ksiazki, a moze ebooki czy jednak tradycyjne :)??


Pozdrawiam serdecznie:)

Marta Matulewicz

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 05 kwie 2013 20:35

Papierowe...

tylko i wyłącznie.

ksiazka ma mieć... dotyk i zapach. Poza trescia oczywiście... :lol:

zaxoniec
Gastarbeiter
Posty: 72
Rejestracja: 19 gru 2010 16:19

Postautor: zaxoniec » 05 kwie 2013 20:54

Ebooki a najbardziej takie ktore sa dostepne rowno z wydaniem papierowym.

ksiegarniamarty
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2013 14:55

Postautor: ksiegarniamarty » 05 kwie 2013 22:28

do odinna :) - no tak tresc ksiazki wazna

do zaxoniec- chcialabym zeby wszystkie ksiazki mialy wydanie ebookowe i papierowe w tym samym czasie ale tak sie chyba nie da.

Malo autorow zgadza sie na taki krok - jak juz to ci najbardziej popularni tak jakby ebook mial zabrac im klientow :roll:


pozdrawiam serdecznie

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 05 kwie 2013 22:38

tylko papierowe :)

ksiegarniamarty
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2013 14:55

Postautor: ksiegarniamarty » 05 kwie 2013 22:39

do starej baby- skad ja wiedzialam ze taka bedzie Twoja odpowiedz :))

pozdrawiam serdecznie

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 05 kwie 2013 22:40

bo ja stara baba jestem ;)

Patricia Cornwell teraz leci - od dechy do dechy ;)

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 05 kwie 2013 22:44

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa chcialaby veganska (nie vegetarianska ale veganska) ksiazke kucharska taka gdzie na jednej stronie jest zdjecie potrawy a na drugiej opis, kazda potrawa ze zdjeciem, sliskie/blyszczace kartki

cos w stylu tych:

http://www.amazon.co.uk/Good-Food-More- ... =good+food

to jest super seria ale veganskiej nie maja hmmmmm

rozmiar A5 chyba, male ksiazeczki ale dosyc grube i wlasnie kazdy przepis ma zdjecie...

bbc good food ma tez oczywiscie strone www i stamtad wyszukuje weganskie no wczoraj to:

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/3982 ... nach-curry

ale chcialabym ksiazke hmmmm

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 06 kwie 2013 00:28

Preferowałem papierowe, ale dzisiejsze tablety, zwłaszcza 7" są idealne do czytania. Zwłaszcza, że mogę mieć wiele książek w jednym:)
Do tego łatwość odczytywania plików *.pdf (jak się umie "dobrać" do biblioteki google) to ma się wszelkie książki jakie się zapragnie.
Z przeciwnika elektronicznych wydań książek stałem się ich zwolennikiem.
Wydaje mi się, że wszystko zależy od posiadanego urządzenia (musi być lekkie i nie więcej jak 7", zdecydowanie android!) oraz programu który odczytuje e-book. Czasem jest tak, że nie rozumiem pewnej sentencji, więc w e-book wystarczy zaznaczyć i np. poszukać znaczenia danego słowa czy zwrotu w słowniku online. To bardzo pomaga.
Pomijam już fakt, że do tableta można zapakować masę instrukcji i dokumentacji technicznych.
Zdecydowanie e-book.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 06 kwie 2013 01:09

Podobnie jak @goraluk - tablet + ebook. Ja dodam tu jeszcze jeden ważny dla mnie argument - możliwość zmiany wielkości czcionki i ogólnie skalowanie. Po prostu lubię jak czcionka jest duża ( zapewne z racji słabego wzroku ;) ). Dodatkowo wiele readerów ma opcję wyszukiwania, więc łatwo się przegryźć szczególnie przez techniczne rzeczy, gdzie nie czyta się od deski do deski, a szuka się raczej konkretnej informacji.

ksiegarniamarty
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2013 14:55

Postautor: ksiegarniamarty » 06 kwie 2013 15:20

Mamy juz osoby ktore cenia sobie tablet+ebook jak i tych ktorzy wola tradycyjne ksiazki a co sadzicie od audio ksiazkach?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 06 kwie 2013 18:56

ksiegarniamarty pisze:Mamy juz osoby ktore cenia sobie tablet+ebook jak i tych ktorzy wola tradycyjne ksiazki a co sadzicie od audio ksiazkach?


Na androida są programy które "czytają" *.pdf, ale ja nie używam.

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 07 kwie 2013 14:14

Zdecydowanie papierowe :) Uwielbiam zapach nowej ksiazki, lubie tez miec swoje ulubione ksiazki u siebie na polce.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 07 kwie 2013 15:05

@numerowa - chwilowo odejdę od tematu ( ale tylko chwilowo ). Jeszcze jakieś dwa lata temu zarzekałem się, że nie będę kupował gier w dystrybucji cyfrowej, bo lubię te uczucie towarzyszące otwieraniu nowej, zafoliowanej gry i ten zapach "nowości" :) Teraz nie pamiętam kiedy ostatni raz kupiłem wersję pudełkową. Z książkami stało się to samo. Z muzyką i filmami też. Po prostu przestałem mieć potrzebę posiadania danego medium fizycznie, bo jego fizyczność nic nie dodaje do jego wartości moim zdaniem. Dla mnie liczy się jedynie przenoszona treść. Fizyczne nośniki ( czy to papier, czy płyta, czy karta pamięci ) jeszcze całe lata nie będą wyparte z dystrybucji, ale już teraz wielu zaczyna wystarczać nawet sama subskrypcja do Netflix czy LoveFILM, aby dostarczyć sobie wrażeń filmowych ( szczególnie tym, którzy nie gonią za nowościami ). Tu nawet odpada już potrzeba posiadania samego filmu. To samo z serwisami jak Spotify ( gdzie tak czy siak możesz kupić piosenki ).

Książki, filmy, gry, muzyka - im mniej czasu mija między podjęciem decyzji o zakupie danego utworu, a delektowaniem się nim, tym chyba lepiej ( przynajmniej dla mnie ) ;) No i do tego dochodzą jeszcze dodatkowe użytkowe bajery, które często ułatwiają korzystanie z utworu. Dla mnie to, że mogę sobie powiększyć czcionkę w książce, że jeżeli w treści technicznej są referencje, to mogę kliknąć/"tapnąć" i natychmiast zapoznać się z ich treścią, czy też to, że mogę zaznaczać fragmenty tekstu bez fizycznego niszczenia książki bije na głowę zapach papieru. A do tego papier to miejsce zbierania się całych kolonii bakterii ;)

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 08 kwie 2013 16:16

Ja od kilku lat korzystam z ebooków - głównie z Kindle'a - w ten sposób mam wszystko przy sobie, łącznie z adnotacjami i jeśli potrzebuję jakiejś książki "na wczoraj" (szczególnie dosyć specyficznych pozycji z konkretnych dziedzin, a nie beletrystyki), to mam je po paru kliknięciach. Możliwość czytania wszystkiego na iUrządzeniach czy laptopie też jest czaderska. Uwielbiam papierowe książki, ale mam coraz mniej miejsca na nie w domu :) Te co fajniejsze (czyt. wiekowe) pozycje oczywiście są nadal kupowane w papierze na dłuższe wieczory.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 160 gości