O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 mar 2013 17:10

daro43 pisze:A prawo pracy czasem nie mowi że należy być w pracy schludnie i czysto ubranym?Chyba tak jest.


Chybaj/gdybaj dalej - nigdy nic takiego nie widzialam.

A moze powinno byc - nie tylko w kontraktach dla recepcjonistek.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 16 mar 2013 17:11

daro43 pisze:A prawo pracy czasem nie mowi że należy być w pracy schludnie i czysto ubranym?Chyba tak jest.


Chybaj/gdybaj dalej - nigdy nic takiego nie widzialam.

A moze powinno byc - nie tylko w kontraktach dla recepcjonistek.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 16 mar 2013 17:16

Doręczyć mu oficjalne pismo z prośbą dostosowania się do ogólu.I


ismo? Oficjalne? Najlepiej z pieczątką i podpisem dyrektora jeszcze. Ciekawe jak ładnie i dyplomatycznie ująć cuchnięcie w języku urzędowym.

Ja załatwiłabym to rozmową w 4 oczy, tak żeby było jak najbardziej nieformalnie i żeby jednej i drugiej stronie było jak najmniej głupio.

Powiedziałabym wprost, że nie wiem od czego zacząć, że głupio mi poruszać ten temat, ale sprawa jest taka, że osoby pracujące blisko niego skarżą się na nieprzyjemny zapach. Biuro jest małe (zgaduję), siedzimy wszyscy blisko siebie, a to może rozpraszać. Powtórzyłabym jeszcze, że nie chciałam go urazić i że nie jest łatwo mi zwracać mu uwagę, ale wolę mu o tym powiedzieć, żeby wiedział co inni czują.

ThePinda
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 14 mar 2013 20:09

Postautor: ThePinda » 16 mar 2013 17:31

może to bezdomny?

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 16 mar 2013 19:17

Kasę zarabia i bezdomny? Już uwierzę we wszystko, dodałbym dziwak.My gadu, gadu a on dalej pewnie śmierdzi.A do poniedziałku będzie jeszcze bardziej śmierdział.Uśpić, wsypać mu do kawy siuśpiocha.Wykąpać oprać.Obudzi się nic nie będzie wiedział. :wink: Straszny problem , sasiad niech śmierdzi, praca co innego.Teraz śmierdzący kelner mi jadło przynosi.Matko na samą myśl mdli człowieka, niebywały problem ,ale jest.

zaxoniec
Gastarbeiter
Posty: 72
Rejestracja: 19 gru 2010 16:19

Postautor: zaxoniec » 16 mar 2013 20:26

Hmm,a moze smierdzi bo lubi ? Bo ma taki swiatopoglad? Do cholery , na setki muslimow myjacych sie reka w korporacyjnych ubikacjach nikt nic nie powie i jeszcze reke podaja a tu nagle problem. Ciekawe ....

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 16 mar 2013 20:37

No raczej nie bezdomny. To facet w połowie drogi do 30stki, ma dziecko, dziewczynę, a i z FB wynika, że prowadzi dosyć aktywne życie imprezowe. Na bezdomność bym tu raczej nie stawiał, szczególnie że na wysokość salary też raczej nie musi narzekać. No ale jakby nie patrzeć, to coś tu śmierdzi ;) Chyba pozostaje po prostu dyskretna rozmowa w cztery oczy.

adam36
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2013 09:05

re

Postautor: adam36 » 16 mar 2013 21:42

Muzulmanie robia to lewa reka.Przynajmniej powinni :)

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 16 mar 2013 22:55

Sa ludzie na tym swiecie , ktorzy cierpia na rożne dolegliwości - w tym np alergia na środki chemiczne ....możliwe że to ogranicza tej ososbie mozliwość gruntownego zabezpieczenia się przed naruralnym procesem jakim jest - pocenie się .....ale to tylko domysły.... Myślę że najlepej przeprowadzić nieoficjalną rozmowę i po przyjacielsku zapeaentować spostrzerzenia, inaczej mozna kogoś bardzo skrzywdzić..... Nie łatwe zadanie - niestety :?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Re: Smrodliwy problem

Postautor: Usercostam » 20 kwie 2013 00:31

Może mu płacicie za mało i go nie stać / nie ma czasu.

Ten problem jest jednak całkiem częsty w środowisku deweloperów. Oni żyją w swoim świecie i po prostu zwyczajnie zapominają o higienie.

Najlepszym rozwiązaniem by był mail do wszystkich pracowników w firmie, żeby zaczęli dbać o higienę, bo wpływa to negatywnie na wizerunek firmy.
Oraz informacja, że w przypadku niedostosowania się do zaleceń, będą wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Gdyby po np. po dwóch tygodniach sytuacja się nie zmieniła, wezwij go na dywanik i przeprowadź rozmowę.

Wszelkie rzeczy typu stawianie mydła na stole, są nieprofesjonalne i wręcz dziecinne.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 20 kwie 2013 01:39

No następny który bierze wypunktowane opcje na poważnie...

Tam był jeszcze punkt z maska gazowa.




popiliśmy dziś? bo trzepiemy posty niesamowicie... :lol:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 37 gości

cron