O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
margabka
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2013 20:54

cscs aplikacja

Postautor: margabka » 09 mar 2013 21:00

Witam
mam pytanie bo zdałem testy cscs ,i gość ma mi dać(najprawdopodobniej) pracę po wyrobieniu plastikowej karty.
I teraz moje pytanie kogo ja mam podać jako pracodawcę w aplikacji o plastikową kartę(bo w sumie to dopiero szukam pracy -a on powiedział że mnie zatrudni jak będę miał plastik)......bardzo proszę o odpowiedź, bo szukam i nie mogę znaleźć --po prostu nie wiem.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 09 mar 2013 23:07

Sama karta CSCS to tylko BHP.To dobrze że gość chce tą kartę ,tylko jako kto będziesz pracował?są różne specjalności.Jako robotnik będziesz pracował?Czy jako kierowca koparki na budowie?Ta karta nie ma nic wspólnego z pracodawcą. To jest Tylko dowód że zostałeś przeszkolony w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.Oprocz tego musisz mieć NIN ,ubezpieczenie(tax).Nie musisz podawać gdzie będziesz pracował na egzaminie tylko jako kto.Pracodawcy nie musisz zglaszać nie Twój obowiązek.A masz Self Employed?Czyli podwykonawca samozatrudniający się?Czy on Ci obiecał zatrudnienie?W sumie to czytam i nic nie wiesz.Napisz co wiesz?Kto i gdzie chce i jakie dokumenty.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 09 mar 2013 23:23

Znalazlem dla Ciebie poczytaj o kartach CSCS. www.emito.net/poradniki/praca/branza/bu ... karta/cscs

margabka
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2013 20:54

Postautor: margabka » 10 mar 2013 09:58

więc odpowiadam.
jest mi potrzebny plastik karta cscs---jak już pisałem testy zdałem.
tylko przy składaniu o plastik jest coś takiego że musisz podać pracodawcę .
i tu jest moje pytanie kogo mam wpisać(podać) jako pracodawcę jak dopiero szukam pracy.
a co do zatrudnienia to gość powiedział że mnie zatrudni jak będę miał plastik.
tu nie zagłębiajmy się w nin ani w samozatrudnienie bo to nie istotne.
tu chodzi tylko o to jakiego pracodawcę mam podać aby wyrobić kartę

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 10 mar 2013 10:30

:shock: podaj co chcesz. Najlepiej prawdę.Egzamin zdaje na elektryka i muszę podać u kogo pracował będę?na prawo jazdy idę i też wiem z góry jakim samochodem będę jeżdził? super chcę maluchem.Ktoś Cię wkręca.Plastikowa karta???Coś Ci się chłopie nie popiermyliło?

margabka
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2013 20:54

Postautor: margabka » 10 mar 2013 10:41

daro
czy ty masz kartę cscs? -bo wydaje mi się ze nie wiem o czym mi piszesz.
pisze już któryś raz z kolei-zrozummy się dobrze.
---mam zdane testy(mam potwierdzenie zdania)i teraz moje pytanie--jak dalej mam wyrobić plastikową kartę?
proszę cię czytaj dobrze moje posty

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 10 mar 2013 18:58

margabka pisze:daro
czy ty masz kartę cscs? -bo wydaje mi się ze nie wiem o czym mi piszesz.
pisze już któryś raz z kolei-zrozummy się dobrze.
---mam zdane testy(mam potwierdzenie zdania)i teraz moje pytanie--jak dalej mam wyrobić plastikową kartę?
proszę cię czytaj dobrze moje posty

Poszukaj kogos kto ma self employera i dogadaj sie z nim, wpisz jego dane i po temacie :)
A Daro nie ma zielonego pojecia o czym pisze.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 10 mar 2013 19:23

:lol:

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 10 mar 2013 19:35

Chodzi Ci o taki formularz?:
http://www.cscs.uk.com/wp-content/uploads/CSCS-Craft-Application.pdf

Chodzi o sekcję "C", a guidance do tej sekcji jest napisane:
Section C of the application must not be completed by the applicant. This can either be completed by a current/previous employer or Main
Contractor or by another CSCS card holder who holds either a Blue, Gold, Platinum or Black CSCS card


Nie masz kolegów, którzy mają już kartę?

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 10 mar 2013 20:42

sorry ja mam kartę parę lat wstecz robiłem.Po co komuś kużwa Jego karta która określa stanowisko i BHP? Może okazać tą kartę w pracy ok masz tam numer identyfikacyjny .Kartę poprostu robi komuś,.Znam te numery.Sprzedaje kartę i sie dopytuje kiedy ją dostanie.A Wy się wkręcacie.Kicha to jest.

nazirus
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 02 wrz 2007 17:42

Postautor: nazirus » 10 mar 2013 22:22

daro43 pisze:sorry ja mam kartę parę lat wstecz robiłem.Po co komuś kużwa Jego karta która określa stanowisko i BHP? Może okazać tą kartę w pracy ok masz tam numer identyfikacyjny .Kartę poprostu robi komuś,.Znam te numery.Sprzedaje kartę i sie dopytuje kiedy ją dostanie.A Wy się wkręcacie.Kicha to jest.



Czy ktos mi to moze przetlumaczyc na polski ?

:lol:

margabka
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2013 20:54

Postautor: margabka » 10 mar 2013 22:26

daro43... Ty to w ogóle wiesz na jaki temat toczy się rozmowa w tym wątku? Napiszesz coś bez sensu ni z gruszki ni z pietruszki i zupełnie nie do rzeczy.
Zadaję proste pytanie jak wyglądają formalności z uzyskaniem karty po zdaniu testów a Ty jakieś farmazony wypisujesz...wątpię zebyś miał kartę CSCS bo piszesz jakbyś pierwszy raz o tym słyszał.

margabka
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2013 20:54

Postautor: margabka » 10 mar 2013 23:28

Do
NO To Co

Kolege mam ktory jest self employed i teoretycznie moglym podac dane jego firmy, tylko tam w aplikacji pytaja o current/previous employer. Z tego co wiem, kolega nie moze mnie zatrudnic bo nie jest LTD.
Moge pracowac dla niego jako podwykonawca czy cos w tym rodzaju tylko tez mosialbym zalozyc wlasna dzialalnosc.
Moze masz jakies informacje czy oni(urzad) w jakikolwiek sposob to weryfikuja tzn czy beda dzwonic do kolegi i potwierdzac czy faktycznie mnie zatrudnia czy to tylko malo istotna rzecz a ja sie niepotrzebnie stresuje.
Dzieki za pomoc

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 11 mar 2013 07:51

This can either be completed by a current/previous employer or Main
Contractor or by another CSCS card holder who holds either a Blue, Gold, Platinum or Black CSCS card


Czyli tłumacząc na polski: "ta sekcja może być wypełniona przez albo obecnego/byłego pracodawcę lub głównego zleceniodawcę albo przez innego posiadacza karty CSCS, który ma niebieską, złotą, platynową lub czarną kartę CSCS."

Nie ma warunku, że ta osoba ma Cię zatrudniać / dawać Ci pracę.

Jeśli kolega ma jedną z tych kart to wystarczy.


A daro chyba dochodzi jeszcze do siebie po sobotniej imprezie.

margabka
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 09 mar 2013 20:54

Postautor: margabka » 11 mar 2013 22:25

a jak wpisze adres agencji co mam dla nich pracować-mogę tak zrobić???
tylko jak się potem okaze że dla nich nie będę pracował,bo coś się zmieni albo itp........i po prostu nie wiem czy sam tak mogę podac adres agencji?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 73 gości

cron