O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
menenka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2011 15:00

Pedagogika opiekunczo-wychowawcza

Postautor: menenka » 04 mar 2013 13:11

Witam wszystkich serdecznie

Mam klopot z wiedza na tematy mnie nurtujace. Pomyslalam, ze moze ktos z Was zna odpowiedzi na moje pytania.

Skonczylam w Polsce pedagogike opiekunczo-wychowawcza i pojecia nie mam jaki jest odpowiednik tego zawodu w Wielkiej Brytanii? Gdzie moge pracowac?

Nie mam takze pojecia jak mam nostryfikowac dyplom, czy wysylac go do NARIC, czy QTS i jakie dokumenty mam wyslac. Mam dyplom i suplement do dyplomu w jezyku angielskim, wiec przynajmniej nie musze go juz nigdzie tlumaczyc. Czy, zeby dowiedziec sie jaki mam poziom NVQ wystarczy wyslac ten dyplom, czy jeszcze gdzies musze wyslac ten dokument?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 05 mar 2013 19:30

nie sledze w tej chwili, problemow zwaizanych z uznaniem wyksztalcenia z RP tu w UKeju... poprzedniotwoj dyplom bylby automatycznie uznany przez urzad GTC ktory przyznawal ci status QTS z ktorym moglabys bez przeskod starac sie o prace na stanowisku nauczyciela lub nizej... ale.. GTC przestalo istniec i teraz - nie chce mi sie - kto to przyznaje...
najprosciej :
udaj sie do edukacyjnej agencji pracy, oni z PEWNOSCIA wyjasnia ci co i jak masz robic..
masz wyksztalcenie ktore ( o ile wlasciwie lokuje twoje oczekiwania)jest bardzo poszukiwane w sektorze SN - Special Needs ...
prace znajdziesz bez problemu w tym sektorze... czy bedzie spelniala twoje oczekiwania?no... trzeba samemu sprawdzic

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 05 mar 2013 19:45

piszesz, ze masz dyplom po ang to co tam kierunku nie ma napisanego?

chyba sama wiesz najlepiej czego sie uczylas na studich (?) moglo to byc cos jak child care, czy education, a potem dopisac kierunek... chyba sama wiesz najlepiej, prztlumacz sobie online. Jak mozna kilka lat duc w ksiazkach, dyplom po ang miec i nie wiedziec co sie studiowalo i po co, i gdzie mozna po tym pracowac. Nie to, ze sie czepiam, ale dziwne te pytania.. jak mozna kogos czegos uczyc czy ogolnie sobie w zyciu poradzic jak sie nawet nie wie co sie uczylo, co sie wie i do czego sie to moze przydac ...

menenka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2011 15:00

Postautor: menenka » 06 mar 2013 14:20

Aina24 - duzo si od Ciebie dowiedzialam. Wielkie dzieki.
Mam napisane "welfare pedagogy" - dalej jednak nie wiem na jakim stanowisku tutaj w UK moge pracowac. Problem w tym, ze ja nie moge uczyc - w sensie nie mam uprawnien donuczenia jakiegokolwiek przedmiotu. W Polsce wiedzialabym czego szukac. Nomi wyobraz sobie mam swiadomosc czego sie uczylam. :)

Darekzlondku - serdeczne dzieki za odpowiedz. Jakos bylam przekonana, ze wszystkie te Special Needs, to bardziej w pompedagogice specjalnej. Gdyby udalo mi sie znalezc taka prace bylabym bardzo zadowolona.

Ok. Agencja pracy - to jeszcze pozostaje mi taka znalezc w mojej okolicy. Dziekuje za pomoc.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 06 mar 2013 14:39

Gdzie moge pracowac?


Mój mąż też skończył ten kierunek, ale nigdy nie pracował w zawodzie.

Moim zdaniem najlepiej było by poszukać pracy w social services - ale tu pewnie musiałabyś zdobyć dodatkowe kwalifikacje.

Social services daje wiele możliwości - mogłabyś wybrać kierunek, który najbardziej Ci odpowiada - nastawić się np. na pracę z dziećmi, albo z bezdomnymi, albo z rodzinami, albo ze starszymi. Fajne możliwości rozwoju, zarobki chyba lepsze niż w szkole i możliwość spełnienia się zawodowo.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 06 mar 2013 19:02

dopowiem tylko kilka detali...
a i owszem mozna sie starac od razu o stala prace na kontrakcie bezposrednio w "jakims miejscu" (czytaj: opcji stanowisk pracy masz wiele) ale,,, decydowanie sie na zwiazanie sie na samym poczatku z jednym miejscem (nawet chocby na rok) moze sie okazac zabojcze do pracy w tym sektorze _SEN. daletego wystartowac w agencji jest: latwiej, jak Ci nie pasuje miejsce zmieniasz miejsce, rozpoznajesz czy bedzie ci pasowac ten wlasnie a nie inny zakres zagadnien, etc, itp... pozatym: jesli trafisz w mijsce gdzie chcesz zostac i oni tez chcieliby cie miec w zespole (zwykle po kilku miesiacach tak sie dzieje) w zasadzie start na stanowisko w drodze konkursu masz niemal pewna wygrana...
SEN to moga byc zarowno szkoly specjalne jak i specjalne unity (Pupil Referral Unit) dla dzieciakow z primary lub secondary , zreszta opcji jest zbyt duzo aby to opisywac poczytaj sobie tu np:
http://www.indeed.co.uk/
ale mozesz rownie dobrze przeszukac GUMTREE.UK
Co do Social Service ... hmmm... to troche glebsza woda (tyle ze metna i na niezle g. mozna trafic)...
powodzenia
uda sie

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 07 mar 2013 12:48

menenka pisze:Aina24 - duzo si od Ciebie dowiedzialam. Wielkie dzieki.


sorry, ale jak mozna potraktowac kogos powanie jak pisze,

Skonczylam w Polsce pedagogike opiekunczo-wychowawcza i pojecia nie mam jaki jest odpowiednik tego zawodu w Wielkiej Brytanii?


a potem od razu pisze:

Mam dyplom i suplement do dyplomu w jezyku angielskim, wiec przynajmniej nie musze go juz nigdzie tlumaczyc.



a jak ci troche pojechalam to nagle sobie przypomialas, ze skoro dyplom po ang to tam jest napisane.

Mam napisane "welfare pedagogy"

W Polsce wiedzialabym czego szukac. Nomi wyobraz sobie mam swiadomosc czego sie uczylam.


a widzisz, a jednak wiesz :) jak w pl wiesz gdzie moglabys pracowac to tutaj tez jest tak samo tylko, ze po ang.. szczegolnie jesli wiesz czego sie uczylas.

Jesli natomiast chodzi o sam kierunek to mozesz podac wlasnie tak jak ci przetlumaczyli, a w nawiasie podac (opieka i wychowanie ), a takze mozesz zawsze wymienic kilka glownych modulow, ktore sie uczylas. Tak by ta osoba czytajaca miala jakis obraz tego co ukonczylas, ale przede wszystkim tego co teraz wiesz. Masz ciekawy kierunek, wiec musisz go tez umiec przedstawic w ciekawym swietle. Jesli przedstawisz go tak jak wyzej napisalam, to mozesz probowac nawet bez dodatkowych kwalifikacji ang. bo masz dyplop po ang. Grunt to umiec sie sprzedac na CV, czy aplikacji.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości

cron