O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 21 lut 2013 01:52

gamedev pisze:Oglądam prezentację Playstation 4 na żywo :P


gadajace glowy.

nudy.

ale niektore gry wygladaja niezle....

zobaczymy ile $$ bedzie kosztowac w uk

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 21 lut 2013 02:18

@odinn - a spodziewałeś się czegoś innego? Wszystko "wyciekło" na długo przed tą prezentacją więc i zaskoczenia nie było. W dodatku Square nakarmił nas filmikiem, który pokazali 8 miesięcy temu na E3 ;) A Sony zapomniało chyba o najważniejszym - o pokazaniu konsoli :D

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 21 lut 2013 02:26

Odnosnie jaj czym daro maluje?Hm zakladam angielska spoldzielnie.Swiateczne malowanie jaj.Oto moja reklama. Juz wielknocne nadchodza świeta!!!wiec kazdy facet niechaj pamieta!!!by jak co roku zgodnie z zwyczajem!!!zrobic porzadek kolo swych jajek.Taka plastyczka,Zuzia czy Maja,chetnie nam chlopom ,pomaluja te jaja.Wystarczy tylko ze spuscisz spodnie,w naszym fotelu usiadziesz wygodnie.Kto chce miec jaja niczym balony?pomalujemy w przecudne wzory!!!kto chce miec jaja niczym granaty?pomalujemy w paski i kwiaty.Kto chce miec wzgledy u swej kochanki?pomalujemy w dziwne pisanki.Potem mistrz jaja wyperfumuje,,,,i ukloni sie grzecznie,nam podziekuje,jak trzeba bedzie dopoleruje.A Ty do domu zadowolony,wracasz dumny jak basza.Bo tak pracuje spoldzielnia nasza. :wink:

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 21 lut 2013 02:27

Widze ze niby diablo 3 ma byc, na ps3 i 4...

szkoda ze dopiero teraz sie obudzili

zobaczymy.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 lut 2013 04:16

gamedev pisze:Żona to mi niedawno PSVita sprezentowała :P


w czyms musisz byc dobry 8)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 21 lut 2013 10:59

gamedev pisze:Żona to mi niedawno PSVita sprezentowała :P


Dzieci....
Pryszcze dostałeś grając?

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 21 lut 2013 11:42

@goraluk
Nie, za to świetnie się bawię w wolnych chwilach, a i może jakieś drobne wpadną na konto z pierwszego planowanego releasu na PSM ( o ile to pokryje w ogóle koszt opłacenia licencji publishera ) :twisted: Nie wiem czemu ten rodzaj rozrywki jest w ten sposób postrzegany, ale walczyć z tym nie zamierzam, walka z wiatrakami ;)

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 21 lut 2013 12:38

@blondynek

Ja do tego, że ta branża jest tak traktowana to przywykłem już dawno ;) Mi wystarczy, że na chwilę obecną z niej żyję i przy okazji mam trochę rozrywki ( choć pracując w tym trochę inaczej postrzega się samo granie, ale to już inna bajka ). Moja żona z kolei po prostu toleruje to i wspiera jeśli może, tak samo jak ja toleruję i wspieram jej zainteresowania. Ot tak to działa i chyba nie jest to nic dziwnego. No a sam nie mam aż tak dużo czasu na granie, bo są jeszcze inne obowiązki ;)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 22 lut 2013 09:45

Dzieci....

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 22 lut 2013 10:59

e. chyba przesadzasz.

To zeby byc doroslym, musze chodzic do pracy, czytac timesa, pic piwo, i grac wylacznie w szachy?

Nie chce mi sie...

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 22 lut 2013 12:11

@odinn - bo on utknął w latach, kiedy gry były skierowane do pasjonatów i ten mityczny wyalienowany pryszczaty nastolatek we flanelowej koszuli był właśnie tym stereotypowym graczem. Uciekło mu gdzieś, że obecnie większość gier jest dla dorosłych, a gier dla dzieci jest właściwie jak na lekarstwo z prostego powodu - jest to ciężki kawałek chleba tworzyć coś takiego. Wiem coś o tym, bo właśnie dzieci są targetem mojej firmy. To zupełnie inny kontent, czasami nawet z trudem przychodzi nam nazwanie niektórych produkcji grami ( no jak już to są to minigry ), bo dzieci jako tako nie grają. Owszem, znajdą się nieodpowiedzialni rodzice, którzy dziecku w wieku 9-10 lat kupią grę z kategorii PEGI18+/ESRB17+, ale wbrew pozorom to są wyjątki. @goraluk przespał postęp i wejście gier pod strzechy jako kolejna forma rozrywki obok filmów, muzyki itp. Przespał np. takie produkcje ( swoją drogą jedna z ulubionych gier mojego ojca, który zapewne od @goraluk jest starszy, ale zagraniem w dobrą produkcję nie pogardzi ;) ).

http://www.youtube.com/watch?v=xk69qfTRIgY

@goraluk - ta gra definitywnie dla dzieci nie jest, jak i 90% rynku. Statystycznie najwięcej graczy jest między 30 a 40 rokiem życia. Owszem, dzieci w takie gry grają, ale tylko dlatego, że rodzice im na to po prostu pozwalają, bo myślą właśnie tak samo jak ty - że to rozrywka przeznaczona dla nich, a to błąd, bo tak nie jest. Skostniałe, stereotypowe myślenie, które utknęło gdzieś na przełomie lat 80 i 90. Ale tak jak pisałem, jest to walka z wiatrakami. Film lata temu też przechodził przez podobny etap ;)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 22 lut 2013 13:45

Widzisz, a raczej tego nie widzisz, bo to trochę inny poziom.
Dla ciebie świat gier to największa przyjemność, wirtualny świat, który wcześniej jest zdefiniowany i opisany wg. scenariusza ustalonego przez kogoś.
Różnica polega na tym, że ja sam sobie tworze scenariusze na własne rozrywki.
Nie potrzebny mi wirtualny świat by mieć doznania. O tym pisała ci emigrantka ale tego nie złapałeś bo... utkwiłeś w swoich nastoletnich latach. Mogę ci tylko powiedzieć tyle: dorośnij. Rozrywka polegająca na ucieczce do świata wirtualnego jest dla dzieci, małolatów, samotnych i osób o małej wyobraźni. Mało tego, spłyca to twoje horyzonty, gdyż po pewnym czasie polegasz tylko na świecie wirtualnym i oczekujesz coraz to nowszych produkcji czyli oczekujesz od innych by podzielili się z tobą własną wyobraźnią. Bynajmniej nie oczekuję, że to zrozumiesz. Same gry są ok, w sytuacji kiedy czeka się na samolot, pociąg lub podobne. Choć w dobie tabletów i setek tysięcy książek dostępnych w formie ebook, już lepiej poczytać dobrą książkę:) która w przeciwieństwie do gier video rozwija wyobraźnie.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 53 gości

cron