O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
scythe
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2013 18:16

Zebracze

Postautor: scythe » 18 sty 2013 13:57

postanowilam zalozyc taki temat poniewaz juz 4 razy spotkalam sie z taka sytuacja.Mianowicie dzwonek do drzwi otwieram a tam kto Rodak kochany blaga o pomoc podajac brudna zniszczona kartke papieru.A na niej zamieszczony tekst w jezyku angielskim o tresci,, jestem polakiem jestem bezdomnym bezrobotnym czlowiekiem zostalem oszukany przez co nie jestem w stanie wrocic do Polski blagam o wsparcie abym mogl dolaczyc do swoich najblizszych wroc do kraju,,.pierwszym razem tak mnie to wzielo za serce w koncu bylam w zaawansowanej ciazy hormony objely wladze nad moim tokiem rozumowania i pan dostal ode mnie £ 30 tylko tyle mialam przy sobie gotowki do tego reklamowke jedzenia i duzo cieplych slow....jednak gdy podzielilam sie tym zdarzeniem ze znajomymi szybko uswiadomili mnie jaka ja jestem naiwna ...mija jakis czas spotyka mnie podobna sytuacja ale jako osoba doinformowana postanowilam ta sprawe zalatwic inaczej. Poinformowalam potrzebujacego ze jestem w stanie go wesprzec pewna calkiem dobra kwota pieniedzy ale w zamian za posprzatanie mojej posesji ogrodek.stwierdzilam ze skoszenie trawnika pograbienie plus umycie tarasu skoro mi zajmuje 2 h to pamu za to zaplace £ 80/kwota chyba nie mala?.Pan gleboko westchnal i powiedzial ze on nie ma za duzo czasu a jego zadowoli kazdy grosz pomachalam raczka zamykajac drzwi. w przypadku dalszych zebraczy jeden pan umowil sie na 8 rano mial dostac pieniadze po skonczonej pracy ,owszem zgodzil sie ale nie przyszedl, drugi stal sie opryskliwy i powiedzial ze chce wykorzystac czlowieka w potrzebie. :shock: i badz tu czlowieku dobry

scythe
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2013 18:16

Postautor: scythe » 18 sty 2013 14:14

blondynek pisze:nastepnemu zaproponuj kupno biletu do PL na nastepny dzien

w jakiej dzielnicy mieszkasz ze tak masz??


Barnet... Blondynek

sasiedzi ktorych poznalam z ktorym rozmawiam dosc swobodnie, rowniez maja dosc tego typu zachowan.przykre gdy opowiadaja ,ze czesto sa oni pod wplywem alkoholu. raz jeden spotkalam sie z zebrzacym rumunem podajacym sie za polaka.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 18 sty 2013 14:40

Nic nowego ten trend trwa juz od lat,tez mialem z tym do czynienia, na pytanie co mu kupic w sklepie do jedzenia poprostu machnol reka i zwial. :shock: Drugiemu zrobilem kanapki i kawe w plastikowym termosie mam ich kilka na budowie sie przydaja tam gdzie nie ma pradu i ogrzewania a do coffi shopu daleko.Kanapki znalazlem dwa domy dalej ,w rynsztoku.Nie dawac i tyle.Wiadomo ze o wodke chodzi.

scythe
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2013 18:16

Postautor: scythe » 18 sty 2013 16:43

mnie Swiadkowie nie odwiedzaja ,widocznie jestem zbyt pobozna :D
no czasem przychodzi do domu przystojny listonosz, ale ja w tym czasie w pracy jestem buuu. mi sie trafiaja takie ludziska :shock:

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 18 sty 2013 17:25

Scythe trzeba bylo stol zastawic postawic smirnofa to bys zobaczyla jak trawa i szczota fruwa.Malo zachety bylo z Twojej strony :)

scythe
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2013 18:16

Postautor: scythe » 18 sty 2013 17:48

daro43 pisze:Scythe trzeba bylo stol zastawic postawic smirnofa to bys zobaczyla jak trawa i szczota fruwa.Malo zachety bylo z Twojej strony :)



tiaaa :roll: i moze jeszcze ciepla goleneczke podac... wiesz co Daro z mojej strona od dawna jest jedna zacheta dla takich ,porzadny kop w zad ale to taki na rozped w poszukiwaniu pracy... jeden z drugim do porzadnej pracy sie wezmnie bo mi pieniazki z nieba niestety nie leca :wink:

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 18 sty 2013 17:49

Ale ludzie daja ,taki polski gest

scythe
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2013 18:16

Postautor: scythe » 18 sty 2013 17:54

daro43 pisze:Ale ludzie daja ,taki polski gest


gest to ja mam ale dla na prawde potrzebujacych. i na takim oto gescie to ja sobie pozostane


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości

cron