O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Do Gonza Irona i tym podobnych

Postautor: catis » 29 sty 2008 18:29

POniewaz nie raz przedstawiacie nam artykuly dotyczace tego co dzieje sie na Wyspach stwierdzilam ze otworze wam oczy na wasza niebawem swietlana przyszlosc w polsce.

Otoz w jednym z serwisow mozecie przeczytac sobie taka informacje.

" Od 1 lutego Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie będą mogli pracować w Polsce bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na pracę nie przez trzy miesiące w ciągu sześciu - jak obecnie - lecz przez sześć miesięcy w ciągu 12 miesięcy. "

To nowe rozporzadzenie w naszym sliczym kraju spowoduje iz Polak nie dosc ze zarabial malo to teraz bedzie zarabial jeszcze mnie albo wogole.

Mimo tego iz stawki sa niskie w polsce to sa wysokie dla ludzi narodowosci wymienionych powyzej i w sumie polske maja blisko domu.

Jestem ciekawa jak bedzie sie wam zylo.

Pozyjemy zobaczymy

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 29 sty 2008 18:36

I znowu zbierze sie chmara ludzi wyszukujacych po miejscowosci na gg...
W wakacje to codziennie po kilka osob zagadywalo czy pomoge, czy przenocuje, jak z praca itd...
Nawet zdarzaly sie niemoralne propozycje typu 'bede z Toba seksik' jesli dasz mi miejsce w pokoju...
Teraz to dopiero wyjdziemy na chamow, bedzie gadanie ze dorobili sie i nie chca pomagac...

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 29 sty 2008 19:12

" Od 1 lutego Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie będą mogli pracować w Polsce bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na pracę nie przez trzy miesiące w ciągu sześciu - jak obecnie - lecz przez sześć miesięcy w ciągu 12 miesięcy. "

I bardzo dobrze bo roboty u nas w bród , ale przecież to nie nowość bo Ci wschodni obywatele pracują u nas już od dawna ,sam zatrudniam paru tych murzynów ze wschodu , muszę przyznać ,że są bardzo pracowici i nie wybredni

bbrain
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 27 sty 2008 21:50

Postautor: bbrain » 29 sty 2008 20:40

I bardzo dobrze bo roboty u nas w bród , ale przecież to nie nowość bo Ci wschodni obywatele pracują u nas już od dawna ,sam zatrudniam paru tych murzynów ze wschodu , muszę przyznać ,że są bardzo pracowici i nie wybredni


Czyli Ci inni biali murzyni byli bardziej wybredni... i oni wogole smieli odejsc lub pojechac do GB gdzie za mniej pracy maja pienizki pewnie ciut uczciwsze, niz zapewnial im poprzedni pracodawca w PL, ktory rozgoryczony sytuacja stara sie na forum miasta, w ktorym nie mieszka a moze nawet w nim nigdy nie byl, wtracac swoje nie majace wogole znaczenia 3 grosze...
Teraz przynajmniej wiadomo co cie boli chlopcze :) ale widzisz jest swiatelko w tunelu, bedziesz mogl teraz wykorzystywac Rosjan na ten przyklad i bedziesz szczesliwy bo stawki powroca do normy 95% wlasciciel 5% robole...

Czyz to nie wspaniala wiadomosc, i dla nas oczywiscie tez, w koncu bedzie mogl isc polansowac na disco i nie bedzie nam tu imputowal jak to mamy zle.

Pozdrawiam
ps. dzisiejszy odcinek sponsorowal sasiad z litwy, ktory chetnie pozna osobe majaca jego rodakow za w/w white nigers.

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 30 sty 2008 00:34

widze ze niestety post umar w zasciankach i panowie nawet nie chca podjac dyskusji ale coz tak to bywa z takimi osobnikami

Iron niestety jak to napisal moj poprzednik sam przyznales sie do tego o co ci tak naprawde chodzi...

... wykorzystywales polakow i teraz boli cie to ze oni maja cie gdzies i wola sie poswiecic i wyjechac daleko od swoich domow i rodzin tylko po to zeby zylo im sie lepiej...

... bo niestety tacy jak ty wykorzystuja biednych ludzi po to zeby samemu sie bogacic a oni ledwo co ciagna od pierwszego do pierwszego...

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 31 sty 2008 10:47

Co z tego,że zacznę z wami gadkę,jak zaraz zaczniecie ubliżać ? Może nie ?

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 31 sty 2008 11:20

widzisz Iron mnie na tyle dobrze wychowali rodzice ze nikomu nie ublizam..

bbrain
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 27 sty 2008 21:50

Postautor: bbrain » 31 sty 2008 11:21

Hmm.... czyli ty mozesz wszystkich tutaj polakow wyzywac od bialych murzynow, itp. A my jak zwrocimy ci uwage, ze hipokryzja to nie jest sposob na zycie a poglady powinienes zweryfikowac to jest ublizanie...?

Wzruszajace.

ps. nie jestem, jednym z twoich podwladnych nie musze ci l... d... moge prosto w oczy powiedziec jaki jestes !zajefajny
ps2. piszesz w liczbie mnogiej wiec czuje sie dotkniety/pomowiony.

wolna_tu
Emigrant
Posty: 169
Rejestracja: 05 lis 2007 22:52

Postautor: wolna_tu » 01 lut 2008 01:56

:(

user1827871
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2007 11:45

Postautor: user1827871 » 01 lut 2008 13:17

user2122568 pisze:Hmm.... czyli ty mozesz wszystkich tutaj polakow wyzywac od bialych murzynow, itp. A my jak zwrocimy ci uwage, ze hipokryzja to nie jest sposob na zycie a poglady powinienes zweryfikowac to jest ublizanie...?


No wiesz co, ale chyba nie jest wyzwiskiem nazwanie czegoś po imieniu?
Wiadomo, że Polacy są grupą społeczną co zarabia w Anglii mniej nawet niż obywatele Sri Lanki. (chyba 5,5GBP/h)
Może Ty zarabiasz więcej, może Twoi koledzy też - ale na jakiejś podstawie tą srednią ktoś wyliczył.

Rozchodzi się o to, że Polacy się po prostu dają wykorzystywać i jeszcze są dumni z tego że "taaaką trzepią kasę". Nieważne czy to w Anglii czy Polsce (no w Polsce to rzeczywiście kroją na wszystkim). W Anglii przynajmniej coś mają z tego.

Druga sprawa - patrzy się zawsze na ogól ludzi - może być np. Cygan uczciwy i wykształcony - a zostawisz otwarte auto z kluczykami i dow.rej. koło niego? Tak samo sie patrzy teraz na Polaków...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 01 lut 2008 13:52

naprawde dzieciaki przestancie zakladac nowe nicki przeciez i tak wiemy ze to ciagle jedna i ta sama osoba - prawda user1827871 BIALY MURZYNIE? ZLODZIEJU? PIJAKU? KUTA...? H...? BEZMOZGU? POLAKU? (w tych czasach to chyba najgorzej nazwac kogos polakiem?) - skoro mozna do ogolu stosowac to sie chyba nie obrazisz ze przypne powyzsze i do twojej osoby?

bbrain
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 27 sty 2008 21:50

Postautor: bbrain » 01 lut 2008 14:02

Wybacz ale w poscie w ktorym napisalem te odpowiedz wypowiadam sie ja a nie "cwaniak zenon" albo "bumelant marian", zatem wypowiedz kieruje do mnie, zwlaszcza ze nigdzie nie bylo powiedziane iz jest inaczej.

A co do sredniej w kraju tez jest 2500 (z jakas koncowka) zl prawda? Dla przypomnienia srednia to sum(x:z)/n zatem jezeli jest tu 200 pomocnikow murarza i jeden informatyk to 200x5.35+20/201=5.423.

Najgorsze jest, ze sie wlasnie najwieksza czesc polakow przyjezdza dorobic i wrocic, wiekszosc ciemnoskorych obcokrajowcow nie wroci do swojego kraju bo tam wogole nie maja przyszlosc nawet jak przyjada z duza iloscia pieniedzy. Zatem ksztalca sie i rozwijaja tutaj, a przyslowiowy czeslaw, popracuje na zmywaku, potem wroci do polanda i sie bedzie wozil.

BTW. jak nie znalazles pracy za wiecej niz 40000 to zle szukales to po 1, a po 2 to jest juz spora ilosc programistow i rynek sie nasycil.

pozdrawiam

user1827871
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2007 11:45

Postautor: user1827871 » 01 lut 2008 14:07

Wiesz co...nie skomentuję tego...chociaż może...
Jak masz manie prześladowczą to idź do psychiatry. Co ty myślisz, że wszyscy co nie popierają twojego sposoby rozumowania to Gonzy i Irony? Weź koło, pier**** się w czoło...zdenerwowałem się.

Piszę tylko jak się postrzega grupę ludzi przez zachowania deb***** jednostek. Stąd przykład z Cyganem. Jak w gronie 20 osób spokojnych jeden jest schlany to na kogo się uwagę zwraca? Jak masz dwie takie osoby to już się zaczyna uogólniać. I tyle.

Wiesz co, ja się akurat nie uważam za pijaka, złodzieja itd. itp. jednak np. w Niemczech wolałem się "prostemu ludowi" nie przedstawiać że jestem Polakiem (dalej nas nie lubią) Co innego współpracownikom.
W takim NL dalej patrzą na nas jak na złodziei (8 lat temu tak samo było i się nic nie zmieniło) i pijakow (chocby piosenka z busikiem - swoją drogą sympatyczna) czy laweciarzy.

No dobra...nazwijmy wykształconych ludzi z Europy, pracujacych średnio za pensję znacznie niższą niż obiboki z Afryki "zaradnymi" ...pasuje? Ktoś tu mi jest hipokrytą....

bbrain
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 27 sty 2008 21:50

Postautor: bbrain » 01 lut 2008 14:13

konta sie pomylily.

dla mnie EOT.

pozdrawiam

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 01 lut 2008 14:19

nadal nie rozumiesz o co chodzi? o to wlasnie zeby nie uogolniac! tak samo jak ty sie zdenerwowales bo wlozylem cie do tego samego wora tak samo nas tu na londynku drazni jak ktos mowi ze wszyscy emigranci sa tacy i owacy - tylko i wylacznie o to chodzi


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 31 gości