O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 08 sty 2013 22:21

Ale i tak zaraz tu wpadnie Goral i Cie wysle do CAB albo do Universal Job Match

:lol:

Ide robic kanapki chlopu na rano.....

countrykx
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2013 16:20

Postautor: countrykx » 08 sty 2013 22:47

widzisz, nie moge podac dokladnie specjalizacji, poniewaz moge wiele rzeczy robic, a tym momemcie pracuje dla malej firmy, jestem odpowiedzialny za marketing (social media) and project management. Wolalbym dla prywatnego sektora pracowac, ale sie okaze co bedzie dostepne.

Z tego co rozumiem nie musze miec pozwolenia na prace, tylko ide odrazu do pracy, tak? w Polsce do prace NIP jst potrzebny, tu SSN a w UK? i jsli mysle o Londynie, to w ktorej Zone szukac mieszkania?

p.s. na sprzatacza pojde jak juz nic nie bedzie dostepne lol jk

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 08 sty 2013 23:08

Tu musisz wyrobic sobie NIN czyli national insurance number.
http://www.hmrc.gov.uk/ni/intro/number.htm

W ogole na tej stronie co podalam znajdziesz mase przydatnych informacji o pracy, nin, podatkach itp. To strona rzadowa - wiec wiadomosci z pierwszej reki.
Polecam lekture.

Mozesz rowniez pomyslec o pracy na wlasna reke jako freelancer, to musisz zalozyc self-employed. Tam tez znajdziesz info na ten temat.

Jezeli chodzi o mieszkanie to raczej powinienes miec najpierw prace aby dostac w agencji mieszkanie. W Londynie im dalej od centrum tym taniej - czyli zone 1 to centrum a 2,3,4,5,itd to jak kregi od centrum odchodza. Im dalej tym taniej ale sa wyjatki np. Richmond czy Dulwich. London dzieli sie na borough.
Praca najczesciej jest w centrum ale rowniez niekoniecznie.

countrykx
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2013 16:20

Postautor: countrykx » 09 sty 2013 00:11

super dzieki wielkie guys! czuje sie troszeczke pewniej juz! wiem co i jka mniej wiecej!

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Postautor: user2137310 » 09 sty 2013 10:02

Ja znalazlem prace przez

http://www.faststream.com/

Powodzenia! :)

blacklabpictures
Gastarbeiter
Posty: 55
Rejestracja: 17 gru 2012 12:55

Postautor: blacklabpictures » 09 sty 2013 16:08

blondynek pisze:
blacklabpictures pisze:Na Gumtree bym nie szukał. Jak firma szyka za darmo pracowników, to znaczy że nalezy do skąpych i perspektyw tam nie znajdziesz.

Najlepsza metoda: https://www.gov.uk/jobs-jobsearch

Tu są ogłoszenia dużych, konkretnych firm.


koles z MBA raczej tam pracy nie bedzie szukal :lol:


Bo ? Szukałeś tam kiedyś czegokolwiek ? Są tam prace od 10k do 50k spokojnie. Wystarczy w filtrze szukać dobrze. Nie tylko sprzątanie.

blacklabpictures
Gastarbeiter
Posty: 55
Rejestracja: 17 gru 2012 12:55

Postautor: blacklabpictures » 09 sty 2013 16:38

blondynek pisze:
blacklabpictures pisze: Bo ? Szukałeś tam kiedyś czegokolwiek ? Są tam prace od 10k do 50k spokojnie. Wystarczy w filtrze szukać dobrze. Nie tylko sprzątanie.

nie mialam nigdy potzreby; a na tyle dlugo siedze w UK ze wiem jakie prace gdzie sa oglaszane i wierz mi, Job Centre nie nalezy do przodownikow w specyficznych dziedzinach

zaczynanie szukania pracy dla kogos kto ma wyksztalcenie i chce - i przede wszystkim moze - pracowac w zawodzie/w robocie profilowanej to tylko i wylacznie strata czasu :roll:

jesli juz jakies prace konkretne tam sa to, jak sie przyjrzysz sa oglaszane przez agencje rekrutacyjne, rzadko pracodawcow

juz lepiej poczytac sobie prace w The Guardian

ledwo co przyjechales i juz myslisz ze wszystkie rozumy zjadles? :lol:


Czemu zjadłem ? Nie zjadłem :) Po prostu napisałem, że tam jest wszystko. Tak czy siak, korporacje nie szukają na własną rękę ludzi do działów, robi to albo osobna firma HR albo ich departament, często przecież zlecają do agencji. Takie ogłoszenia w job centre też widzę, ot co. To Ty podchodzisz do wszystkich z ironicznym tonem i wszędzie podkreślasz jak to długo siedzisz w UK :) Skończmy ten temat :) I sory że Cię nazwałem w męskiej formie ;)


Z tego co kolega pisze sam nie wie co chciałby robić. Nawet w obrębie social media jest kilkanaście nowych zawodów. Każdy się trochę od innego różni:

pre crisis doctor
the relationship analyzer
the relationship menager
comms organizer
sm & pr techtester
internal collaboration generator
sm/pr policymaker
reputation task force member
change angent


Jeśli szukasz pracy w "social media" to raczej powinenieś się określić na jakie stanowiska szukać pracy. Bo social media to szerokie pojęcie. Poszukaj sobie czym sie zajmuje kady z w/w gości, pocztuatj, wybierz coś co najlepiej do ciebie pasuje, zrób CV i szukaj :) Powodzenia.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 09 sty 2013 16:43

manager nie menager ;)

blacklabpictures
Gastarbeiter
Posty: 55
Rejestracja: 17 gru 2012 12:55

Postautor: blacklabpictures » 09 sty 2013 16:45

emigrantka pisze:manager nie menager ;)


no, ciągle się mylę :D

countrykx
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2013 16:20

Postautor: countrykx » 09 sty 2013 16:50

szczerze mowiac to nie wiem dokladnie co chce robic...musze zobaczyc co jest dostepne i sprobowac paru rzeczy...i bol glowy powrocil lol

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 09 sty 2013 16:53

countrykx pisze:szczerze mowiac to nie wiem dokladnie co chce robic...musze zobaczyc co jest dostepne i sprobowac paru rzeczy...i bol glowy powrocil lol



zle kombinujesz, odwrotnie wlasnie - glowkuj co chcesz robic i pod tym kontem szukaj


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 50 gości