O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Wyspy: Kondomy dla 11-latków, seksporady dla 9-latków

Postautor: Iron » 28 sty 2008 22:07

Obrazek

Wyspy: Kondomy dla 11-latków, seksporady dla 9-latków
Darmowe prezerwatywy i porady na temat życia seksualnego dla dzieci z podstawówki - to najnowszy pomysł brytyjskiego rządu, którego celem jest zmniejszenie liczby niechcianych ciąż wśród nastolatków.


Ciąże nieletnich to na Wyspach prawdziwa plaga, na taką skalę niespotykana w żadnym innym europejskim kraju. Brytyjczycy co jakiś czas wpadają na "genialny" plan, jak temu zaradzić. A że są narodem liberalnym obyczajowo, nie wchodzi w grę namawianie dzieciaków do wstrzemięźliwości. W zamian jest uświadamianie. Dużo uświadamiania.

Najnowsze pomysły Wyspiarzy, jak to zrobić, żeby dzieci na pewno były wszystkiego świadome, pochodzą ze specjalnego raportu Chrisa Bryanta, laburzystowskiego parlamentarzysty, prywatnie geja, a trochę mniej prywatnie - skandalisty. Brytyjski rząd rozważa wykorzystanie raportu przy opracowywaniu kolejnego planu walki z ciążami nastolatek.

A wcale nie trzeba być "moherową babcią", by stwierdzić, że raport Bryanta należy do publikacji kontrowersyjnych. Wychodzi od założenia, że wszelkie nieszczęścia biorą się z niewiedzy nastolatek w sprawach seksu. Dlatego trzeba uświadamiać i to od małego.

Wedle raportu, porady na temat seksu powinny być udzielane już 9-latkom. Rząd ma rozważyć rozsyłanie rodzicom dzieci, które ukończyły 9 lat, specjalnych pakietów zawierających wiedzę o seksualności człowieka i związkach damsko-męskich. 11-latki będą już mogły odwiedzać seksuologa, a także otrzymać darmowe kondomy.

Dziś większość dzieciaków wie, jak założyć prezerwatywę na ogórek, ale nic ponadto. A to za mało - twierdzi Chris Bryant. I dowodzi (a rząd wkrótce może się z nim zgodzić), że trzeba mówić dzieciom więcej i bardziej szczegółowo o seksie. Nad tym, czy aby na pewno wymarzoną zabawką 11-latka jest prezerwatywa, Bryant się chyba nie zastanowił. Ale jeśli jego pomysły wejdą w życie, może się takową stać.

Wielka Brytania faktycznie ma gigantyczny problem z dziećmi, które mają dzieci. Wskaźnik ciąż wśród nastolatek wynosi 41,3 na tysiąc. Wyższy mają tylko Amerykanie. Oba narody radzą sobie z problemem w skrajnie różny sposób i oba ponoszą porażki. Podczas gdy w Stanach konserwatyści przemycają do szkół nauczanie o zaletach wstrzemięźliwości, Brytyjczycy przerabiali już nawet zachęcanie młodzieży do uprawiania seksu oralnego.

A ciąże i w Ameryce, i w Wielkiej Brytanii jak były, tak są. Czyżby w obu przypadkach problem tkwił w triumfie ideologii nad rzetelną analizą przyczyn zjawiska?

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 28 sty 2008 22:49

Iron ale ty jestes inteligentny. Skoro tak wybitnie przeanalizowales to zjawisko to napewno wiesz jak doradzic glupim Wyspiarzom:)

Droga wolna i bardzo prosta napisz prace na temat swojego pomyslu wyslij na odpowiedni adres do rzadu brytyjskiego i juz . JEsli jestes tak swietny za jakiego sie uwazasz to napewno dostzega twoja inteligencje i zostaniesz nowa krolowa:)

buhahaha

Wyjasnij mi tylko jedna rzecz czemu w Polsce tak malo mowi sie na temat nastoletnich rodzicow?? Ogladales choc jeden program o takich dzieciach majacych dzieci? bo ja owszem

Kiedy ja lezalam na porodowce bylo tam bynajmniej 6 matek ponizej 18 roku zycia.

Czemu w Wielkiej brytani nie slyszy sie o tym ze znajdowane sa co troche dzieci na smietnikach lub co gorsza zwloki?
Juz nie mowiac o dzieciach w zamrazalnikach beczkach lub oborniku??
Poczytaj sobie ile jest takich przypadkow

Czemu tutaj nie ma przypadkow znecania sie nad dziecmi bicia maltretowania itp>?? Ile jest takich przypadkow w Polsce?

Ogladajac w Polsce wiadomosci doslownie cisnienie mi sie podnosilo widzac takie bezbronne malenstwa cale w sincach i pod aparatura.

A tu wyobraz sobie mimo maloletnich rodzicow nie ma takich przypadkow bynajmniej w ciagu ostatniego pol roku nie slyszalam o zadnym mimo iz wiadomosci ogladam 3 razy dziennie.

Szkoda mi juz slow bo takiemu jak ty nigdy przenigdy nie przemowi sie do rozsadku.
Zawsze bedziesz szukal dziury w calym.

A my tak czy tak cokolwiek bys nie napisal CHCEMY z wlasnej nieprzymuszonej woli tu zostac. NAM JEST TU DOBRZE !!

Niech to wreszcie dotrze do twojej pustej mozgownicy....


A jesli chodzi o pomysl to trudno powiedziec jeszcze kilkanascie lat temu 20 latkowie byli niedoinformowani. Czasy niestety sie zmieniaja z kazdym rokiem zmniejsza sie wiek kiedy "dzieci" zaczynaja swoje zycie seksualne.

Wszystko niestety ma na to wplyw przedewszystkim rodizice.
Ktorzy nie pilnuja swoich dzieci , dzieciaki ogladaja co chca i kiedy chca i nie wazne czy to program dla dzieci czy tez pleyboy. MAja dostep do wszystkich materialow potrzebnych do rozpoczecia zycia seksualnego wiec coz idac sladami amerykanow ktorych wszyscy wzieli sobie za wzor robia to samo.
W Polsce niebawem bedzie identycznie. Dzieciaki robia to co chca i kiedy chca!!!

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 29 sty 2008 04:33

Iron ma jak najbardziej rację ale co do Ciebie Catis może dotrzeć skoro jesteś lekko już zepsuta moralnie jak większość na Wyspach.

"Wielkiej brytani nie slyszy sie o tym ze znajdowane sa co troche dzieci na smietnikach lub co gorsza zwloki? "

Nie słyszy się bo dziesiątki tysięcy małych istnień każdego roku jest odpowiednio wcześniej zabijanych poprzez legalną aborcję.A swoją drogą skoro taki nacisk kładą w UK na edukację seksualną to dlaczego jest aż tak dużo niechcianych ciąż?

Dzieci na śmietnikach lub ich zwłoki rzeczywiście czasami są takie sytuacje tak samo zresztą jak w całej Europie-szczególnie w Niemczech a i w UK nie wierzę aby takich przypadków nie było.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 29 sty 2008 09:00

ehhh szkoda ze czegos takiego w polandzie nie bylo jak Irona i Gonza plodzili - bylo by po problemie

PS. (zdjecie) hmmm czekoladowe :) ?

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 29 sty 2008 13:44

buahah

dokladnie Gonzo patrzac co piszecie z Ironem to jestem absolutnie za legalizacja aborcji w Polsce. MOze by mniej takich osobnikow chodzilo po ziemi

Jesli chodzi o aborcje mam na to swoje zdanie w niektorych przypadkach popieram aborcje w innych nie.

A wsszystko zaczyna sie od ludzi od durnych ludzi i to nie tylko w wieku nastoletnim ale tak ze i doroslych.

Jesli chodzi o porzucanie dzieci tkak tutaj sie o tym nie slyszy i nie mow mi ze sa takie przypadki czasem kurcze jednego miesiaca w polsce bylo kilka takich przypadkow i prawie co miesiac sa jakies nowe tragedie tego typu..

Gonzo i gwarantuje Ci ze nie jestem jeszcze zepsuta Angla takie samo zdanie mial a bym w Polsce.

A teraz przytocze ci pewne zdarzenie bedac na porodowce na mojej sali polozono kobeiete w wieku 28 latmoze mniej trudno jest to stwierdzic bo napewno wypity przez nia alkohol zrobil swoje patologie dalo sie wyczuc po sposobie wypowiedzi i towazysza jaki ja odwiedzil w czasie przepustki z wiezienia.
Jak sie szybko okazalo dziewzyn a miala dwojke synow ktorymi wcale sie nie zajmowala , a pogotowie do porodu zabralo ja z domowej libacji w ktorej uczystniczyli jej dwaj synowie w wieku 4 i 2 lata.
Teraz byla w trzeciej ciazy. NIe wiedziala co urodzi ale jej stwierdzenie bylo takie

Cytuje:
"Jesli urodzi sie chlopak to sie go pozbede nie potrzebny mi trzeci na glowie, ale jak urodzi sie dziewczynka to ja wezme przyda sie ktos do pomocy w domu..."

wypowiedzi bylo duzo... i az bluznic mi sie chce jak sobie to przypominam bo mialam ochote ja tam zlinczowac...

Od tak wybierac sobie dziecko ktore jej pasuje ktore nie?? Dorosla myslaca ( by sie wydawalo) kobieta traktujaca nowe zycie jak zabawke kotora mozna odlozyc na polke?

Wiec jesli tak ma wygladac maciezynstwo niektorych osob to jestem calkowicie za Aborcja...

A to ze chca uswiadamiac ludzie jeszcze kilka lat temu gdyby nasze mamy poszly do szkoly umalowane to wylecialy by ze szkoly a teraz co??? slychac tylko jak 14 latka pobila nauczycielke w Polsce za to ze ta kazala jej zmyc makijarz.

Dziwicie sie ze chca uswiadamiac 9 i 11 laki skoro 12 i 13 latki chodza wymalowane i ubrane jak panie lekkich obyczajow . A na ich blogach mozna przeczytac ich doznania sexualne?

NO coz sami do tego doprowadzamy i nie ma sie co dziwic...
A rzad coz moze zrobic??? chyba nic .. choc ja znam sposob wprowadzenie takich praw jak bylo kiedys i yle wlacznie z godzina policyjna dla osob ponizej 18 roku zycia. MOze by to cos dalo ale jak dobrze wiemy dla chcacego nic trudnego .

A rzad moze tylko stac i plakac i wymyslac sposobby na zaprzestanie kopulacji wsrod nastolatkow.

Najlepiej niech funduja nagrody dla dziewic:) moze to by cos dalo?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 137 gości

cron