O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
tojow
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2013 19:24

Pytanie do stałych mieszkańców UK

Postautor: tojow » 01 sty 2013 19:32

Witam
Chciałbym się zapytać czy warto wyjechać do Uk w moim przypadku tj. kończe technikum za parę miesięcy z wykształceniem technik informatyk. Zajmuję się fotografią (klubowa, portretowa oraz od niedawna ślubna).

Zastanawiam się nad wyjazdem na wyspy na stałe. I tu moje pytanie, czy warto wyjechać i dobrze zarabiać? Czy jest popyt na usługi fotograficzne tudzież popyt na rynku pracy w IT? Mój język angielski jest dosyć dobry, na pcozątek powinien wystarczyć w stopniu komunikatywnym. Próbną maturę z ang zdałem na 80%, a słuchająć radio BBC 2 rozumiałem bardzo dużo (większość). Wymowa i gramatyka są na bardzo dobrym poziomie ale mam problem ze słówkami angielskimi (nigdy nie lubiłem kuć na blachę słówek)

Dodam jeszcze że będę miał angielski certyfikat co do ukończenia technikum informatycznego (po zdaniu egzaminu technicznego)
Liczę na sensowne odpowiedzi, pozdrawiam.

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Re: Pytanie do stałych mieszkańców UK

Postautor: PaniDomuLondyn » 01 sty 2013 22:51

tojow pisze:czy warto wyjechać i dobrze zarabiać?

No pewnie.Zawsze.

tojow pisze:Mój język angielski jest dosyć dobry, na pcozątek powinien wystarczyć w stopniu komunikatywnym.

Tak,na zmywak albo na budowe komunikatywny Ci wystarczy.

tojow pisze:...mam problem ze słówkami angielskimi (nigdy nie lubiłem kuć na blachę słówek)
Jak masz ubogie slownictwo to bedzie Ci ciezko sie dogadac.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Re: Pytanie do stałych mieszkańców UK

Postautor: Emigrantka » 02 sty 2013 14:21

tojow pisze: czy warto wyjechać i dobrze zarabiać?.


Pewnie ze warto - a gdzie mozna wyjechac i dobrze zarabiac bez super znajomosci jezyka, super fachu/doswiadczenia w rece?

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 02 sty 2013 15:18

do dupy

blacklabpictures
Gastarbeiter
Posty: 55
Rejestracja: 17 gru 2012 12:55

Re: Pytanie do stałych mieszkańców UK

Postautor: blacklabpictures » 02 sty 2013 19:45

tojow pisze:Witam
Chciałbym się zapytać czy warto wyjechać do Uk w moim przypadku tj. kończe technikum za parę miesięcy z wykształceniem technik informatyk. Zajmuję się fotografią (klubowa, portretowa oraz od niedawna ślubna).

Zastanawiam się nad wyjazdem na wyspy na stałe. I tu moje pytanie, czy warto wyjechać i dobrze zarabiać? Czy jest popyt na usługi fotograficzne tudzież popyt na rynku pracy w IT? Mój język angielski jest dosyć dobry, na pcozątek powinien wystarczyć w stopniu komunikatywnym. Próbną maturę z ang zdałem na 80%, a słuchająć radio BBC 2 rozumiałem bardzo dużo (większość). Wymowa i gramatyka są na bardzo dobrym poziomie ale mam problem ze słówkami angielskimi (nigdy nie lubiłem kuć na blachę słówek)

Dodam jeszcze że będę miał angielski certyfikat co do ukończenia technikum informatycznego (po zdaniu egzaminu technicznego)
Liczę na sensowne odpowiedzi, pozdrawiam.


Pokaż portfolio ze zdjęciami, powiem Ci czy warto :)

tojow
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2013 19:24

Postautor: tojow » 02 sty 2013 21:06

poszło na wiadomosc pw ;)

tojow
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2013 19:24

Re: Pytanie do stałych mieszkańców UK

Postautor: tojow » 02 sty 2013 21:06

PaniDomuLondyn pisze:Jak masz ubogie slownictwo to bedzie Ci ciezko sie dogadac.
Nie takie ubogie ale niebogate

EiTKrol
Emigrant
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2011 18:37

Postautor: EiTKrol » 03 sty 2013 09:33

To i ja poprosze o Twoje portfolio... ;)

tojow
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2013 19:24

Postautor: tojow » 03 sty 2013 13:14

poszło na pw :)

EiTKrol
Emigrant
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2011 18:37

Postautor: EiTKrol » 03 sty 2013 20:32

Jezeli chodzi o przyjechanie na zarobek fotograficzny z tym portfolio, to lepiej jednak w Polsce zostan ;) Ale jezeli chodzi o sprawy IT i znasz dobrze angielski + jezyki programowania (oprocz HTML itp....) to mozesz ryzykowac. Pisze ryzykowac bo nie wiem jak z tym u Ciebie ;)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 141 gości