O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
guska512
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2012 19:06

Kto posiada Windowsa na pendrive ?

Postautor: guska512 » 20 gru 2012 20:54

Witam,

Potrzebuje instalkę windowsa XP, ale na pendrive ponieważ mój notebook nie posiada CD-romu. Jesli ktoś posiada prosze o kontakt.

guska512
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2012 19:06

Postautor: guska512 » 20 gru 2012 21:23

Lub jesli ktos zna dobrego informatyka, który może mi go zainstalowac...

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 20 gru 2012 22:04

Spec i to co zastaw daje jak bierze cos do reperacji do siebie (07872948708 )XP to pryszcz i nie tylko.Dzwon.

guska512
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2012 19:06

Postautor: guska512 » 20 gru 2012 23:53

Dziekuje za pomoc, jutro się z nim skontaktuje.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 21 gru 2012 11:39

To nie pendrive bo na tym masz dane Tobie potrzebny, USB Wireless Micro Adapter. Wi- Fi a w sieci? mialem kiedys w 3 ce lipa.Teraz mam internet w BrightBox.Zalezy co chcesz miec pogadaj o tym z fachowcem bo wszystkiego Ci nie ustawi bez internetu.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 21 gru 2012 12:03

A no tak z tym pendrivem mi sie troszke po......cudowalo. :cry:

roko0
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2012 19:28

Postautor: roko0 » 27 gru 2012 21:28

A jaki to lapek? Może ma partycje do odzysku i wystarczy jeden magiczny klawisz zamiast całego Windowsa na pendriwie:) ?

nazirus
Emigrant
Posty: 172
Rejestracja: 02 wrz 2007 17:42

Postautor: nazirus » 27 gru 2012 21:35

po pierwsze , jak przedmowca , po drugie ;
http://peb.pl/windows/243078-poradnik-k ... lacja.html
tam jest wszystko wyjasnione , jak krowie na rowie :)

guska512
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2012 19:06

Postautor: guska512 » 01 sty 2013 19:40

Netbook ASUS EeePC 1011
Chce go przeinstalowac bo strasznie mi sie zawiesza. Teraz mam windows 7 ale mysle, ze jest dla niego za ciezki i moze lepiej bedzie zainstalowac XP albo nowa 8?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 01 sty 2013 20:23

Od doslownie wczoraj mam Windows 8 (zainstalowane na nowo zakupionym kompie) - malo sie wlasna piescia nie zabilam jak odpalilam kompa.

Jak masz starego notebook to sie nie rzucaj na Windows 8.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 01 sty 2013 21:05

emigrantka pisze:
Jak masz starego notebook to sie nie rzucaj na Windows 8.


Sprawa gustu i przyzwyczajeń.
Windows 8 był (chyba nadal jest) w bardzo atrakcyjnej cenie, ja zakupiłem go za 10 funtów jako upgrade. Windows 8 bardzo dobrze współgra z tabletem na którym jest też Windows 8. Poza tym, ma desktop który jest prawie identyczny jak w Windows 7 więc nie widzę problemu. Sprawa nawyku. Ja raczej jestem zadowolony, że Microsoft zrobił wreszcie coś nowego a nie jedynie kolejne kopie tego samego interface. Być może dla mnie przejście z 7 na 8 jest o tyle łatwiejsze, że mam dużo do czynienia z innymi systemami. Poza tym dla tych co mają "inaczej legalny" system to okazja by za małe pieniądze stać się legalnym;)
A co się tyczy XP - to już staroć, dziurawy przestarzały system, zamiast XP lepiej już zainstalować najnowsza wersję Linux Ubuntu. Jest znacznie stabilniejszy niż XP a do tego ma mniejsze wymagania sprzętowe i jest chyba jednak szybszy. Jeśli komputer ma służyć głównie jako edytor tekstu i do internetu to nie ma potrzeby instalować czegokolwiek innego na starszej maszynie. Ubuntu to też okienka jak XP:))

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 01 sty 2013 21:17

goraluk pisze:
emigrantka pisze:
Jak masz starego notebook to sie nie rzucaj na Windows 8.


Sprawa gustu i przyzwyczajeń.
Windows 8 był (chyba nadal jest) w bardzo atrakcyjnej cenie, ja zakupiłem go za 10 funtów jako upgrade. Windows 8 bardzo dobrze współgra z tabletem na którym jest też Windows 8. Poza tym, ma desktop który jest prawie identyczny jak w Windows 7 więc nie widzę problemu. Sprawa nawyku. Ja raczej jestem zadowolony, że Microsoft zrobił wreszcie coś nowego a nie jedynie kolejne kopie tego samego interface. Być może dla mnie przejście z 7 na 8 jest o tyle łatwiejsze, że mam dużo do czynienia z innymi systemami. Poza tym dla tych co mają "inaczej legalny" system to okazja by za małe pieniądze stać się legalnym;)
A co się tyczy XP - to już staroć, dziurawy przestarzały system, zamiast XP lepiej już zainstalować najnowsza wersję Linux Ubuntu. Jest znacznie stabilniejszy niż XP a do tego ma mniejsze wymagania sprzętowe i jest chyba jednak szybszy. Jeśli komputer ma służyć głównie jako edytor tekstu i do internetu to nie ma potrzeby instalować czegokolwiek innego na starszej maszynie. Ubuntu to też okienka jak XP:))



:roll: :lol: :roll:

roko0
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2012 19:28

Licencje i takie tam

Postautor: roko0 » 02 sty 2013 00:04

goraluk pisze:
emigrantka pisze:
Jak masz starego notebook to sie nie rzucaj na Windows 8.


Sprawa gustu i przyzwyczajeń.
Windows 8 był (chyba nadal jest) w bardzo atrakcyjnej cenie, ja zakupiłem go za 10 funtów jako upgrade. Windows 8 bardzo dobrze współgra z tabletem na którym jest też Windows 8. Poza tym, ma desktop który jest prawie identyczny jak w Windows 7 więc nie widzę problemu. Sprawa nawyku. Ja raczej jestem zadowolony, że Microsoft zrobił wreszcie coś nowego a nie jedynie kolejne kopie tego samego interface. Być może dla mnie przejście z 7 na 8 jest o tyle łatwiejsze, że mam dużo do czynienia z innymi systemami. Poza tym dla tych co mają "inaczej legalny" system to okazja by za małe pieniądze stać się legalnym;)
A co się tyczy XP - to już staroć, dziurawy przestarzały system, zamiast XP lepiej już zainstalować najnowsza wersję Linux Ubuntu. Jest znacznie stabilniejszy niż XP a do tego ma mniejsze wymagania sprzętowe i jest chyba jednak szybszy. Jeśli komputer ma służyć głównie jako edytor tekstu i do internetu to nie ma potrzeby instalować czegokolwiek innego na starszej maszynie. Ubuntu to też okienka jak XP:))


Nie chcę Cie martwić ale nie zrobisz z pirata legalnej licencji kupując upgrade do Windows 8.Oferta jest kierowana wyłącznie do posiadaczy legalnych systemów.Chłopaki z Microsoftu za bardzo kasę lubią żeby taką amnestię ludziom podarować. Proszę zweryfikuj informacje zanim coś napiszesz bo taką poradą możesz kogoś na ładną minę wpakować.:) A smutnych panów z Policji lub innych urzędów uprawnionych do kontroli legalność oprogramowania nie da się przekonać słowami "A bo na forum londynek ktoś napisał ,że tak można ":)
Odnośnie stabilności i dziurawości Xp też jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić.:) Xp z zainstalowanymi odpowiednimi aktualizacjami bardzo stabilnie i szybko pracuje.Xp jest dość stary ale dużo ludzi ma starsze kompy ,które 7 "nie uciągną" a druga sprawa dla wielu urządzeń nie ma sterowników pod 7 napisanych. Linuchy fajne są prawda ale dla kogoś przyzwyczajonego do Windowsa różnice w obsłudze mogą być barierą nie do przejścia.

Pozdrawiam
Radek

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Licencje i takie tam

Postautor: goraluk » 02 sty 2013 11:36

roko0 pisze:
Nie chcę Cie martwić ale nie zrobisz z pirata legalnej licencji kupując upgrade do Windows 8.Oferta jest kierowana wyłącznie do posiadaczy legalnych systemów.Chłopaki z Microsoftu za bardzo kasę lubią żeby taką amnestię ludziom podarować. Proszę zweryfikuj informacje zanim coś napiszesz bo taką poradą możesz kogoś na ładną minę wpakować.:) A smutnych panów z Policji lub innych urzędów uprawnionych do kontroli legalność oprogramowania nie da się przekonać słowami "A bo na forum londynek ktoś napisał ,że tak można ":)


Nie pisałem o Polsce, tu policja nie nadrabia statystyk poprzez ściganie małolatów z wypiekami ściągającymi mp3-ki, tu nawet ISP nie udostępni danych bez nakazu sądowego. A zdobycie nakazu bo ktoś ma nielegalnego Windowsa jest raczej mało prawdopodobne. Zresztą policji nie wolno nawet do prywatnego telefonu zaglądnąć.
Ale wracając do problemu, można z pirata zrobić legalny system. Windows 7 musi przejść test legalności czyli jak oni to zwą Windows Validation. Jeśli to przejdzie, a można znaleść aktywatory w sieci które to zrobią to można legalnie dokonać upgrade do Windows 8 po jego zakupie, wówczas masz nowy klucz, i co prawda w "papierach" gdzieś zostanie ślad numeru starego Windowsa, ale nowy Windows 8 ma już rachunek, potwierdzenie zakupu a tym samym legalności, o tym pisałem. Nikt nie będzie się grzebać co było miesiące czy lata wstecz.

Odnośnie stabilności i dziurawości Xp też jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić.:) Xp z zainstalowanymi odpowiednimi aktualizacjami bardzo stabilnie i szybko pracuje.Xp jest dość stary ale dużo ludzi ma starsze kompy ,które 7 "nie uciągną" a druga sprawa dla wielu urządzeń nie ma sterowników pod 7 napisanych. Linuchy fajne są prawda ale dla kogoś przyzwyczajonego do Windowsa różnice w obsłudze mogą być barierą nie do przejścia.

Pozdrawiam
Radek


Windows XP to staroć, jest tak samo stabilny jak jeszcze starszy Windows 98 tylko czy jest sens instalować coś co za chwile przestanie być wspierane i do czego przestaną być pisane "łaty"? Jaki sens ma cofanie się do starych systemów?
Linux Ubuntu jest jak napisałem okienkowym systemem, znacznie lepszym i bezpieczniejszym od XP. Jest cały czas rozwijany i uaktualniany. Dla starszych maszyn może być doskonałą alternatywą do XP, które defacto umarło tak wcześniej Windows 98.
Windows 7 osobiście uważam za najbardziej udaną edycję Microsoft. Najstabilniejszy ze wszystkich systemów, (pomijam niezniszczalnego Windows NT 4.0) Szybki, wygodny i osobiście nie spotkałem się z problemem braku sterowników do "siódemki", Windows 8 natomiast, to całkowita zmiana koncepcji wyglądu Windowsa i tu więcej będzie problemów z przejściem z 7 na 8 jak z XP na Ubuntu (Windowsy do 7 edycji były bardzo podobne, przesiadając się z kolejnych edycji szybko się uczyło nowej wersji która miała w 80% podobne narzędzia, nazwy czy lokalizację programów, ustawień, Win8 to totalnie coś nowego). Ale nie ma powrotu do przeszłości Windows postawił (moim zdaniem słusznie) na nowe produkty, bardziej integrujące urządzenia mobilne, które wyprą komputery. Tak jak laptopy wyparły komputery stacjonarne (desktopy) tak urządzenia mobilne - Tablet, smartphone- wyprze laptopy. Piszę o rynku komputerów do zastosowań domowych nie profesjonalnych. I tu nie ma innej alternatywy jak nowe systemy Windows 8, Android czy iOS.

Tak więc StaraBaba Ja na twoim miejscu bym nie narzekał, bo możesz być dzięki temu znacznie do przodu w stosunku do osób jadących uparcie na XP czy Windows 7. A MS nie wróci do starych systemów. Po kilku dniach StaraBaba Sama zobaczysz, że "ósemka" nie jest taka zła. Ja się chyba już przekonałem.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 152 gości