O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 sty 2013 11:41

Czlowieku - gdzie ja narzekam?

Pisze zeby dziewczyna na trupie laptopie czy co tam ma nie instalowala 8 bo jej nie pociagnie.

W pracy (na mopie) mam 7, w domu 8 - mnie to nie rusza tylko piersze wrazenie bylo "inne tot jest" i tyle. Nie dorabiaj do tego swoich filozofi bo jak pisalam wczesniej pojecia nie masz co/gdzie robilam/robie wiec swoje teorie wsadz sobie gleboko.

Dziewczyna pyta czy ktos ma XP na stick - przestan wiec pisac o exporcie kurtek puchowych do Nigeri

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 02 sty 2013 18:31

Co to jest "pojemność procesora"?
blondynek nie dość, że nie kumasz co to freehold i leasehold to jeszcze za znawce IT się uważasz i twierdzisz, że za mało procesor ma pojemność?

Już ci pisałem, weź lepiej chłopakowi zrób jakieś jedzenie, bo cię zleje.
I zapamiętaj pojemność mierzymy w litrach.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 02 sty 2013 18:36

emigrantka pisze:
Dziewczyna pyta czy ktos ma XP na stick - przestan wiec pisac o exporcie kurtek puchowych do Nigeri


Jednak masz braki z rozumienia co czytasz, nie pierwszy raz już. Miałem ci nie pisać, bo co do osoby żyjącej w councilu można wymagać....
Poradziłem jej by zainstalował sobie Ubuntu które jest znacznie lepsze od XP. Ale ty musisz się i tu wtrącić choć znów bladego pojęcia nie masz.
Już ci napisałem, wysil się i zdobądź się na trochę ambicji i zrób coś ze swoim życiem... bo czarni mają więcej ambicji i lepiej w głowie poukładane niż ty.
Coraz bardziej przypominasz mi taką Vicky Pollard...

Obrazek

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 02 sty 2013 18:38

goraluk przyszedł z fabryki
otwarł Leżajsk i odpalił kompa

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 02 sty 2013 19:31

I zapamiętaj pojemność mierzymy w litrach.


Pojemność elektryczną, cieplną, czy chociażby pojemność skrzynki e-mail też?

roko0
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2012 19:28

Re: Licencje i takie tam

Postautor: roko0 » 02 sty 2013 20:12

goraluk pisze:
roko0 pisze:
Nie chcę Cie martwić ale nie zrobisz z pirata legalnej licencji kupując upgrade do Windows 8.Oferta jest kierowana wyłącznie do posiadaczy legalnych systemów.Chłopaki z Microsoftu za bardzo kasę lubią żeby taką amnestię ludziom podarować. Proszę zweryfikuj informacje zanim coś napiszesz bo taką poradą możesz kogoś na ładną minę wpakować.:) A smutnych panów z Policji lub innych urzędów uprawnionych do kontroli legalność oprogramowania nie da się przekonać słowami "A bo na forum londynek ktoś napisał ,że tak można ":)


Nie pisałem o Polsce, tu policja nie nadrabia statystyk poprzez ściganie małolatów z wypiekami ściągającymi mp3-ki, tu nawet ISP nie udostępni danych bez nakazu sądowego. A zdobycie nakazu bo ktoś ma nielegalnego Windowsa jest raczej mało prawdopodobne. Zresztą policji nie wolno nawet do prywatnego telefonu zaglądnąć.
Ale wracając do problemu, można z pirata zrobić legalny system. Windows 7 musi przejść test legalności czyli jak oni to zwą Windows Validation. Jeśli to przejdzie, a można znaleść aktywatory w sieci które to zrobią to można legalnie dokonać upgrade do Windows 8 po jego zakupie, wówczas masz nowy klucz, i co prawda w "papierach" gdzieś zostanie ślad numeru starego Windowsa, ale nowy Windows 8 ma już rachunek, potwierdzenie zakupu a tym samym legalności, o tym pisałem. Nikt nie będzie się grzebać co było miesiące czy lata wstecz.

Odnośnie stabilności i dziurawości Xp też jakoś nie mogę się z Tobą zgodzić.:) Xp z zainstalowanymi odpowiednimi aktualizacjami bardzo stabilnie i szybko pracuje.Xp jest dość stary ale dużo ludzi ma starsze kompy ,które 7 "nie uciągną" a druga sprawa dla wielu urządzeń nie ma sterowników pod 7 napisanych. Linuchy fajne są prawda ale dla kogoś przyzwyczajonego do Windowsa różnice w obsłudze mogą być barierą nie do przejścia.

Pozdrawiam
Radek


Windows XP to staroć, jest tak samo stabilny jak jeszcze starszy Windows 98 tylko czy jest sens instalować coś co za chwile przestanie być wspierane i do czego przestaną być pisane "łaty"? Jaki sens ma cofanie się do starych systemów?
Linux Ubuntu jest jak napisałem okienkowym systemem, znacznie lepszym i bezpieczniejszym od XP. Jest cały czas rozwijany i uaktualniany. Dla starszych maszyn może być doskonałą alternatywą do XP, które defacto umarło tak wcześniej Windows 98.
Windows 7 osobiście uważam za najbardziej udaną edycję Microsoft. Najstabilniejszy ze wszystkich systemów, (pomijam niezniszczalnego Windows NT 4.0) Szybki, wygodny i osobiście nie spotkałem się z problemem braku sterowników do "siódemki", Windows 8 natomiast, to całkowita zmiana koncepcji wyglądu Windowsa i tu więcej będzie problemów z przejściem z 7 na 8 jak z XP na Ubuntu (Windowsy do 7 edycji były bardzo podobne, przesiadając się z kolejnych edycji szybko się uczyło nowej wersji która miała w 80% podobne narzędzia, nazwy czy lokalizację programów, ustawień, Win8 to totalnie coś nowego). Ale nie ma powrotu do przeszłości Windows postawił (moim zdaniem słusznie) na nowe produkty, bardziej integrujące urządzenia mobilne, które wyprą komputery. Tak jak laptopy wyparły komputery stacjonarne (desktopy) tak urządzenia mobilne - Tablet, smartphone- wyprze laptopy. Piszę o rynku komputerów do zastosowań domowych nie profesjonalnych. I tu nie ma innej alternatywy jak nowe systemy Windows 8, Android czy iOS.

Tak więc StaraBaba Ja na twoim miejscu bym nie narzekał, bo możesz być dzięki temu znacznie do przodu w stosunku do osób jadących uparcie na XP czy Windows 7. A MS nie wróci do starych systemów. Po kilku dniach StaraBaba Sama zobaczysz, że "ósemka" nie jest taka zła. Ja się chyba już przekonałem.


Możesz Windowsa z "crackować" i będzie działał jak legalny , aktualizacje instalował , kody z 8 przyjmował testy przechodził ale to wciąż będzie pirat i nie ma znaczenia czy w Polsce czy w Angli.:) To co piszesz nie zrobi legalnego systemu z pirata.Nawet jak ten pirat będzie super nie wiem jak zrobiony.
To tak jakbyś wlazł do cudzego auta odpalił je na krótko
a potem powiedział że możesz nim jeździć zgodnie z prawem bo zapaliło :)
Ogólne warunki licencji są we wszystkich krajach bardzo podobne.W Angli mniej pilnują? To zobacz jaki jest udział piratów w rynku w Polsce a jaki w Anglii i jakie kary przewidziane są przez prawo Polskie i Angielskie za kradzież własności intelektualnej :)

Pozdrawiam
Radek

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 02 sty 2013 20:47

Zanim zabiore glos w tym temacie, chcialbym sie najpierw przywitac. Jestem Jacek, czytam forum londynka od 2008 roku, kiedy to przyjachelem do Londynu, ale jakos nie rejestrowalem sie na tym fourm.
Co do windowsa 8, tez mi nie pasuje, kupilem ostatnio laptopa z tym systemem i po dwoch dniach go wywalilem. Metro tak jak ktos wspomnial wczesniej, dobrze sprawdza sie w dotykowych ekranach, przy tradycyjnych gorzej.
Co do XP, bardzo dobry i stabilny, ale w brew pozrom 7 wcale nie jest gorsza , powiedzialbym nawet ze jest mniej zasobozerna. A gdy mamy wiecej ja 3 giga ramu, to tylko 7, zadna vista :D
A co do instalki, poszukam gdzies w szufladach, moze sie znajdzie jesli nadal potrzebny.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 02 sty 2013 21:41

bombastik pisze:Co do windowsa 8, tez mi nie pasuje, kupilem ostatnio laptopa z tym systemem i po dwoch dniach go wywalilem. Metro tak jak ktos wspomnial wczesniej, dobrze sprawdza sie w dotykowych ekranach, przy tradycyjnych gorzej.


Napisałem parę postów wyżej, że "ósemka" bardzo dobrze sprawdza się w integrowaniu urządzeń.
Jest pisana pod zupełnie innym jadrem. To, że jest dedykowany pod dotykowe ekrany - naturalnie, od samego początku była o tym mowa. Nie wiem skąd to zdziwienie? Świat idzie do przodu (co niektórzy widzę zostają w tyle XP), ekrany dotykowe będą coraz szybciej wypierać tradycyjne LCD. Od tego nie ma już odwołania. Tylko czekać kiedy Linux wypuści wersję dotykową.

Co do XP, bardzo dobry i stabilny, ale w brew pozrom 7 wcale nie jest gorsza , powiedzialbym nawet ze jest mniej zasobozerna. A gdy mamy wiecej ja 3 giga ramu, to tylko 7, zadna vista :D


XP BYŁ dobry. Od premiery XP minęło ponad 12 lat. Równie dobrze można stwierdzić, że windows 98 był wyśmienity jak i DOS 5.2 tylko po co do tego wracać skoro dziś zwykły darmowy Ubuntu jest znacznie lepszy od XP?
Ubuntu znacznie szybciej się instaluje, szybciej działa i ma mniejsze wymagania sprzętowe od XP.
Vista była produktem nieudanym, dlatego istniała zaledwie ok. 2 lat. Windows 7 jest obecnie (ósemka jest za krótko) najlepszym produktem Microsoftu od czasu Windowsa NT 4.0.
Z moich obserwacji wynika, że ósemka jest znacznie szybsza na tej samej maszynie na której była siódemka, znacznie bezpieczniejsza. No i własnie ta integracja między urządzeniami mobilnymi, to jak mieć swój komputer cały czas przy sobie;)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 sty 2013 22:34

:lol: :roll: :lol:

roko0
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2012 19:28

Postautor: roko0 » 02 sty 2013 22:51

Panie i Panowie przecież dyskusje o wyższości systemu operacyjnego jest stara jak konflikt Commodorowców z Atarowcami:) albo jeszcze starsza. Normalni ludzie debatują nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą a informatycy i wszyscy inni ludkowie, którym wydaje się że o kompach wiedzą wszystko kruszą kopie o systemy:). Tej dyskusji nie da się wygrać :) ale da się za spamować wontek o całkiem innym temacie. Już nawet nie chcę myśleć jaką wodę z mózgu ta dyskusja zrobiła autorce postu.:)Dziewczyna sobie pomyśli, że laptopa ma nie takiego system do bani i jeszcze w kompleksy wpadnie lub co gorsza Linucha jakiegoś zainstaluje i dopiero sobie biedy narobi.:) Może lepiej trzymajmy się tematu,

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 sty 2013 23:21

Goral....


Obrazek

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Licencje i takie tam

Postautor: goraluk » 03 sty 2013 00:01

roko0 pisze:
Możesz Windowsa z "crackować" i będzie działał jak legalny , aktualizacje instalował , kody z 8 przyjmował testy przechodził ale to wciąż będzie pirat i nie ma znaczenia czy w Polsce czy w Angli.:) To co piszesz nie zrobi legalnego systemu z pirata.Nawet jak ten pirat będzie super nie wiem jak zrobiony.
To tak jakbyś wlazł do cudzego auta odpalił je na krótko
a potem powiedział że możesz nim jeździć zgodnie z prawem bo zapaliło :)


NIe, oprogramowanie to nie samochód. Jak odpalisz cudzy pojazd to kogoś pozbawisz samochodu, kiedy masz nielicencjonowanego Windowsa to nikogo nie pozbawiasz kopi jego.
W tym wypadku jak wyżej, będzie jak najbardziej legalny bo dokonasz zakupu licencji, tak samo jak byś zakupił licencję na pirata, co można było zrobić by np. uniknąć reinstalacji.

Ogólne warunki licencji są we wszystkich krajach bardzo podobne.W Angli mniej pilnują? To zobacz jaki jest udział piratów w rynku w Polsce a jaki w Anglii i jakie kary przewidziane są przez prawo Polskie i Angielskie za kradzież własności intelektualnej :)

To, że w UK jest mniej piratów wynika z innej zasobności kieszeni a nie ze skuteczności policji. W Polsce ściganie piratów stało się modne bo to bardzo łatwy sposób na podniesienie statystyk policji. A statystyka ważna rzecz zwłaszcza jak komendant miał aspiracje do awansu.
Przez 15 lat nie słyszałem o ani jednym "nalocie" na małolata sciągającego mp3-kę w UK. Owszem, na wytwórnię nielegalnych kopi CD tak.
OK. 3 lat wstecz Virginmedia rozesłał do "najcięższych użytkowników" torrentowych listy ostrzegające o nielegalnym ściganiu, dwa tygodnie później przepraszał wszystkich którzy listy dostali w mediach i osobom które listy dostały dał jako rekompensatę roczny abo za darmo. Bo zrobił to nielegalnie, zaglądając do prywatnego wykorzystania internetu bez nakazu sądowego. Porównaj to z Polską.
Tam jest Wisła tu Tamiza... To ja dwa różne światy. W UK ściga się tych co na tym robią biznes nie użytkowników którzy coś dla siebie ściągnęli.
Bo sam sobie odpowiedz: Czy jest pewność, ze osoba ściągająca mp3-kę czy Windowsa jak by go nie siągneła to by to kupiła?
I nie porównuj tego do rzeczy materialnych, bo tu ktoś co siąga z netu nie pozbawia nikogo kpi tego samego, jak jest w przypadku kradzieży pojazdu.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 156 gości

cron