O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Dave669
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2012 09:14

gdzie najlepiej na święta?

Postautor: Dave669 » 13 gru 2012 09:19

Witam z racji tego że jestem dość nowy w londynie i to moje pierwsze święta w tym mieście to chciałem zapytać gdzie najlepiej wybrać się z ludźmi z pracy na świętowanie tegorocznego bożego narodzenia. mam tu na myśli PUB jak i CLUB wszystkie pomysły są dobre.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje pozdrawiam i wesołych świąt życzę :)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 13 gru 2012 16:00

Kiedyś POSK organizował coś na święta, jak teraz to nie wiem, ale możesz sprawdzić jak zależy ci na świętach "po polsku" pewnie też kościoły Polskie coś będą robić.
W UK nie ma wigilii, to raczej normalny dzień, bez znanej z naszej kultury wieczerzy wigilijnej. Tu najważniejszy jest 1-wszy dzień świąt i obiad.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 13 gru 2012 16:43

Goraluk Panie anglicy nie są w wiekszości katolikami, więc o naszych tradycjach nie mają pojęcia, a co to wigilja to już problem, tu są wyprawiane urodziny i nikt nie zna imienin.Koscioły organizują wigilie nie tylko dla bezdomnych, mozesz iść nikt Cie nie wyrzuci.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 13 gru 2012 17:38

daro43 pisze:Goraluk Panie anglicy nie są w wiekszości katolikami, więc o naszych tradycjach nie mają pojęcia, a co to wigilja to już problem, tu są wyprawiane urodziny i nikt nie zna imienin.Koscioły organizują wigilie nie tylko dla bezdomnych, mozesz iść nikt Cie nie wyrzuci.


Katolików jako takich to jest dużo odmian i grup. Więc nie stawiał bym stwierdzenia, że nie obchodzą Wilgli tak jak my bo są nie katolikami. Prędzej inne tradycje, w żadnym anglosaskim kraju nie obchodzi się Wigilii, nie wiem jak jest w Niemczech czy np. we Włoszech, ale podejrzewam, że też jest inaczej niż w Polsce. Nie wszystko co w Polsce w tradycjach katolickich musi być gdzieś indziej. Choinka nie jest Polską tradycją a Niemiecką. Więc to raczej regionalne różnice religijne a nie oznaka jej braku.

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 13 gru 2012 18:25

Tak tylko wtrace...

"Duzo odmian i grup" jest ale chrzescijan...

Katolik to katolik...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości