O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 07 gru 2012 11:19

Dla Ciebie ubogie odpowiedzi interesują mnie nie idz sobie powochaj korek i jak to Ci wystarcza to Twoj problem czemu mnie atakujesz? Policzyc Twoje wpadki i niedoczytania? Szybciej myślisz niż czytasz.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 07 gru 2012 11:28

Blondynek juz upss tu bylo z winem i dermatolog też .

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 07 gru 2012 12:02

O co Ci daro znowu chodzi? Po co się znowu czepiasz?

Autor napisał, że wie co nieco na ten temat i chętnie rozwieje wątpliwości / odpowie na pytania

Zapytał goral jakie czerwone wino poleca i odpowiedź dostał, a Ty pretensje masz, że nie napisał co do ryby i do czego podawać białe.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 07 gru 2012 12:40

Chyba zacznę tyllo gdzie dobry butapren kupić? bo tu problem nawet z flekami jest tylko u szewca , wymienia. :wink:

McGregor
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2012 23:17

Postautor: McGregor » 07 gru 2012 19:19

daro43 pisze:Impreza imprezą co do ryby proponujesz? co do innych potraw ,nie tylko zeby w glowie szumialo ,do czego wytrawne do czego białe? troszke kreatywnosci.Wino kazdy gatunek jest do czego innego.Patrz wachaj i pij!! w sklepie nikt nie bedzie wachal tym bardziej otwieral proponujesz metodą prub i błedow, ?mało konkretów przekazujesz takie bla bla i z głowy.

Moj Drogi Daro padlo konkretne pytanie - co czerwonego na niedziele przed tv.
Nigdzie nie widzialem tam watku ryby etc...
Jesli chodzi o patrzenie, wachanie i na koncu picie to nie proponuje tego robic w sklepie ale jak widac rozne pomysly moga przyjsc do glowy moim Rodakom.
Udzielam tylko konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania i nie zamierzam pisac tu calych tomow o wszystkich gatunkach wina na raz poniewaz do jego produkcji na calym swiecie uzywa sie ponad 800 szczepow winogron z ktorych kazdy ma swoja charakterystyke.
A jesli chcialbys dowiedziec sie wszystkiego w jeden wieczor to proponuje zakup jakiejs ciekawej ksiazki winiarskiej.
Jesli masz jakies konkretne pytanie a z tego co widze chcialbys duzo wiedziec, to nie krepuj sie, jestem do uslug :)
Pozdrawiam McGregor

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 07 gru 2012 20:39

Oczywiście ze chcę poznać parę tajników.Interesuje mnie czy wina francuskie są lepsze od win australijskich, są wytrawne, połsłodkie, słodkie.Winnice wiem że każda ma specificzny charakter, miejsce , ziemia , grono czerwone, białe, gatunek,Wino młode można spożywać od razu niektóre gatunki muszą leżakować.Jak poznać że wino jest klarowne ma odpowiedni smak i zapach.Często spożywam rybę więc co by do niej pasowało?i nie bylo zbyt drogie nie 500£ .wybacz napiszę po swojemu nie umię po francuzku szatobrian i inne drogie.Poleć mi bo myśle że białe ale gatunek bym poznał, bo czerwone do mięsa jest.

McGregor
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2012 23:17

Postautor: McGregor » 08 gru 2012 09:16

Strasznie to haotyczne :(
Chcesz zebym pisal teraz 2 h na twoje pytania z ktorych kazde jest z innej beczki a odpowiedzi na nie wcale nie poprawia twojej znajomosci tematyki winiarskiej bo bedzie tego za duzo i zaraz o polowie zapomnisz.
Proponuje zrobic to tak : ja odpowiem teraz na dwa najwazniejsze z nich a Ty zastanow sie co chcesz wiedziec w nastepnej odslonie, tylko bardzo prosze o konkrety czyli najlepiej jedno pytanie.
Widze ze strasznie cisnie Cie ta ryba (Chateau Haut-Brion nie pasowalo by do niej gdyz jest to jedno z najpowazniejszych i najdrozszych czerwonych win z Bordeaux z gminy Graves).
Jesli jesz rybe dosyc tlusta kup wowczas wino ze szczepu Chardonnay - Francja USA lub Chile, im tlustsza ryba tym wino musi byc bardziej beczkowe ( dluzej lezakujace w debowej beczce i nieco drozsze).
Do ryby chudej z salatka i cytrynka lub owocow morza pij wina ze szczepu sauvignon blanc (najlepsze robia w Nowej Zelandii) lub riesling z Niemiec lub Austrii.
Druga odpowiedz - wino francuskie nie jest lepsze od australijskiego i vice versa...
wszystko zalezy od osoby ktora je pije. Kazdy z nas ma inne upodobania.
Uwazam ze wina z Australii maja charakter ktory bardziej pasuje nam Polakom czyli sá okragle soczyste i mniej wytrawne od wiekszosci win z Francji. Sprobuj Australijski Shiraz.
Pozdrawiam i czekam na konkretne pytania.
McGregor.
Pamietaj ze wino biale serwujemy schlodzone do temp 8 stopni c.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 08 gru 2012 11:35

Już mi odpowiedziałeś głownie z tą ryba poprobuje kilka ale myśle że pierwsze pójdzie do degustacji sauvignon blanc bo jadam ryby typ pstrąg nie tłuste jak węgorz czy sum.Tym pierwszym jeśli wędzony jesz duże ilości można sie zatruć.Na rybach sie znam jestem teraz wędkarzem emerytem , kiedyś zawodowcem zawody i pisanie felietonów do poczytnych magazynów wędkarskic Ty znasz wina ja ryby wzajemna pomoc jest mile widziana.Pytanie, jakie oznaczenia są na butelce oznaczające markę itd czy mają jakieś szczególne nie wiem liczby kody literrowe na co zwracać uwagę , pewnie Ty wiesz o co mi chodzi.Dla laika to będzie pomoc.To wiem ze wino jak wiele trunków musi być schłodzone.

McGregor
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2012 23:17

Postautor: McGregor » 10 gru 2012 13:23

Oznaczenia na etykietach to bardzo obszerny i dosyc skomplikowany temat, gdyz kazdy rozwinienty winiarsko kraj szczegolnie w Eutopie ma wlasny system klasyfikacji win.
Najnizsza kategoria win to wina stolowe czyli takie "do kotleta". Na etykiecie widnieje tylko nazwa wina, niekiedy szczep winogron oraz kraj pochodzenia czasem rocznik. Wino takie powstaje z kupazu roznych win z roznych regionow danego kraju. Robione sa na ilosc a nie na jakosc.
Potem sa wina regionalne czyli z konkretnego regionu winiarskiego danego kraju. Takie wino musi spelniac szereg norm by zostac winem regionalnym. Czyli odpowiednie szczepy winogron, dlugosc lezakowania w beczce lub stalowych tankach. Odpowiedna jakosc. Na winach francuskich widnieje wowczas napis malym drukiem VIN DE PAY'S lub AOC, na Hiszpanskich skrot DO LUB DOC a na Wloskich IGT, DOC LUB DOCG, te ostatnie oznaczenia w kazdym z krajow to juz najwyzsza polka jakosciowa i cenowa.
Na etykiecie mamy wowczas nazwe wlasna wina, nazwe winnicy w ktorej powstalo oraz rocznik.
Rocznik na etykiecie to rok zbioru winogron. Zazwyczaj wino biale powinno spozyc sie do dwoch lat od tego rocznika a czerwone w ciagu 3 lub 4 lat. Oczywiscie tyczy sie to win sredniej polki cenowej, te sporo drozsze maja zazwyczaj dluzszy potecjal starzenia.
Kazdy z krajow ma swoj ststem oznaczenia dlugosci dojrzewania wina nie w liczbach lecz w slowach takich jak np Reserva.
To co napisalem to tylko kropelka w morzu informacji na temat etykiet wiec
najlepiej poczytaj o nich wiecej nawet na wiki tak bedzie duzo prosciej.
A na razie testuj sauvignon blanc i chardonnay :)
Pozdrawiam.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 10 gru 2012 16:34

Jutro Ci odpisze co odkryłem w świecie win.Wciąga mnie temat jest fascynujący przestanę pić cayderki ( zart)To świat sekretów , tajemnic i bardzo bogaty.Nic dziwnego że tylko dla koneserów i miłośników tematu. Dużo fascynującej nauki przedemną, ale dzieki Tobie.Dziękuję dogryzę temat zaczęty by moc coś konkretnego przekazać innym.Bez zbędnych mądrości.

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 10 gru 2012 20:45


daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 10 gru 2012 22:00

linki? dzieki , teoria? dzieki, naukę zacznij od siebie. Nie wszystko złoto.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 10 gru 2012 22:01

linki? dzieki , teoria? dzieki, naukę zacznij od siebie. Nie wszystko złoto.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości