O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

licencja TV i kontrole

Postautor: konto_usuniete » 19 sty 2008 21:53

Czy ktos z was mial w domu wizyte tzw. national enforcement division?

Nagabuja mnie ciagle listami ktore jak dotad beztrosko ignorowalam i dzis zagrozili, ze przyjda na kontrole. Nie mam telewizora i nie ogladam tv przez internet, wiec sumienie mam czyste. Klopot jednak w tym, ze nawet jesli do nich zglosze, to przyjda z wizyta zeby "sprawdzic" czy na pewno nie ogladam TV. Zastanawia mnie jak bardzo beda oni interesowac sie moim laptopem ;) Nie mam w nim karty telewizyjnej.

Jesli ktos mial doczynienia z taka 'wizyta' dajcie prosze znac :)

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 19 sty 2008 22:04

Co za policyjny kraj.U nas w PL obywatele mogą spać spokojnie bo nie ma żadnych kontroli czy płacę za TV czy nie,bo nikt tu nikomu nie udowodni czy akurat ogląda się TV pupliczną czy inną.

user2131208
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 30 paź 2007 01:06

Postautor: user2131208 » 19 sty 2008 22:47

hej
do mnie rowniez wysylali powiadomienia, oraz informacje o kontroli, az ktoregos dnia przyszli. jednak nie bylo mnie w domu i zostawili nastepny list. po tym liscie postanowilem zaplacic,
w twoim przypadku powinnas zadzwonic pod 0844 800 6790 i powiadomic ze nie posiadasz tv, oraz radia. nawet jesli przyjda na kontrole to jestes czysta

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 20 sty 2008 01:52

Gonzo pisze:Co za policyjny kraj.U nas w PL obywatele mogą spać spokojnie bo nie ma żadnych kontroli czy płacę za TV czy nie,bo nikt tu nikomu nie udowodni czy akurat ogląda się TV pupliczną czy inną.


Gonzo coraz czésciej wychodzi jaki Ty niedouczony jesteś z podstawowej wiedzy o Twoim ukochanym kraju :) otóż u Was w kraju za samo posiadanie telewizora już bulisz ,czy oglądasz publiczną czy komercyjną ,więc jeśli nie płacisz to z samego rana w poniedziałek zasuwaj na pocztę i opłać abonament,bo przecież jesteś uczciwym obywatelem swojego ukochanego kraju, a poza tym przecież stać Cię :) bo w polszy wsie dobre dzięgi mają

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 20 sty 2008 07:25

anmi pisze:Ty niedouczony jesteś z podstawowej wiedzy o Twoim ukochanym kraju
...

anmi pisze:bo w polszy wsie dobre dzięgi mają


..."dzięgi" Gonzo to podstawa egzystencji. Jesteś "niedouczony" Gonzo!
Powinieneś wyjechać do Londynu i zacząć sie uczyć, w jaki sposób niektórzy "dżentelmeni" zdobywają środki na opłacenie abonamentu RTV...
Obrazek

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Postautor: user2137310 » 20 sty 2008 07:55

Z tym wyjazdem to nie takie proste. Musialby przeciez przejsc
kwarantanne! :D

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 20 sty 2008 11:59

Kordian pisze:
anmi pisze:Ty niedouczony jesteś z podstawowej wiedzy o Twoim ukochanym kraju
...

anmi pisze:bo w polszy wsie dobre dzięgi mają


..."dzięgi" Gonzo to podstawa egzystencji. Jesteś "niedouczony" Gonzo!
Powinieneś wyjechać do Londynu i zacząć sie uczyć, w jaki sposób niektórzy "dżentelmeni" zdobywają środki na opłacenie abonamentu RTV...
Obrazek


nowy trollu tu cos dla Ciebie http://pl.wikipedia.org/wiki/Bieda Mimo że w 2004 roku PKB w Polsce wzrósł o 5,3%, większość wskaźników ubóstwa uległa pogorszeniu. Według GUS w zeszłym roku poniżej minimum socjalnego żyło prawie 60% Polaków. W 2003 roku było to 59%, w 2002 58%, w 2001 57%, w 1996 47%, a w 1989 wskaźnik ten wynosił tylko 15%.

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 20 sty 2008 12:10

Gonzo pisze:Co za policyjny kraj.U nas w PL obywatele mogą spać spokojnie bo nie ma żadnych kontroli czy płacę za TV czy nie,bo nikt tu nikomu nie udowodni czy akurat ogląda się TV pupliczną czy inną.


Gonzo zanim się wypowiesz na forum, to poczytaj sobie http://ww6.tvp.pl/3386,20041215167098.strona to odnosnie opłat w PL

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 20 sty 2008 12:25

Powinieneś wyjechać do Londynu i zacząć sie uczyć, w jaki sposób niektórzy "dżentelmeni" zdobywają środki na opłacenie abonamentu RTV...
A czego tu się uczyć , przecież umyjecie stertę garów i wystarczy , aby opłacić abonament . Nas za niepłacenie nikt nie ściga ,żyjemy w normalnym kraju

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 20 sty 2008 12:53

Iron pisze:
Powinieneś wyjechać do Londynu i zacząć sie uczyć, w jaki sposób niektórzy "dżentelmeni" zdobywają środki na opłacenie abonamentu RTV...
A czego tu się uczyć , przecież umyjecie stertę garów i wystarczy , aby opłacić abonament . Nas za niepłacenie nikt nie ściga ,żyjemy w normalnym kraju


TA :D http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/abonament_rtv-a_866.htm

Kara za niepłacenie abonamentu wynosi trzydziestokrotność miesięcznej opłaty. Dla odbiorników radiowych będzie to w 2007 roku 159 złotych, a dla abonamentu radiowo-telewizyjnego 510 złotych.


Jeśli zdarzy się nam kontrola zaraz po zakupie odbiornika, powinniśmy okazać dowód zakupu. Dlatego przez co najmniej 14 dni warto przechowywać sklepowy paragon.


Kontrolę obowiązkowej rejestracji odbiorników radiowych i telewizyjnych oraz opłacania abonamentu dokonują pracownicy Poczty Polskiej posiadający specjalne uprawnienia. Osoba dokonująca kontroli powinna przedstawić cel swojej wizyty, okazać upoważnienie i legitymację służbową. Na żądanie kontrolowanego powinna okazać także dowód osobisty. Upoważnienie ważne jest przez rok od wydania, a kontrole mogą odbywać się od godziny 8 do godziny 20. Mamy prawo nie wpuścić kontrolera do mieszkania. Wystarczy wtedy pokazać mu książeczkę opłat RTV.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 20 sty 2008 13:03

To wszystko to tylko teoria.W praktyce nikt nikogo nie ściga i nie sprawdza czy płaci abonament czy nie.W UK widzę kontrolerzy działają jak Gestapo w III Rzeszy.A przecież zawsze pisaliście jacy tam są wspaniali i bezproblemowi urzędnicy.My tu w Polsce nie damy się robić w konia i wychodzimy z założenia,że jak ktoś chce pobierać opłaty za oglądanie jego stacji TV to niech sobie to zakoduje jak robią to inne płatne stacje.

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 20 sty 2008 14:09

Mamy prawo nie wpuścić kontrolera do mieszkania
I tym się różni Polska od UK. My mamy prawo, a u Was jest obowiązek

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 20 sty 2008 14:27

Iron pisze:
Mamy prawo nie wpuścić kontrolera do mieszkania
I tym się różni Polska od UK. My mamy prawo, a u Was jest obowiązek

wyobraź sobie że ja też mam prawo nie wpucić kontrolera ,a ty również masz obowiązek go wpuscić :D ,poza tym nie mam się czego obawiać, bo stać mnie na płacenie tych śmiesznych 11 funtów na miesiąc.

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Postautor: user2137310 » 20 sty 2008 14:56

Do ludzi, ktorzy placa abonament kontroler nie wejdzie, bo po pierwsze w UK on dobrze wie ktore gospodarstwo domowe placi a ktore nie, po drugie w PL pokazuje mu sie w drzwiach ksiazeczke i po sprawie. Dla uczciwych ludzi wszelka dyskusja o takim czy innym prawie kontrolera do wchodzenia do mieszkan i domow po prostu problem, ktory nie istnieje :)

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 20 sty 2008 15:31

w UK on dobrze wie ktore gospodarstwo domowe placi a ktore nie
Tak, tak nawet jak idziesz się wysr....ać to też wiedzą . U was władza wie wszystko o obywatelu, a obywatel czuje się bezpieczny , bo całą dobę jest monitorowany


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 37 gości

cron