O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 17 sty 2008 16:04

A ja nie rozumiem po co ludzie biora sluby Wink Przeciez to glupota


A czy slub nie ulatwia niektorym parom zycia? Wspolne konto, rozliczenia podatkowe, kredyt mieszkaniowy?

slub w roznych postaciach mozna znalezc w kazdej kulturze. Jest to narzucone ale przez spoleczne normy, po to zeby mial kto wychowywac dzieci a nie zrobi i zostawi, religia nie ma tu nic do rzeczy.


Czyli slub takie narzedzie ciemiezenia mezczyzn przez kobiety... kobieta to pijawka zerujaca na samcu, a im dluzej do faceta przyssana, tym mniej z niej korzysci i tym wiecej klopotu, tak? :D :D :D

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 sty 2008 16:19

Przeciez mozna miec wspolne konto bez slubu, kredyt tez.
Co do podatkow to nie wiem.

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 17 sty 2008 16:30

Moze tak, nie wiem, slubu jeszcze na wlasnej skorze nie testowalam :P Ale wydawalo mi sie, ze to jednak ulatwia formalnosci... moze ktos zaslubiony sie wypowie, czy to ulatwia poruszanie sie po urzedach, czy nie...

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 sty 2008 16:57

Czyli slub takie narzedzie ciemiezenia mezczyzn przez kobiety... kobieta to pijawka zerujaca na samcu, a im dluzej do faceta przyssana, tym mniej z niej korzysci i tym wiecej klopotu, tak?


Niezupelnie o to mi chodzilo, samotna matka potrzebuje pomocy panstwa, innych ludzi itp. Ale skoro masz z jakis sobie znanych powodow takie skojarzenia to nie mam zamiaru negowac twojego poczucia winy :P ;)

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 17 sty 2008 18:15

Hahaha... bynajmniej nie mam poczucia winy.

Ale wiesz, tak to po prostu troche zabrzmialo, jakby kobiety wedlug Ciebie nie byly tak naprawde do niczego potrzebne, szczegolnie "jak zbrzydna" ;) No i jaby to tylko faceci kobiety porzucali, a nie na odwrot.

Ale moze sie zbijales ;)

W kazdym razie przypomniala identyczna ideologia, tylko ze u znajomej, co uwaza ze mezczyzni to pijawki i tylko chca zerowac na biednych niewiastach, co potem musza pracowac, gotowac i chowac im dzieci.

No a slub to z tego punktu widzenia spoleczna norma narzucona po to, zeby mezczyzna wzial sie do roboty a nie pil i nie lenil i zeby chodzil nakarmiony, bo sam sie karmic nie potrafi a jak baby nie ma, to nic ze swoim zyciem zrobic nie umie :)))

No ale tak koniec w koncu to z jakich powodow ludzie te sluby biora i czerpia korzysci obopolne, a niektorym z nich nawet sie udaje i trzymaja sie razem bo tak im dobrze. Tylko ze tacy, jak imigruja robia to pewnie razem i nie podbijaja statystyk rozwodowych.

Moze by wprowadzic jakis egzamin panstwowy na dojzalosc, 'Certyfikat Zdatnosci do Malzenstwa', to nie bedzie rozwodow emigracyjnych? ;)

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 18 sty 2008 06:56

Obrazek

taaaak...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 sty 2008 08:05

fotosia pisze:czy to ulatwia poruszanie sie po urzedach, czy nie...


jakich urzedach? w polsce czy tutaj? bo jak tutaj - to tu nie ma urzedow :) a jak w polsce to raczej nie ulatwia bo zeby cokolwiek zalatwic musicie isc we dwojke.

apropos dwojki i urzedow - czy to prawda ze po paszport dla dziecka do ambasady musza isc oboje rodzice i po odbior tez (o ile sie go odbiera osobiscie?) wie ktos?

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 18 sty 2008 09:25

No a slub to z tego punktu widzenia spoleczna norma narzucona po to, zeby mezczyzna wzial sie do roboty a nie pil i nie lenil i zeby chodzil nakarmiony, bo sam sie karmic nie potrafi a jak baby nie ma, to nic ze swoim zyciem zrobic nie umie

mniej wiecej o to mi chodzilo :) zauwaz ze malo facetow ma jakies wewnetrzne parcie na slub, u kobiet odwrotnie.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 18 sty 2008 14:35

Bo kobieta chce miec pewnosc, ze bedzie mogla sobie bezpiecznie skakac na boki i ze zawsze bedzie gdzie wrocic. A jesli sie maz dowie, to bedzie kogo oskubac z kasy. Bo kobiety takie juz sa, ze zamiast sie uczyc, ciezko pracowac to ida na latwizne... oczywiscie wyjatki tylko potwierdzaja regule

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 18 sty 2008 17:03

zauwaz ze malo facetow ma jakies wewnetrzne parcie na slub, u kobiet odwrotnie


Moze tak... a moze nie... wsrod kobiet jakie ja znam, to parcia na slub nie ma, a jesli juz, to maja je babcie i matki potencjalnej 'panny mlodej'. Idziesz na impreze rodzinna a tu ci jakas stara [piii...] wyskakuje z tekstem

"Przebierasz tak ciagle jak w ulegalkach az w koncu wyciagniesz [piii]"

Wierz mi, smialysmy sie z tego po fakcie, ale bylo nam rownie przykro, ze rodzina sie lasce wpitala w zycie osobiste.

Nie przecenialabym parcia na slub u kobiet. Jest ono zapewne wieksze minimalnie, bo kobiety szybciej dojzewaja do posiadania dziecka, ale to wszystko zalezy w duzej mierze od srodowiska z jakiego pochodza.

Wiekszosc moich kolezanek jest w granicach 25-30 lat i nie chca jeszcze sie rozmnazac, bo albo nie pasuje im zadny kawaler, albo im dobrze samym, albo sie boja, ze przez dziecko wypadlyby ze sciezki kariery... no ale to sa oczywiscie panny po studiach pracujace zawodowo :) Wyobrazam sobie, ze jak panna ktos w spozywczym i nie ma ambicji, zeby zajac sie w zyciu czyms innym, to szybko chce znalezc partnera i robic dzieci, bo w domu i w kosciele nauczyli, ze taki jest porządek rzeczy...

Ale skoro Europa sie tak starzeje a trole panikują, ze przedszkola pelne sa kolorowych dzieci, to chyba jednak znaczy, ze w miare postepu cywilizacyjnego i powszechnej edukacji, robi sie nam coraz wiecej panien co parcia na malzenstwo nie mają...

Bo nie uwierze w to, ze na zachodzie rodzi sie coraz mniej dzieci, bo Panom nagle odeszła ochota na seksik :)))

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 18 sty 2008 17:08

Strasznie sie kiepsko tu edytuje, wiec przepraszam za bledy.

BTW: Swietny komiks ;)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 146 gości