O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 sty 2008 12:03

Ps.
Tak tak Marc, wiem co chcesz mi powiedzieć..
Piła łańcuchowa, siekiera, i praca w lesie...


Alez nic takiego nie chcialem powiedziec. Jesli to lubisz....

Po pierwsze:
Przyjmij do wiadomosci ze jesli ktos chce to moze pracowac w UK w swoim zawodzie a nie ponizej kwalifikacji.

Po drugie:
Przyjmij do wiadomosci ze nie wszyscy wyjechali tu z powodow ekonomicznych. Ja do Polski nie wroce poniewaz, jak napisales, mam szacunek do samego siebie.

Po trzecie:
Sam fakt ze byles tu kilka lat i pracowales na zmywaku nie swiadczy dobrze o tobie - bo jak wskazuja przyklady moje, Artura, Banity i wiele innych MOZNA pracowac zgodnie z kwalifikacjami. Widocznie w ktoryms momencie dales sobie spokoj. Albo zmywak ci odpowiadal.

Po czwarte:
Skoncz bawic sie w Gonza. Wrociels? Twoja sprawa. My jestesmy tu. Zostajemy. Niektorzy na stale, niektorzy na jakis czas. My nie namawiamy cie do przyjazdu, skoncz namawiac do powrotow.

I wiesz co? Zaskakuje mnie to ze mozna kogos namawiac do wyjazdu/powrotu. Przeciez stajesz sie odpowiedzialny za taka osobe, czlowieku!

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 13 sty 2008 13:04

Artur79 pisze:Apropo remontów councilowskich mieszkań to współczuje, kumpel w tym robił w tej samej okolicy i mówił ze mieszkania zastawał w stanie jakby tam przeszło tornado. Mieszkańcy mieli mentalność - jak darmowe i od państwa to po co szanować, skąd my to znamy obywatele ?:)


Arturze, ja tam pracowałem, ostatni rok czasu...
Mógłbym Ci coś powiedzieć na ten temat, ale nie zrobie tego, ponieważ odrazu ktoś by mnie posądził o szowinizm...
...doskonale sobie zdajesz sprawe z tego, jacy ludzie mieszkają w counsilowskich blokowiskach w Londynie...

Pamiętam, jak rozmawiałem z jednym starszym panem na Peckham...
Powiedzieł mi wtedy, że jak wprowadzał sie tam 50 lat temu, to był zupełnie inny, normalny klimat..
Teraz - mówił mi - jestem już za stary, ale jakbym miał z dwadzieścia lat mniej, to zrobiłbym to samo, co zrobił już mój syn...

...wyjechałbym do Australii już jutro!

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 13 sty 2008 13:32

Londyn nie jest do końca dobrym miejscem do życia jak każde duże miasto czy to Polska czy UK, więcej możliwości ale i więcej możliwych zagrożeń. Nie wiem jak w innych miastach bo nie mieszkałem, więc niech ktoś obeznany się wypowie.

kordian
Gastarbeiter
Posty: 59
Rejestracja: 16 wrz 2008 13:29

Postautor: kordian » 13 sty 2008 14:11

MarcFloyd pisze:Sam fakt ze byles tu kilka lat i pracowales na zmywaku nie swiadczy dobrze o tobie - bo jak wskazuja przyklady moje, Artura, Banity i wiele innych MOZNA pracowac zgodnie z kwalifikacjami. Widocznie w ktoryms momencie dales sobie spokoj. Albo zmywak ci odpowiadal.

My jestesmy tu. Zostajemy. Niektorzy na stale, niektorzy na jakis czas. My nie namawiamy cie do przyjazdu, skoncz namawiac do powrotow.

I wiesz co? Zaskakuje mnie to ze mozna kogos namawiac do wyjazdu/powrotu. Przeciez stajesz sie odpowiedzialny za taka osobe, czlowieku!


OK..
Pozdrowienia dla szczęśliwych emigrantów w miasteczku King's Lynn.
NIE wracajcie do Polski! Zostańcie tam, i zrealizujecie sie w swoich zawodach,
tam załóżcie sobie rodziny, ponieważ tylko tam ,odnajdziecie spokój i idobrobyt!


http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34265,4155185.html

MarcFloyd pisze:Ja do Polski nie wroce poniewaz, jak napisales, mam szacunek do samego siebie.


ciekawe...

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 13 sty 2008 14:55

Kordian zdarzało ci się pisać z sensem a teraz wrzucasz jakie patetyczne przemowy i głodne kawałki z internetu, co do przemocy to chyba polskie osiedla przebijają tylko amerykańskie slumsy

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 13 sty 2008 15:35

...wyjechałbym do Australii już jutro!


Alez drogi Kitchen Porterku, zostawilbys swoja ukochana Polske? Swoja pile lancuchowa? A gdzie Twoj paszport? Gdzie twoja godnosc?! :lol: :lol: :lol:

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Re: Funt najsłabszy od 15 lat ....

Postautor: anmi » 14 sty 2008 10:37

Gonzo pisze:"Rekordowo silny złoty i i najsłabszy od 15 lat funt sprawiają, że emigracja zarobkowa przestała być wyjątkowo dochodowym przedsięwzięciem"

Średnia pensja polskiego pracownika w Wielkiej Brytanii to ok. 1100 funtów. Na życie musi wydać co najmniej 250 funtów, a na mieszkanie około 300 funtów. Czyli zostaje mu około 550 funtów. Jeśli do tego raz na dwa miesiące odwiedza rodzinę w Polsce, przejazd kosztuje go ok. tysiąca złotych.
Zostaje mu więc na rękę około 2 tys. zł miesięcznie.....
2000zł....buahahahah

http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,9532383, ... 437586.202

Obrazek








http://irolka.blog.onet.pl/2,ID281584653,index.html no i co na to powiesz troliku? :) tu co prawda o Irlandii ale przeliczniki się zgadzają, ceny w Irlandii nie odbiegają od tych w UK

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 14 sty 2008 10:43

Polski nie imaja sie zadne prawa ekonomii, zloty rosnie w sile, no fajnie......ale czemu ceny tez ! cos chyba nie tak ?! :)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 14 sty 2008 11:30

Mr KP - jak byles w anglii to polska byla bee, jak jestes w polsce to anglia jest bee?? punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia?

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Re: Funt najsłabszy od 15 lat ....

Postautor: user2137310 » 15 sty 2008 10:20

Gonzo; Rekordowo silny złoty i i najsłabszy od 15 lat funt sprawiają, że emigracja zarobkowa przestała być wyjątkowo dochodowym przedsięwzięciem.

Ciekawe, dolar dzisiaj spadl juz ponizej 2,40 a podobno przed ambasada USA w W-wie jak ludzie stali po wizy tak dalej stoja. Moze ktos , kto jest najblizej /np. we Wroclawiu/ pojedzie do nich i wytlumaczy, ze juz sie nie oplaca tam jechac. Albo przeniesie sie na forum Polonii USA, przeciez oni sami nie wiedza ile traca a praca w Polsce /np w fabryce LG we Wroclawiu/ czeka. Az zal sciska ze pracuja za takie grosze!! :D :D :D

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 15 sty 2008 10:41

A moze po prostu namowcie swoich znajmomych aby nie wywozili funciakow i euro do Polski ... wrocimy wtedy do punku wyjscia i bedzie OK ;)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 15 sty 2008 14:01

dobrze ze vojtas napisal to z przymruzeniem oka, bo gotow byl bym pomyslec ze wierzy w propagande. Kasa wysylana przez nas do Polski niestety nie ma az takiej sily zeby zmieniac miedzynarodowe kursy walut, troche sie przeceniamy - co ja polak k...a nie dam rady !!? ;) Ma za to niestety wplyw na rozrzut miedzy kursem kupno/sprzedaz w kantorach.

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Postautor: user2137310 » 16 sty 2008 10:55

Funt potanial? Nie zmartwienie!
Teraz bedzie ulepszenie!
Bo wakacje juz w tym roku,
moga nabrac nam urokow!
Zamiast spedzac w polskiej bidzie,
my spedzimy... na Florydzie!!

:D :D

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 16 sty 2008 15:48

W rankingu wolności gospodarczej Polska tuż za Kenią

"W tegorocznym rankingu Wall Street Journal i fundacji Heritage Polska znalazła się na 35. miejscu w Europie i 83. na świecie

Prowadzony od 14 lat ranking obejmuje 157 państw. Poziom wolności gospodarczej mierzony jest m.in. według: ochrony własności prywatnej, stóp podatkowych, interwencji rządu w gospodarke, polityki walutowej, fiskalnej i handlowej, korupcji.

Awansowaliśmy w stosunku do zeszłego roku o cztery miejsca. Jednak wciąż lokujemy się między Kenią i Tunezją. Zwyciężył Hong-Kong przed Singapurem i Irlandią." klik

Ktos wspominal o drugiej Irlandii w Polsce?...
... `otao ;> "i to by bylo na tyle, jesli chodzi o polski cud gospodarczy"
..a mialo byc tak pieknie ..

Iron
Emigrant
Posty: 299
Rejestracja: 06 gru 2007 12:21

Postautor: Iron » 16 sty 2008 16:53

Ktos wspominal o drugiej Irlandii w Polsce?...
... `otao ;> "i to by bylo na tyle, jesli chodzi o polski cud gospodarczy"
..a mialo byc tak pieknie ..
Przecież to Wy, jak barany uwierzyliście w cudnego Tuska i polską Irlandię. Nockę zarwaliście w kolejce do urn wyborczych,by oddać glos na swego ulubieńca, a z resztą i tak nie macie zamiaru wracać ,więc po co to biadolenie na temat sytuacji w Polsce


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 60 gości