O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych

jermako
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2010 21:55

Postautor: jermako » 30 cze 2012 10:03

Korzystajac z okazji postanowilem dodac swoje trzy grosze do tego intereujacego tematu.
Wielokrotnie spotkalem sie opinia,ze popelniajac jakis blad podczas wypelniania formularza mozemy liczyc sie z utrata oplaty rejestracyjnej(£851)!!!!
Nic bardziej mylnego.Zreszta wystarczy logicznie pomyslec-przeciez to absurd.
Wydaje mi sie,ze mit ten powstal w zwiazku z trescia potwierdzenia wydawanego przez NCS (Nationality Checking Service) po sprawdzeniu i przyjeciu aplikacji.
Oto w dolnej czesci dokumentu (zamieszczam przy okazji link ze skanem takiego pisma dla pelnej jasnosci http://www.sendspace.com/file/0ah7ke ) istnieje zapis,ktory faktycznie mowi o braku refundacji pieniedzy w przypadku odmowy nadania obywatelstwa z powodu niespelnienia odpowiednich kryteriow ale dotyczy on kwoty pobranej przez NCS czyli £50 a nie £851.
Poza tym nie ma koniecznosci korzystania z uslug NCS.Wypelnienia aplikacji nie powinno sprawic klopotu nikomu z podstawowa znajomoscia jezyka ang.
Mysle tez,ze polskie firmy oferujace swoja pomoc podczas wypelniania aplikacji wciaz bazuja na tym micie...
Najlepiej zarabia sie na ludzkiej glupocie;)

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Daty wyjazdow...

Postautor: JoannaMaj » 17 lis 2012 10:34

Ja bede skladac niebawem papiere . Ale nie mam pojecia co zrobic z tymi datami wyjazdow ...
Poprostu nie pamietam do polski czesto latalam wszystkich rezerwacji nie mam... od 5 lat jetem na stale zatrudniona na pelny etat i mam tylko 26 dni urlopu... czy te daty serio wszytkie musza byc i to poprawne?

Domyslam sie ze Ty wypelniles juz to podanie daty wymysliles czy pamietales wszystkie ???

Co mam tam powpisywac?

jermako
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 29 mar 2010 21:55

Postautor: jermako » 17 lis 2012 11:04

Wizzair na swojej stronie ma mozliwosc sprawdzenia terminow odbytych lotow.I ja z tego skorzystalem.Chociaz ostatnio zmienili to i mozna cofnac sie tylko o rok.

Nie musisz byc bardzo dokladna.Nikt nie bedzie sprawdzal jesli wyjezdzalas kilka razy w roku na kilka tygodni.

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 17 lis 2012 12:27

dzieki

Napisalam oficjalne podanie do UKBA moze mi wysla wszystko ...

i kolejne pytanie punt 1.3 ... od kiedy mam Indefinite leave to remain ...

Jesli przyjechalam dajmy 25.07.2004 na studia to bedzie to po 5 latach ? 25.07.2006 ?

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 17 lis 2012 12:27

czy od razu ? czyli ta sama data ?

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 17 lis 2012 12:57

juz sie doczytalam po 5 latach
teraz tylko musze czekac moze mi przysla co mam im tam za daty wpisac ...

No nic kupuje ksiazke poucze sie test zdam i moze w miedzyczasie te daty wyjazdow dotra a jak nie to wpisze te co wiem ( wizz air ostatnie 3 lata mam na systemie ryan rok ..


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 58 gości