O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 16 sty 2008 09:41

Czyli panstwo znowu wie lepiej co jest dla mnie dobre. Pewnie powolaja zespol urzedasow za pieniadze podatnika ds. potralu nasza-klasa, trzeba przeciez poudawac ze cos sie robi. To nic ze wszystkie zamieszczone tam dane mozna uzyskac innymi drogami. Pozatym kazdy ujawnia dane osobowe dobrowolnie, moze i bezmyslnie, ale dobrowolnie. Jesli ja swiadomie robie sobie krzywde np. czytajac posty Irona, to czemu innym panstwo ma zabraniac szkodzenia samemu sobie na bardziej wyszukane sposoby :)

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Postautor: user2137310 » 16 sty 2008 11:28

Tylko dlaczego nasi ETATOWI OBRONCY ostrzegaja tylko NAS!!
Powinni glosic swoje poglady takze na forum naszej-klasy!!
Albo moze lepiej nie bo w koncu to jest NASZA-KLASA a nie
ICH-KLASA :D :D

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 16 sty 2008 11:58

... albo to jest jedyne forum na ktorym sie udzielaja :)

No i pewnie zamkna nasza klase i skonczy sie zabawa. Ciekawe co, oprocz wielkosci zbioru danych, spowodowalo, ze inspektorzy zaczynaja wsadzac swoje nosy w portal.
Zreszta ja mam juz kontakty do osob, z ktorymi chce sobie porozmawiac i konto swoje zlikwiduje. W sumie o to mi tylko chodzilo aby odnalezc kumpli i kolezanki a nie to, zeby byc na ich liscie.. czy udzielac sie tam na forach. Niech inni sie bawia, mi to zwis ..

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 16 sty 2008 12:02

moga np. wyjsc na swiatlo dzienne lewe magistry :) nie tylko te kupowane ale otrzymane za komuny w niejasnych okolicznosciach

tectonik
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007 20:03

Postautor: tectonik » 16 sty 2008 19:18

Od pewnego czasu, dziennikarze najbardziej postępowej gazety w Polsce z niepokojem obserwują funkcjonowanie portalu nasza-klasa.pl. Portalu, stworzonym przez paru studentów z Wrocławia, który pozwala na odnalezienie swoich znajomych ze szkoły, studiów, drużyny harcerskiej itp. Niby nic złego. AAAA, ale tu są dzielni dziennikarze z GW, którzy odkryli ogromne zagrożenie kryjące się na tej stronie. Co tydzień przeczytać można w wyborczej o tym, że przez naszą-klasę swoje ofiary namierzają różnej maści przestępcy, mafiozi, bonzowie narkotykowi, pedofile, gwałciciele, żebracy, porywacze itp. Poza tym - serwis ten zgromadził już 6 mln osób. Gazeta grzmi, że to największy zbiór danych osobowych w rękach prywatnej firmy. Dla ścisłości dodam: w naszej-klasie podaje się Imię, Nazwisko (ew. nazwisko panieńskie), miejscowość/miejscowości zamieszkania (może być tylko kraj, można też niczego nie wpisywać), wiek, adres email (niewidoczny dla innych użytkowników) oraz można podać telefon (nie trzeba). Niby nic, ale dziennikarze GW wiedzą, że to informacje, które mogą zabić. Dzięki tym zasobom informacji, wg Wyborczej, setki złodziei i bandytów namierzyło swoje ofiary - bazując na tych danych plus zdjęcia, które wg wyborczej informują o stanie majątkowym, a tym samym sprawiają, że złodziej wie, że np. mamy samochód!! Żeby było jasne - każdy kto się loguje w naszej-klasie robi to dobrowolnie. Mój Ojciec podał inne dane niż te rzeczywiste (nawet imię i nazwisko), bliscy znajomi jego i tak wiedzą o kogo chodzi. Nie ma tu przymusu, można w każdej chwili się wykasować. Cóż, ludzie są głupi i bezrozumni i nie wiedzą, że się narażają. Na szczęście wie o tym Wyborcza i nas ostrzega. Co prawda nie ostrzegała nigdy przed innymi serwisami społecznościowymi jak facebook, myspace czy grono, ale....

W tym miejscu mała odskocznia i porównanie. Mieszkam w Szwecji. W kraju tym dane każdego mieszkańca, jego dochody, adres dokładny, telefon, datę urodzenia, numer ewidencyjny (odpowiednik PESELu, ważniejszy od nazwiska właściwie), samochód (z nr rejestracyjnymi i danymi technicznymi), wielkość oszczędności można sprawdzić bez problemu w internecie. Podobnie jest w Finlandii. Po co o tym wspominam? Ano dlatego, że Wyborcza uchodzi za proeuropejską, a więc otwarte szwedzkie obyczaje europejskie powinny być jej bliskie. Tymczasem, w zakresie danych osobowych to GW bliżej do nastawienia włodarzy Turkmenistanu czy ChRL. Dlaczego? Niezbyt wiadomo.

Otóż jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o 'co' chodzi. Skąd ta nagonka na naszą-klasę, informowanie o stanie ich serwerów, wybieranie jej "najgorszą stroną roku"? Cóż, wystarczy sprawdzić kto w Polsce wprowadza na rynek serwis społecznościowy "bebo", kto go promuje, kto na nim zarabia, by się przekonać dlaczego tak Gazetę martwi bezpieczeństwo użytkowników naszej.klasy. Link do polskiej wersji bebo to: bebo.gazeta.pl.

Ciekawe dlaczego w przypadku bebo pracowników gazety nie martwią dane osobowe, bezpieczeństwo, to że ludzie "się odkrywają" itd.

Cóż ja dawno przestałem czytać GW, bo zauważyłem że kłamią i chronią tylko własne interesy. Tak było przy Rywinie, gdy chodziło w gruncie rzeczy nie o żadną prawdę, ale o chronienie interesów agory, taki sam cel ma GW zwalczając Dziennik, własny interes ma w walce z lustracją, własny interes ma więc i pisząc o naszej-klasie.

Smutne tylko, że większość czytelników tej gazety tej manipulacji nie dostrzega i bezkrytycznie wierzy (wiem po własnych znajomych), że bossowie mafijni nic tylko siedzą na naszej-klasie, by ich namierzyć okraść albo powysyłać listy z pogróżkami...

social

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 17 sty 2008 07:50

tectonik pisze:złodziej wie, że np. mamy samochód!!

nie no co ty? to w polsce ktos ma samochod??
tectonik pisze:Co prawda nie ostrzegała nigdy przed innymi serwisami społecznościowymi jak facebook, myspace czy grono, ale....

... wlasnie ...
tectonik pisze:bossowie mafijni nic tylko siedzą na naszej-klasie, by ich namierzyć okraść albo powysyłać listy z pogróżkami...

a moglbys podac przyklad chociaz jednego bossa mafijnego? czy bossem mafijnym sa teraz te gnojki co stoja na klatkach w blokowiskach? kiedys to bossowie byli ale napewno nie teraz ...

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 sty 2008 10:45

Jesli ktos na naszej klasie daje zdjecia z nowa furą zeby sie pokazac przed znajomymi, to jakos mi go specjalnie nie zal jak mu ta fure ukradna.

tectonik
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 10 lis 2007 20:03

Postautor: tectonik » 17 sty 2008 11:01

banita pisze:
tectonik pisze:złodziej wie, że np. mamy samochód!!

nie no co ty? to w polsce ktos ma samochod??
tectonik pisze:Co prawda nie ostrzegała nigdy przed innymi serwisami społecznościowymi jak facebook, myspace czy grono, ale....

... wlasnie ...
tectonik pisze:bossowie mafijni nic tylko siedzą na naszej-klasie, by ich namierzyć okraść albo powysyłać listy z pogróżkami...

a moglbys podac przyklad chociaz jednego bossa mafijnego? czy bossem mafijnym sa teraz te gnojki co stoja na klatkach w blokowiskach? kiedys to bossowie byli ale napewno nie teraz ...


nie do mnie kieruj te pytania. text, ktory wrzucilem mowi o przyczynach, dla ktorych n-k.pl jest obrzucana blotem na onecie i w "wybiorczej" - najgorsza strona roku, wielkie zagrozenie, mafia, itd. - wlasciciele onetu i "w" maja po prostu konkurencyjny serwis (bebo) i walcza o klientow takimi gebbelsowskimi metodami.

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Postautor: user2137310 » 17 sty 2008 14:54

Te konkursy i rankingi typu "Najgorsza strona" itd sa tylko dla glupich i naiwnych. Tka samo jak napuszczanie kontroli czy straszenie jakas mafia i temu podobne bzdety.Tu chodzi wylacznie o pieniadze i nie o jakies grosze tylko o PRAWDZIWE PIENIADZE!!! Z taka iloscia zarejestrowanych uzytkownikow oni moga wybierac w reklamach jak w ulegalkach i do calego serwisu spolecznosciowego "dokleic" taki biznes ze wp i onet razem sie schowaja. Juz w tej chwili ich strona jest warta kupe szmalu jako potencjalnie idealne miejsce dla zrobienia duzego biznesu. :D

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Postautor: user2137310 » 05 lut 2008 05:29

Komisja od ochrony danych osobowych stwierdzila wczoraj, ze dane na Naszej Klasie sa zabezpieczone dobrze. Jakos teraz Onet nie raczyl o tym powiadomic! Ciekawe dlaczego? :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości

cron