O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
thetokz
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2012 16:52

Pierwszy wyjazd do UK

Postautor: thetokz » 18 kwie 2012 16:56

Witam wszystkich.
Nazywam się Mateusz i mam 24 lata. W te wakacje planuję wyjechać do Londynu. Chciałbym się zapytać osób \"doświadczonych\" (często jeżdżących, aktualnie przebywających, stale mieszkających) w Londynie, ile powinienem odłożyć pieniędzy, aby w razie nie znalezienia pracy, normalnie i bezpiecznie wrócić do kraju. (Daje sobie na to miesiąc, więc mieszkanie na miesiąc + wyżywienie + bilety w obie strony). Dodatkowo chciałem zapytać czego potrzebuje, co powinienem ze sobą zabrać, aby szukać bez obaw w Anglii pracy. Chodzi mi o sprawy \"formalne\", żeby nie okazało się, że ja przyjadę a nie mam jakiegoś ważnego papierka i nici z pracy. Będę wdzięczny za wszelką pomoc, bezpośrednią tudzież odesłanie mnie pod jakieś pomocne linki.
Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc!

watery
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2012 19:49

Postautor: watery » 19 kwie 2012 19:59

Jestem w takiej samej sytuacji i popieram pytanie.

Od siebie mogę doradzić, że gdyby z jakiegoś powodu zabrakło Ci pieniędzy na powrót, zawsze możesz urządzić sobie powrotną wycieczkę autostopem. Niedrogo, a ciekawie. :)

W wypadku, gdyby ewentualna praca zamajaczyła na horyzoncie pod koniec miesiąca, po którym chciałeś wracać, nie chciałbyś/nie mógłbyś sobie pozwolić na opłacenie kolejnego miesiąca, a musiałbyś zostać jeszcze parę dni/tydzień na wypadek gdybyś dostał tą pracę, to polecam skorzystanie z couchsurfingu (couchsurfing.org).

Grzesio85
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 20 kwie 2012 00:02

Postautor: Grzesio85 » 20 kwie 2012 01:37

http://londynek.net/ukipedia/

Pozno jest, wiec tylko napisze, ze warto wyrobic przed wyjazdem Europejska Karte Ubezpieczenia Zdrowotnego. No, chyba ze chcesz placic kilkanascie tysiecy funtow za (odpukac) leczenie po nieszczesliwym wypadku.

kemot97
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2009 01:28

Postautor: kemot97 » 22 kwie 2012 09:48

hej

mysle ze minimum 600 funtow miesiecznie jesli chcesz zyc a nie masz pracy - 250-300 mieszkanie, 100-120 bilety na komuniakcje, reszta to jedzenie, telefon, internet.

Karte ubezpieczenia mozna wyrobic (jest darmowa), ale nawet jak przytrafi ci sie cos niedobrego (odpukac) to na A&E w kazdym szpitalu cie przyjma i nie bedziesz placic za to. Wiec nie straszcie go ;)

Z formalnych rzeczy - paszport ;) jesli masz jakies swiadectwa, certyfikaty tylko po polsku to i tak sie nie przydada, oczywsice napsiz cv po angielsku, skontkatuj sie z agencjami zanim pryjedziesz - napisz do nich, wysjil CV a jak bedziesz na miejscu to odwiedzaj czesto - im bardziej czlowiek namolny tym szybciej chca sie go pozbyc i szukaja pracy ;)

missaliciauk
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 08 mar 2011 09:19

Pierwsze o co sie postaraj to o dobre CV po angielsku

Postautor: missaliciauk » 10 maja 2012 16:42

i prace mozesz miec po paru dniach.

http://www.wix.com/profCV/cv - zyciorysy od £25


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 113 gości