O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
audiA4S
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2013 19:38

rozbity samochód

Postautor: audiA4S » 03 cze 2013 19:58

moj samochod ktory byl zaparkowany zostal rozbity.Mnie tam nie bylo.
Samochod nie byl w danym momencie ubezpieczony.
Czy moge cos z tym zrobic?
Moge ubiegac sie o odszkodowanie?

Posiadam dane sprawcy.[/b]

mezatka
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2012 20:17

Postautor: mezatka » 03 cze 2013 20:19

Obawiam sie, iz jezeli Twoj samochod nie mial ubezpieczenia, nie masz szans starania sie o odszkodoweanie.

audiA4S
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2013 19:38

Postautor: audiA4S » 03 cze 2013 20:32

zostalo zniszczone moje mienie.A jesli ktos mi powybija wszystkie okna w domu ,ktory mam nieubezpieczony i ja wiem kto to, to tez nic nie moge zrobic?

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 03 cze 2013 20:48

Jesli trzymales auto na ulicy bez ubezpieczenia, to w swietle prawa robiles to nielegalnie. Nawet jesli nie jezdzisz pojazdem, jesli jest on na drodze / parkingu publicznym, to masz obowiazek posiadac przynajmniej Third Party. W tej sytuacji nic nie zrobisz.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 03 cze 2013 21:04

A jakie ma to znaczenie czy ma czy nie ma ubezpieczenia?
Nie jest sprawcą, ma dane sprawcy.
Samochód na drodze nie może być tylko jak nie ma Road Tax.
A nawet jak by był bez papierów, to też nikogo nie uprawnia do jego niszczenia.
W myśl zasady, że nie zwalnia nas z przestrzegania prawa to, że ktoś inny go nie przestrzega.
Prawdę mówiąc to są przypadki, gdzie ludzie jeżdżą bez ubezpieczenia legalnie... nawet bez prawa jazdy! Legalnie.

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 03 cze 2013 21:18

Oczywiscie, ze musi byc ubezpieczony, jesli stoi na publicznej drodze (https://www.gov.uk/vehicle-insurance/uninsured-vehicles), np. w wypadku, gdy Twoj zlom stoczy sie na czyjes auto. Legalne jezdzenie bez prawa jazdy i ubezpieczenia, ciekawostka przyrodnicza.

mezatka
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2012 20:17

Postautor: mezatka » 03 cze 2013 21:23

Jezeli nie masz ubezpieczenia samochodu to tracisz przywilej powolywania sie na ubezpiezcenie innej osoby. Poniewaz odszkodwanie za zniszczony samochod normalnie wyplacone jest nz ubezpieczenia osoby, ktora zniszczyla samochod. Mozesz ewentualnie do sadu prywatnie pozwac osobe, jezeli masz dane. Zglaszasz do twz small claims court. Mozesz tez skontaktowa sie z delikwentem idogadac, zeby do lapy kase dal albo wzial auto i naprawil.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 51 gości

cron