O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
turystyk
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2012 08:52

przyjazd na stale do Anglii,

Postautor: turystyk » 04 mar 2012 09:05

Witam!!! Piszę do wszystkich forumowiczow. Jestem na tym forum pierwszy raz i nie bardzo znam zasady dzialania , ale myslę , ze sa takie same jak wszedzie. Mam pytanie: (dosc dlugie bedzie) Mam zamiar przyjechać do Anglii z cala rodzinka tzn z zona corka i synkiem. Mysle ze jak to nastapi to dopiero pod koniec tego roku. W Polsce prowadze firme transportową i powiem szczerze ze bardzo dobrze prosperuje tzn przynosi jakies tam dochody (nie male jak na sredniej klasy rodzine)
Jest tylko jeden maly problem: Nie mam pewnosci 100% czy chce takie zarobki przy tym stresie jaki przezywam. (jest OGROMNY) Bylem 7 lat temu w Anglii przez 3 lata (w tedy zarobiłem pieniadze na ta moją działalnosc) i jak tak sobie pomysle jakie zycie mialem wtedy to troche teskno za tym bezstresowym zyciem , usmiechem ludzi do ludzi i życzliwoscia. Na swoją firmę nie ma problemu zeby ja sprzedać w calosci bo dobrze prosperuje. Za te pieniądze spłacam mieszkanie w Polsce i je wynajmuje a za reszte pieniedzy jakos prubuje sie użadzić w Anglii gdzieś pod Londynem lub w Londynie (tylko ta opcja wchodzi w gre ze wzgledu na sentyment)
Mam prawo jazdy BCDE i z pracą nie bede mial problemu tym bardziej ze mam rekomendacje z poprzedniej firmy gdzie pracowalem na klas 1. Doradzcie tylko czy warto znow tam emigrować czy napewno ta bezstresowosc angielska dalej jest mozliwa i czy trwa.
Dzieki za przeczytanie i zrozumienie. Pozdrawiam Was wszystkich.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 mar 2012 09:43

Wiesz na pytanie "czy warto" nikt ci nie odpowie, bo to zalezy od indywidualnych preferencji czy tez sytuacji.

Co chcialbys robic w UK? Rowniez zalozyc firme transportowa?

turystyk
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2012 08:52

Postautor: turystyk » 05 mar 2012 14:34

Nie juz nie mam zamiaru ciagnac wlasnej działalności. Bed ę kierowcą na klas 1. Praktycznie mam juz zalatwione tylko moja decyzja wyjechac czy nie. mam dylemat. gdybym był sam to bym sie nie zastanawiał ale mam dwoje dzieci i zone a tu juz trzeba pomyslec co robic. Corka ma 7 lat i napewno wiazało by tosie dla niej z jakims stresem.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 mar 2012 14:57

Ale za to mialaby szanse zostac dwujezyczna..... chociaz, moze lepiej niech sie tu rodzice wypowiedza, ja nie mam o tym pojecia

Elinga
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 01 kwie 2011 16:49

Postautor: Elinga » 05 mar 2012 16:42

Nie wiem, co sadza inni, ale ja bym teraz tu juz nie jechala. To bylo dobre , kiedy Polska nie byla w Unii, oraz zaraz po wejsciu. Zaczynanie zycia, zwlaszcza z rodzina, tu, teraz wydaje mi sie ogromnym bledem. Jesli masz ustabilizowana sytuacje w Polsce, wlasna firme, dlaczego chcesz narazac rodzine, na stres zwiazany ze zmiana srodowiska, jezyka, obyczajow nie mowiac o ogolnych warunkach zycia,. To jest moze jeszcze dobre dla samotnej, mlodej osoby, bez zobowiazan. Tym bardziej, ze sytuacja w UK wcale nie jest az tak wesola. Moje zdanie, nie szalej, zostan tam gdzie jestes. Ale to moje zdanie.

turystyk
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2012 08:52

Postautor: turystyk » 05 mar 2012 19:24

Dziękuje Elinga!!! Chyba tego potrzebowałem przeczytać. W prawdzie moja żona mi o tym mówiła , ale wiecie jak to z zoną... Ona swoje a ja swoje dlatego spróbowałem na forum. Fakt jest taki ,że w Polsce prowadzić swoją działalność to bardzo stresująca sprawa a z drugiej strony pamietam jak przylatywałem z East Midlands do Wrocławia to az mi się łzy cisneły ze wzruszenia ze widze swoja Polską ziemie. A teraz jak przyjeżdzamy do Anglii na zakupy to naprawde fajna sprawa powspominać stare czasy. Jeszcze przemysle te sprawe powrotu bo ten transport naprawde jest niewdzięczny ale napewno ELINGA mi pomogła w przemysleniach.
Pozdrawiam wszystkich.

turystyk
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2012 08:52

Postautor: turystyk » 05 mar 2012 19:26

Dziękuje Elinga!!! Chyba tego potrzebowałem przeczytać. W prawdzie moja żona mi o tym mówiła , ale wiecie jak to z zoną... Ona swoje a ja swoje dlatego spróbowałem na forum. Fakt jest taki ,że w Polsce prowadzić swoją działalność to bardzo stresująca sprawa a z drugiej strony pamietam jak przylatywałem z East Midlands do Wrocławia to az mi się łzy cisneły ze wzruszenia ze widze swoja Polską ziemie. A teraz jak przyjeżdzamy do Anglii na zakupy to naprawde fajna sprawa powspominać stare czasy. Jeszcze przemysle te sprawe powrotu bo ten transport naprawde jest niewdzięczny ale napewno ELINGA mi pomogła w przemysleniach.
Pozdrawiam wszystkich.

Elinga
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 01 kwie 2011 16:49

Postautor: Elinga » 05 mar 2012 23:22

Ciesze sie, ze moglam pomoc w podjeciu decyzji. Mam nadzieje, ze moze kiedys spotkamy sie na zakupach w Londynie. I sluchaj zony, kobiety naprawde maja dodatkowy zmysl...taki kobiecy. Powodzenia w intersach.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 06 mar 2012 11:18

Bardzo ciekawe ze bierzesz pod uwage wypowiedz obcej kobiety z forum bardziej niz wlasnej zony.

Gratulacje...wspanialy ten zwiazek - umarlabym ze szczescia majac takiego meza.... :roll:

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 06 mar 2012 13:35

zabic chlopa to malo


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 22 gości

cron