O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 03 maja 2011 15:41

blondynek pisze:formy sa jakie sa i nie sa SKOMPLIKOWANE


Dla CIEBIE. DLa mnie banalnie prosty moze byc model Excel, bazujacy na Visual Basic - powiem wiecej, to jest interesujaca rozrywka. Dla innego banalnie proste bedzie dotarcie do poziomu 200 w Diablo o czym ktos inny nie moze marzyc. DLa niektorych facetow pralka to czrna magia, chociaz ma ze dwa przyciski i jedna galke. Dla ciebie moze to byc naprawienie samochodu, co gosc mieszkajacy dwa domy dalej zrobi w pol godziny - ale dla niego za ta wypelnienie prostego formularza bedzie niemal niewykonalne.

Ludzie sa rozni. Nie musi to miec nic wspolnego z brakami jezykowymi - jest mnostwo osob nie potrafiacych wypelnic formularza w swoim wlasnym jezyku.

Novinha
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2011 09:54

Postautor: Novinha » 20 paź 2011 22:54

witam!

Żeby nie zakładać nowego temu - przypnę się tutaj.
Mam kilka pytan dotyczacych benefitow.
Mieszkam w londynie razem ze swoim P. i 2 letnim synkiem od 3 miesiecy. Od samego poczatku pracuje P. i zarabia ok.250-280f tyg, co za tym idzie i zdazylam sie juz zorientowac nie przekraczamy zadnego z progow dotyczacych roznych benefitow [np.40+ tys rocznie :roll: :lol: ]
Chce zlozyc wniosek o Child Benefit, sprawdzilam tez na polskich stronach dotyczacych benefitow, ze teoretycznie [a moge sie mylic ;-) ] moze nam przyslugiwac rowniez working tax credit i child tax credit.
Pytanie brzmi, czy sie myle? I czy mozna zlozyc wiecej niz 1 wniosek jednoczesnie?
Czy moze powinnam najpierw zlozyc wniosek o Child Benefit, poczekac na decyzje i nastepnie zlozyc kolejny wniosek? [ o ile dobrze pamietam, w ktoryms formularzu trzeba napisac, czy sie pobiera child benefit, czy nie].

Odrazu z gory dziekuje osobom, ktore po przeczytaniu beda chcialy mi udzielic tylko i wylacznie uwag w stylu "idz do pracy", "wracaj do polski", "uzyj google" itd itp... mozna byc dlugo wymieniac, co sie chyba nie rzadko zdaza na tym forum...
:roll:

Nie przyjechalam do uk, zeby zyc z benefitow, ale czasem tak w zyciu bywa, ze nie na wszystko wystarcza pensja 1 osoby, ja sama chce rowniez isc do pracy, ale z tego co sie zorientowalam to panstwowe przedszkole jest dopiero dla dzieci od 3r.ż a ponadto, dlugo sie czeka na miejsce.
Chetnie bym poslala malucha do prywatnego przedszkola, ale najpierw trzeba z czegos zaplacic wpisowe ktore jest bezzwrotne, i miec z czego oplacic pierwszy tydzien albo i dluzej, bo w zasadzie nie wiem jak dlugo trwa zalatwianie tego dofinansowania do oplat za przedszkole...

wiec prosze sie mi nie dziwic, ze probuje sobie zalatwic jakies benefity :?

z gory dziekuje tym, ktorzy chca pomoc rozwiazac problem.
pozdrawiam, Novin_ha.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 paź 2011 09:07

odpowiedz typowa dla TEGO forum

jak jest ciezko i potrzeba benefitow to sie posyla dziecko do opiekunki za £3.50/h a nie do "prywatnego przedszkola" za £1500/msc

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 paź 2011 09:21

Banita, nie pie... tylko pomoz jesli mozesz 8)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 paź 2011 09:43

no to lece wiecej pracowac, moze cos na 2 zmiane se znajde bo jak zaplace wiecej podatkow to moze innym bedzie sie zyc wygodniej

Novinha
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2011 09:54

Postautor: Novinha » 21 paź 2011 09:47

banita ^^ coz... po pierwsze prywatne przedszkole [w moim rejonie] nie kosztuje 1500, tylko 780f miesiecznie, a po drugie jezeli dostane ten dodatek do przedszkola ktory pokrywa nawet do 80% kosztow, to tez mi wyjdzie te co najwyzej 3,5 funta na godzine ktore bede placic samodzielnie, a dziecko przynajmniej bedzie sie rozwijalo, poznawalo jezyk i przebywalo z innymi dziecmi :wink:

i widze, ze slusznie sie spodziewalam 'pomocnych' odpowiedzi...
Twoje i kilku innych osob zdanie na temat osob ktore pobieraja benefity juz znam, wiec prosze - nie pisz wiecej tego samego, bo sie powtarzasz :wink:
i te komentarze staly sie na prawde juz dawno nudne..

pozdrawiam 8)


ps. MarcFloyd w Diablo nie ma 200 levelu :roll: :P

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 paź 2011 10:50

a te 80% to z czyich podatkow bedzie co? wywalone w bloto na jakies marne przedszkole

naprawde polecam ci wizyte w przedszkolu, najlepiej kilku, prosze wroc potem i przedstaw swoje wrazenia? jak bylo czysto, opiekunki jakie super i dzieci jakie rozwiniete przy stosunku 1 opiekunka na 7-10 dzieci

polecam ci tez wizyte u opiekunki bo jesli myslisz ze twoje tam bedzie jedyne za te marne £3.50 to lepiej poszukaj innej bo to zly znak bedzie

z matematyki pala, z wiedzy o zyciu pala

posty ludzi na jeden monotonny temat benefitow staly sie nudne a nie odpowiedzi, odpowiedziami bede tepil szkodnikow do konca swiata i o jeden dzien dluzej

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 21 paź 2011 12:02

jak dzieci robic to juz dwa lata temu wiedzialas, a czy to nie mozna bylo najpierw myslec glowa a potem reszta :roll: najpierw praca, mieszkanie poczytac czy benefity ewentualne sie beda nalezaly itp.., epoka kamienia lupanego juz chyba sie skonczyla.. :roll:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 21 paź 2011 12:13

aina24 kupie ci kalkulator na gwiazdke w prezencie :roll: najlepiej jak beda BOGOF to i Novinka kopsne jeden bo tez slabo z dodawaniem

jak dziecko ma 2 lata to robila je 2 lata temu? ciaza ci gdzies uciekla :lol:

ewenement2011
Gastarbeiter
Posty: 34
Rejestracja: 10 maja 2011 18:27

Postautor: ewenement2011 » 21 paź 2011 16:39

sunnyhill rd 4c Streatham-polskie biuro ksiegowe-polecam

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 24 paź 2011 08:53

banita pisze:aina24 kupie ci kalkulator na gwiazdke w prezencie :roll: najlepiej jak beda BOGOF to i Novinka kopsne jeden bo tez slabo z dodawaniem

jak dziecko ma 2 lata to robila je 2 lata temu? ciaza ci gdzies uciekla :lol:





serio? nie bylam nigdy w ciazy, wiec nie wiedzialam, ze to az tyle zajmuje :o

:D

alkalondyn
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2011 08:58

Postautor: alkalondyn » 24 paź 2011 18:13

W poprzednim watku pisalam, ze sa niemili? I sa. A co do znajomosci jezyka. Wlasnie dzis moja sasiadka, ktora mieszka w Londynie pokazala mi zaswiadczenia. jest uczulona na jezyk angielski. Smieszne to, ale prawdziwe. Kobieta przez 10 lat nie mogla nauczyc sie jezyka. Przyczyna jest uczulenie. Nie mylicc z wyspka, Ale tu sami madralinscy, wiec chyba wiedza o co chodzi.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 25 paź 2011 08:37

2 strony barykady
dla tych co chca dymac sytem jestesmy nie mili
dla innych zwyczajnie tepimy szkodniki

nuuuda


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości