O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
dexterous
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2008 00:26

http://www.dexterousoftware.com

Postautor: dexterous » 23 lip 2008 00:29

Czesc, jestem programista assemblera, zalozylem firme w UK - Dexterous Software i mam zamiar wydac w tym roku 2 kolejne aplikacje, jedna juz zostala wydana miesiac temu Alligator Data Guard, jest to program do szyfrowania danych, szukam sponsora, inwestora, lub wspolnika z wkladem minimalnym 30.000 funtow, do wypromowania aplikacji.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 23 lip 2008 00:34

droga do Dragons' Den stoi otworem

dexterous
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2008 00:26

Postautor: dexterous » 23 lip 2008 00:37

hehe, w ostatecznosci bede zmuszony to zrobic ;]

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 lip 2008 00:55

Niestety nie moge pomoc w ten sposob.
Ale moge w inny.
Poprawcie na stronie http://www.dexterousoftware.com/features.php sekcja Encrytion
slowo 'becouse', winno byc 'because', a takze 'asembler' na 'assembler'

Powodzenia :)

dexterous
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2008 00:26

Postautor: dexterous » 23 lip 2008 01:01

dzieki wielkie za checi, szczerze nie spodziewalem sie takiej pomocy, jestem ogolnie mile zaskoczony z tego formum, chociaz jacys inteligentni polacy w uk, btw. na stronie jest wiecej bledow, ale jakos od dluzszego czasu nie chce mi sie tam logowac i tego poprawic, np using powinno byc uses, itd. Dzieki wielkie i pozdrowienia :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 lip 2008 01:29

Popraw popraw, bo to jest bardzo wazne. Chodzi o pierwsze wrazenie - uruchamia podswiadomie - jesli strona jest niedbale napisana, ciekawe jak jest zrobiony program ?
Wiec nie ma 'nie chce mi sie', jesli chcesz osiagnac sukces.
Wiem, ze z perspektywy programisty sa ciekawsze rzeczy do robienia np. opracowywanie nowego algorytmu, ale to jest bardzo wazne.
Tez mysle o firmie softwareowej ale zanim skoncze produkt to pol roku conajmniej minie. To jest taki problem, ze ciezko znalezc finansowanie na to zeby 'siedziec' w domu i cos robic - ze tak powiem utopienie kasy na pol roku z tak naprawde niewiadomym poziomem zwrotu :) Siedzi sie wiec po godzinach i robi :) Podziwiam wiec :)

dexterous
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2008 00:26

Postautor: dexterous » 23 lip 2008 01:47

dokladnie, wlasnie pracuje nad updatem:
http://www.dexterousoftware.com/sample/key.jpg
program pisalem po godzinach pracy, zajelo mi to 14 miesiecy dokladnie, co normalnie powinienem zrobic w 3-4 :), ale bywa takie zycie, heh poprawilem, dzieki za motywacje :D, byc moze jestes chetny do jakiejkolwiek wspolpracy jezeli chodzi o aplikacje w asm (masm32) ? pozdro i dzieki

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 lip 2008 02:07

Niestety, ale pracuje wlasnie nad swoim projektem i to mi pochlania znaczna czesc wolnego czasu, pozatym moja przygoda z asemblerem x86 skonczyla sie bardzo dawno temu. Osobiscie nie widze teraz sensu pisania w tym, poza szczegolnie wymagajacymi czesciami kodu - tak to kompilator zrobi za mnie lepiej, niz bym mial samemu :) Programuje w C++ i o optymalizacji (przetwarzanie sygnalow) bede myslal jak juz produkt zacznie sie sprzedawac. Bo to bedzie wymagalo czasu - a wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej przecietnego komputera w czasie - gdy to bedzie gotowe mogloby sie okazac, ze niepotrzebnie spedzilem duzo czasu, zamiast zajac sie np. usability aplikacji.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 23 lip 2008 10:53

user1930175: milo wspominam asemblera, pisalem inzynierska na 8051, taki zabytek ale wciaz stosowany. programujesz zawodowo a asemblerze czy tylko po godzinach ?

moze pora zebyscie sobie zmienili na jakies nicki ludzkie? ja wiem ze programisci moga miec umilowanie do cyferek no ale bez przesady :)

dexterous
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2008 00:26

Postautor: dexterous » 23 lip 2008 18:04

w assemblerze programuje zawodowo od 8 lat, oczywiscie gdybym tylko nie pracowal to uwierz mi ze bym spedzal w asmie cale dnie, poprostu kocham pisac appzy w czysytm kodzie maszynowym, uwielbiam tworzyc swoje wlasne algosy a nie korzystac ze smieci kompilatorow, dodam, ze nie mam zadnych studiow zwiazanych z informatyka, dla mnie studia sa glupstwem, po co mi one skoro mam zawsze przy sobie najlepszego przyjaciela, ktory sie nazywa google.com :D Btw. moj nick zostal wygenerowany na podstawie algorytmu hash(RIPEMD-160) of PRNG^key^hardwareID :D:D:D Pozdro dla wymiataczy asma :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 lip 2008 18:24

szacunek :)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 24 lip 2008 10:39

no to rasowy nerd ;) dla mnie nie ukrywam programowanie to tylko i wylaczenie praca ktora ma dawac kase, nie jest to moja jakas wielka pasja. dobrze ze tacy programisci istnieja bo dzieki nim w DoDzie mamy fajne efekty :) zartuje, pewnie im sie nawet nie chce optymalizowac bo przeciez uzytkownik moze se kupic nowa grafe :evil:.
Slyszalem tezy ze producenci gier specjalnie dodaja kawalki spowalniajace kod bo sa oplacani przez firmy produkujace hardware, co o tym myslicie ?
dexterous a nie boisz sie ze niedlugo kompy beda tak szybkie ze nikomu nie bedzie sie chcialo pisac superszybkiego kody w asemblerze ?

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 24 lip 2008 11:08

Powiem chlopaku ze szcuneczek.
A po 2 powiem, ze gratuluje odwagi na ten brak studiow i mysle, ze masz bardzo duzo racji :) w niektorych przypadkach to naprawde strata czasu i watroby.
Co do projektow na super szybkich komptuerach, to ciezko napisac cos bez bledow uzywajac jezykow wysokiego poziomu.

pozdrawiam i powodzenia

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 24 lip 2008 12:27

racja, na studiach tylko lizniesz wszystkiego po trochu, nie naucza Cie dokladnie zadnego z jezyków programowania, jest za to kupa niepotrzebnych przedmiotów typu fizyka czy elektronika na informatyce, ale to chyba zmora wszystkich kierunków, takie zapchajetaty.

dexterous
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2008 00:26

Postautor: dexterous » 24 lip 2008 17:47

hehe tu nie chodzi juz o szybkosc procesorow, ale raczej o zbudowanie takiego algorytmu ktory ten procesor wykorzysta, w moim update bedzie taka opcja, ktora wykrywa ilosc core procesora i dla kazdego przydziela jakas funkcje, tu nie chodzi juz o jezyk, ale o to zeby to logicznie rozplanowac, zeby uzyskac max performance, malo ktory programista wykorzystuje nowa technologie, swiadczy to tylko o braku logiki, poniewaz co z tego jak ktos zna super jezyk programowania a nie zna mozliwosci sprzetu, np procesora lub dysku, w wiekszosci programow szyfrujacych, szyfrowanie przebiega tak: odczyt - szyfrowanie - zapis, ja skonsturowalem algosa tak: odczyt liczby core, jezeli np 2 core to: core1 odczytuje 10mb z pliku, core 2 odczytuje drugie 10mb i zapisywanie asynchroniczne poprzez uzycie algorytmu kolejkowania, czyli watek 1 jak skonczyl - zapis nastepnie odczyt nastepnego bloku itd. wiec igla na dysku nie lata jak opetana :)
Co do gier to byc moze to jest prawda chociaz nie wiem, gdy nie tylko korzystaja z karty graficznej, ale tez duzy wplyw na dysk lub procesor, pisanie gry w assemblerze wiadomo mija sie z celem, ale jezeli chodzi o aplikacje to ma duzy sens, nowy jezyk M$ czyli .net to jest wogole masakra, fakt, ze malo podatny na bledy, ale za to tyle syfu ze roznice w dzialaniu miedzy .net a asm nawet dziecko zauwazy :)

Btw. jest tu moze osoba, ktora potrafi napisac sterownik virtualnej partycji ?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości

cron