O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
ania25
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2007 09:04

Kredyt - czy ktos zna ta firme?

Postautor: ania25 » 19 wrz 2007 09:05

Hej!!

Znalazlam ten artykul i chcialam sie spytam, czy ktos juz mial jakies doswiadczenia z ta firma???

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/19784/Kredyt-samochodowy-dla-Polakow


pozdrawiam,
Ania

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 19 wrz 2007 14:28

ja polecam Zopa. sa ta kredyty, ktore roznia sie od bankowych tym ze pozyczasz od ludzi nie od bankow, dlatego oprocentowanie jest sporo nizsze.

http://www.zopa.com/member/artur1979

jesli wejdziesz przez mojego linka, zalozysz konto i pozyczysz lub zaoferujesz pozyczke od 500£ to oboje dostaniemy 30£ bonusu.
Nie wiem jakie sa procedury gdy ktos chce wziasc pozyczke, napewno sprawdzaja ale nie wiem ile to trwa. Ja dawalem pozyczke wiec po rejestracji tylko zadzwonili do mnie zeby costam potwierdzic i tyle.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 20 wrz 2007 12:19

ania, ja jako sknera nie lubię płacić za nic.
A tak jest niestety z kredytami, im prostszy kredyt tym droższy, w skali roku czysto sięga 35% gdy zamierzasz spłacać go dwa lata to już wiesz ze będziesz musiała oddać prawie dwa samochody, czy warto??
w UK samochody sa bardzo tanie, juz za 1000 czy dwa można kopićo bardzo dobry i sprawny samochód, tylko trzeba siąść i przez kilka tygodni na spokojnie grzebać po internecie.
A wynalazek jak powyżej kolega sugeruje sam w sobie jest podejrzany a to ze "daja" za darmo to już kurde czerwone światło.

Całe życie w handlu i marketingu spędziłem może dla tego za bardzo przewrażliwiony jestem :)) sory ale za darmo to w mordę nie chcą dać, taki czasy

user1699926
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 17 wrz 2007 18:37

Postautor: user1699926 » 22 wrz 2007 10:21

W-g mnie a zajmuje sie kredytami od 9 lat ( w anglii od 3) firma ktora udziela pozyczek lub kredytow dla osob tzw wysokiego ryzyka kredytowego zawsze ma duzo wyzsze odsetki niz standartowe, pozatym z tego ogloszenia ciezko jest wywnioskowac jaki dokladnie jest procent na jaki pozyczamy. Pisza ze kredytow udzielaja na podstawie scoringu kredytowego wiec kryteria beda podobne ja w innych instutucjach finansowych w UK. Zdjecie tego usmiechnietego pana w samochodzie przypomina mi szczescie tych ktorzy kiedys mieli dorobic sie na sprzedazy Amwaya w Polsce....

Jezeli moge ci cos poradzic to:

- jezeli masz troche czasu i nie potrzebujesz auta na juz a nie masz dobrej histori kredytowej to zapisz sie credit union daja pozyczki od 3 do 5 krotnosci kapitalu zgromadzonego na koncie. Pozyczke mozna wziac juz po 13 tygoniach oszczedzania a za kazdy wziety 1000 funtow kredytu rozcznie przeplacasz 50 do 70 funtow, ale zwykle maxymalna kwota kredytu to nie wiecej niz 5000 funtow i okres kredytowania do 3 -4 lat

-jezeli jestes w uk juz jakis czas sprobuj w banku ktorym masz konto beda mogli zaoferowac ci najlepsze warunki i potrafia przymknac oko na slaby scoring jezeli masz regularne wplywy

- zanim zlozysz wniosek kredytowy sprawdz swoj scoring w 3 glownych agencjach w Anglii (Equifax, Callcredit, Creditexpert), nie skladaj zbyt wielu wniskow kredytowych w tym samym czasie bo to obniza twoj scoring i zarejestruj sie na listach wyborczych ( Electorall Roll ) to bardzo pomaga

-unikaj firm ktore daja kase wszystkim bez zabezpieczen bo albo natkniesz sie na anglielska argentynke albo jak moj kolega za 2500 pozyczonych funtow po dwoch latach oddal 7500 !!!!

- i nie pozyczaj od chlopakow na miescie chyba ze znasz wyniki losowania lotka z najblizszej soboty

Powodzenia

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 22 wrz 2007 22:38

tak jak mówiłem nic za darmo, nikt nie dokłada do interesu a zwłaszcza banki czy pośrednicy, Bank tworzy tzw fundusz zabezpieczeń kredytów, na który płaci każdy kredytobiorca, w momencie gdy bank ma problem z kredytami, otrzymuje pieniądze z tego funduszu, zachowując planowany przepływ pieniędzy, a fundusz zajmuje się ew windykacją i tak dalej, i teraz im bardziej ryzykowny kredyt tym większa wpłata na ten fundusz, z tąd firmy typu provident czy taki jak tu na londynku się reklamuje ze daje pieniądze komu popadnie, pobieraj a niesamowicie wysokie nie tylko odsetki ale również różne opłaty, rożnie to się nazywa, w zależności od kraju i firmy, ale cel ten sam, kasa musi się zgadzać a w plecy ma być tylko klient :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości