Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
macjaz
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2012 15:39

Kierowca zawodowy w UK polskie prawko na angielskie i kurs

Postautor: macjaz » 06 lip 2014 13:08

Witam, standardowe pytanie:

Mam polskie prawko B+C plus kwalifikacje na C
Przyjezdzam do UK i muszę zrobić ? Wymienic prawko na UK to podstawa, ale czy uznają mi polskie kwalifikacje? czy musze robić na wyspie od nowa. Czy to jest "wbite" do prawka? Co piersze zrobić wymiana prawka czy najp[ierw kwalifikacje?

conrado83
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2013 19:32

Postautor: conrado83 » 07 lip 2014 19:24

Jako kierowca zawodowy CE w UK podpowiem ci tylko tyle że ciężko będzie ci znaleźć pracę jako kierowca class 2 ponieważ jest mało pracy dla kierowców z kategorią C. Musisz wypełnić formularz D2 i z załączonym paszportem i polskim prawkiem wysłać do DVLA i mieć adres zamieszkania w UK.

rokleja
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2014 08:15

Postautor: rokleja » 08 lip 2014 08:16

conrado83 pisze:Jako kierowca zawodowy CE w UK podpowiem ci tylko tyle że ciężko będzie ci znaleźć pracę jako kierowca class 2 ponieważ jest mało pracy dla kierowców z kategorią C.

A jak jest z praca dla kierowcy CE w UK ?
Można pracować mają Polskie CE, polska kartę kierowcy i kod 95 w PJ?
Czy trzeba wymieniać na Angielskie ? Jakie to s koszty i czas wymiany ?

conrado83
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2013 19:32

Postautor: conrado83 » 08 lip 2014 14:19

rokleja---> to jedyny kraj gdzie na drogach zamiast bilboardów z promocjami i cenami hipermarketów zobaczysz szyldy " we are looking for drivers"
albo drivers wanted... roboty dla kierowców tutaj nigdy nie brakowało i chyba nie będzie brakować. Każda agencja czy firma na wjeździe ma szyld że poszukują kierowców. Class 1 to najbardziej poszukiwany zawód w tym kraju. Class 2 trochę gorzej ale też robotę można znaleźć. Pierwsze pytanie jest od nich czy masz jakiekolwiek doświadczenie w UK. Jeśli nie masz będą kręcić nosem ale czasem i tak mimo tego można znaleźć pracę. Z polskim prawkiem nie chcą zatrudniać ze względów ubezpieczeniowych od firm. Niektóre firmy co prawda biorą ale są to zwykle słabe firmy. Jeśli ktoś chce przyjechać do UK i zacząć tu pracę jako kierowca to mogę pomóc i nawet na prawku polskim coś załatwić.
Wymiana prawa jazdy to koszt 50 funtów. Dobrze jak masz wbity kod 95 w polskim prawku bo wtedy z automatu dostaniesz Driver Qualification Card czyli CPC czyli po naszemu kurs na przewóz rzeczy. Czas wymiany to około 2-3 tygodnie i dostaniesz wtedy i nowe prawko i counter part czyli wkładkę na punkty karne. Następnie ci przyjdzie osobno listem DQC. Kartę tacho też później będziesz musiał wymienić na angielska ale póki co można jechać z polska. Jak wchodzisz do agencji pracy i mówisz że jesteś kierowcą CE to są szczęśliwi jak diabli że przyszedłeś bo już czują zapach kasy. Teraz pytanie o zarobki. W lepszych firmach zarobki to 2000-2200 funtów na miesiąc co pozwala tutaj na [piii...] życie. W tych gorszych 1600 funtów ale i tak pozwala ta kasa tutaj na równie [piii...] życie. Za pokój zapłacisz około 340 funtów na miesiac i jedzenie jakieś 200 funtów już naprawdę bez oszczędzania. Ubezpieczenia na auto 83 funty dla nowych średnio z silnikiem 1.2 i paliwo jakieś 50-60 funtów, reszta kasy zostaje do twojej dyspozycji.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 08 lip 2014 19:20

conrado83 pisze:.....W lepszych firmach zarobki to 2000-2200 funtów na miesiąc co pozwala tutaj na [piii...] życie. W tych gorszych 1600 funtów ale i tak pozwala ta kasa tutaj na równie [piii...] życie. ......



BUAHAHHAHAHHAHHAHAH........

2200 na miesiac??? czyli jakies 500 tygodniowo ..

dla nieukow:

2200x12/52

to wcale nie jest tak wspaniale.....

szoker2

Postautor: szoker2 » 08 lip 2014 19:35

marekleyton pisze:
conrado83 pisze:.....W lepszych firmach zarobki to 2000-2200 funtów na miesiąc co pozwala tutaj na [piii...] życie. W tych gorszych 1600 funtów ale i tak pozwala ta kasa tutaj na równie [piii...] życie. ......



BUAHAHHAHAHHAHHAHAH........

2200 na miesiac??? czyli jakies 500 tygodniowo ..

dla nieukow:

2200x12/52

to wcale nie jest tak wspaniale.....




Wspaniale niewspaniale. to wszystko kwestia tego kto jakie ma wydatki. Zakladam ze musisz miec wieksze.

conrado83
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2013 19:32

Postautor: conrado83 » 08 lip 2014 20:44

marekleyton rozumiemy że zarabiasz 5000 funtów na miesiąc i cieszymy się że tak dobrze zarabiasz...niektórzy jednak nie mają tyle szczęścia co ty i zarabiają 900 funtów i się cieszą. Przeliczasz to na godziny pracy tylko nie wiesz, że kierowcy siedzą też w ciężarówce czekając na załadunek/rozładunek po 3 godziny czasami a załadunków mają powiedzmy 2 dziennie.
Stawki wyżej które opisałem są oczywiście na rękę.
Kierowca w UK może zarobić i 3000 funtów na rękę albo i więcej ale wszystko zależy od pracy jaką się wykonuje oraz na jakich warunkach jest zatrudniony...zapewne nie siedzisz w tej branży więc nie masz rozeznania w tym temacie...
Różnica jest taka że niektórzy wolą codziennie być w domu niż spać w kabinie i czasami nie potrzebują tyle pieniędzy takim kosztem i dlatego mają te 2200 funtów na rękę ale codziennie jest w domu i je ciepły obiad i ma czas na żonę i dzieci. Jeśli dla ciebie jest to stawka mała to dla porównania powiem ci że manager w banku Barclays zarabia 2000 funtów i jest managerem i to w Londynie gdzie koszty utrzymania są dużo wyższe. Stawki w Londynie oczywiście są inne więc nawet tu nie piszę o tym bo ludzie starają się pracować i żyć poza Londynem, gdzie nie ma takich kosztów życia.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 08 lip 2014 22:12

ja rowniez pracuje fizycznie co prawda na samodzielnym stanowisku pracy , bo mam nad soba tylko inspetora.
Nie jestem managerem :) choc mam pod soba dwoch pracownikow. Mieszkam w londynie bo tu pracuje / nie dalbym rady dojezdzac z poza Londka bo moim rejonem pracy jest centrum,/
Pracuje lacznie 46,5 godziny tygodniowo

i uwazam ze pensja netto w wysokosci 500f/ tydz nie jest wspanialym wynikiem,

ubolewam nad pensja managera w Barclays, i rzeczywiscie nie znam Twojej branzy, ciesze sie jednak ze kiepski ze mnie bankowiec,,,

szoker2

Postautor: szoker2 » 08 lip 2014 22:17

conrado83 pisze:marekleyton rozumiemy że zarabiasz 5000 funtów na miesiąc i cieszymy się że tak dobrze zarabiasz...niektórzy jednak nie mają tyle szczęścia co ty i zarabiają 900 funtów i się cieszą. Przeliczasz to na godziny pracy tylko nie wiesz, że kierowcy siedzą też w ciężarówce czekając na załadunek/rozładunek po 3 godziny czasami a załadunków mają powiedzmy 2 dziennie.
Stawki wyżej które opisałem są oczywiście na rękę.
Kierowca w UK może zarobić i 3000 funtów na rękę albo i więcej ale wszystko zależy od pracy jaką się wykonuje oraz na jakich warunkach jest zatrudniony...zapewne nie siedzisz w tej branży więc nie masz rozeznania w tym temacie...
Różnica jest taka że niektórzy wolą codziennie być w domu niż spać w kabinie i czasami nie potrzebują tyle pieniędzy takim kosztem i dlatego mają te 2200 funtów na rękę ale codziennie jest w domu i je ciepły obiad i ma czas na żonę i dzieci. Jeśli dla ciebie jest to stawka mała to dla porównania powiem ci że manager w banku Barclays zarabia 2000 funtów i jest managerem i to w Londynie gdzie koszty utrzymania są dużo wyższe. Stawki w Londynie oczywiście są inne więc nawet tu nie piszę o tym bo ludzie starają się pracować i żyć poza Londynem, gdzie nie ma takich kosztów życia.



marek nie robi swoich godzin w kabinie. a ty bardzo slabiutko zareklamowales kierowcowanie te i er a.

a dzisiejszy mecz to jakies jajce chyba som ajj. zeby nie bylo. teraz jest 22.17 i ja stawiam 7:0. a bylem za brazyliom.

a tak poza tym to skad wiesz ze menago w barklejsie zarabia 2000 i do tego jeszcze jest menagersem. chyba jakis dotatek za to powinien dostawac. za menagersowanie.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 08 lip 2014 22:41

szoker2 pisze: ja stawiam 7:0. a bylem za brazyliom.



trza bylo do bukmachera i juz nie musialbys byc managersem...

ale seryjnie calt czas mysle o tych pie... co kolega wczesniej napisal...od czego ten manager byl....moze od ulotkow..albo cus...

bo u nas zwykly elektryk to ma na reke jakies 520-540 na tydz

szoker2

Postautor: szoker2 » 08 lip 2014 22:47

marekleyton pisze:
szoker2 pisze: ja stawiam 7:0. a bylem za brazyliom.



trza bylo do bukmachera i juz nie musialbys byc managersem...

ale seryjnie calt czas mysle o tych pie... co kolega wczesniej napisal...od czego ten manager byl....moze od ulotkow..albo cus...

bo u nas zwykly elektryk to ma na reke jakies 520-540 na tydz



kutfa 7.1

szoker2

Postautor: szoker2 » 08 lip 2014 22:49

electryk pincet dwadziescia czy czterdziesci? to bardzo zawodowo. czy nie? a co to za praca/firma w takim razie? moze ja powiniem zaczac szukac pracy
Ostatnio zmieniony 08 lip 2014 22:52 przez szoker2, łącznie zmieniany 1 raz.

szoker2

Postautor: szoker2 » 08 lip 2014 22:51

i przegrali. jaaaaaaaaaaa

jestem zdruzgotany. czegos takiego jeszcze w historii nie bylo

blisko bylem.

to teraz stawiam ze holandia wygra final. no albo niemcy haha
i jutro postawie.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 08 lip 2014 22:53

szoker2 pisze:electryk pincet dwadziescia czy terdziesci? to bardzo zawodowo. czy nie? a co to za praca/firma w takim razie? moze ja powiniem zaczac szukac pracy


EDF

SKAD TO ZDZIWIENIE,

fully qualified electrician / BS7671, BS 2391, BS2377-601/ JiB graded....

nawet prywaciarze placa minimum 16,50 na godzine,,,,

szoker2

Postautor: szoker2 » 08 lip 2014 23:02

nie zdziwienie tylko moze brak rozpoznania.

edf to fakt, wielka, potezna firma. troche mnie fkurwiajom ale to tak na marginesie.
no i jak firma kumata to i placo kumato.

tak jak mowisz, elektryk z takimi danymi to tak musi brac.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości