Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
taft
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2013 16:38

Ważne pytanie do forumowiczów.

Postautor: taft » 11 wrz 2013 11:06

Witam. Jestem tutaj stosunkowo nowy i dość nie długo w UK dlatego też mam pytanie do osób, które tutaj w Londynie są dłużej i przeżyły więcej ode mnie. Chciałbym się Was zapytać, czy z Waszego doświadczenia, albo z doświadczenia kogoś kogo znacie można ze średnio komunikatywnym językiem znaleźć pracę gdzieś indziej niż na budowie albo w kuchni?... Szczerze mówiąc obie dziedziny nie są za bardzo dla mnie, ale nie mam się kogo poradzić gdzie i co innego mógłbym szukać. Czy stereotyp Polaka pracującego jedynie na budowie albo w kuchni faktycznie jest prawdziwy?. Wydaje mi się, że nie, lecz czy tak jest również na początku każdego kto tutaj przyjechał?. Potrzebuję znaleźć pracę, ale nie w kuchni i na budowie, dlatego też pytam. Wiem też, że na północy dużo pracy jest w magazynach, ale mieszkam w innej części Londynu i przeprowadzka nie wchodzi w grę.
Z góry dziękuję za szczere odpowiedzi, które mogą mi bardzo pomóc.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 11 wrz 2013 11:36

Nie chcesz wkuchni/na budowie?

Ze slabym jezykiem mozesz sprzatac.

Co robisze zeby podciagnac jezyk?

Przeprowadzka nie wchodzi w gre?

Wiec dojazdy - do mnie do pracy pare osob dojezdza 2 godziny w jedna strone i jeszcze bardzo duzo za te dojazdy placa.

Cos mi tu leniem wieje...

Wyobraz sobie przyjezdza do polski Koreanczyk ze slabym polskim i nie chce pracowac na budowie/w kuchni.

Nie chce tez dojezdzac.

Co mu poradzisz?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 wrz 2013 14:03

emigrantka pisze:Nie chce tez dojezdzac.

Co mu poradzisz?


Łapanie bezdomnych psów i kotów i dostarczanie taniego mięsa do koreańskich restauracji.

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Re: Ważne pytanie do forumowiczów.

Postautor: Sith » 11 wrz 2013 19:40

taft pisze:Czy stereotyp Polaka pracującego jedynie na budowie albo w kuchni faktycznie jest prawdziwy?

A spodziewasz się osób bez znajomości języka pracujących w Citi? Dude.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 11 wrz 2013 19:50

Nie napisał jakie są jego umiejętności i co by chciał robić.

Ja spotkałem się z osobami na wysokich stanowiskach w IT (również Polacy) których angielski rzekłbym był kiepski.

Dochodziło do sytuacji, że najlepiej z szefostwem i nimi omawiało się projekty w pubie przy piwie.

Ale aby dostać taką pracę musisz mieć bogate portfolio, wtedy znajomość języka nie jest ważna - jak będzie trzeba szef ci przydzieli tłumacza ;)

Ellis
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2013 11:42

Postautor: Ellis » 10 lis 2014 00:03

Usercostam pisze:Nie napisał jakie są jego umiejętności i co by chciał robić.

Ja spotkałem się z osobami na wysokich stanowiskach w IT (również Polacy) których angielski rzekłbym był kiepski.

Dochodziło do sytuacji, że najlepiej z szefostwem i nimi omawiało się projekty w pubie przy piwie.

Ale aby dostać taką pracę musisz mieć bogate portfolio, wtedy znajomość języka nie jest ważna - jak będzie trzeba szef ci przydzieli tłumacza ;)


Z tego co wiem taniej szefowi bedzie zatrudnic osobe z doswiadczeniem i znajomoscia jezyka niz osobe z doswiadczeniem i tlumacza dla tej osoby :D :D :D

Ellis
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2013 11:42

Postautor: Ellis » 10 lis 2014 00:03

Usercostam pisze:Nie napisał jakie są jego umiejętności i co by chciał robić.

Ja spotkałem się z osobami na wysokich stanowiskach w IT (również Polacy) których angielski rzekłbym był kiepski.

Dochodziło do sytuacji, że najlepiej z szefostwem i nimi omawiało się projekty w pubie przy piwie.

Ale aby dostać taką pracę musisz mieć bogate portfolio, wtedy znajomość języka nie jest ważna - jak będzie trzeba szef ci przydzieli tłumacza ;)


Z tego co wiem taniej szefowi bedzie zatrudnic osobe z doswiadczeniem i znajomoscia jezyka niz osobe z doswiadczeniem i tlumacza dla tej osoby :D :D :D

Ellis
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2013 11:42

Postautor: Ellis » 10 lis 2014 00:03

Usercostam pisze:Nie napisał jakie są jego umiejętności i co by chciał robić.

Ja spotkałem się z osobami na wysokich stanowiskach w IT (również Polacy) których angielski rzekłbym był kiepski.

Dochodziło do sytuacji, że najlepiej z szefostwem i nimi omawiało się projekty w pubie przy piwie.

Ale aby dostać taką pracę musisz mieć bogate portfolio, wtedy znajomość języka nie jest ważna - jak będzie trzeba szef ci przydzieli tłumacza ;)


Z tego co wiem taniej szefowi bedzie zatrudnic osobe z doswiadczeniem i znajomoscia jezyka niz osobe z doswiadczeniem i tlumacza dla tej osoby :D :D :D

malujacypomocnikSW
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2014 14:34

Postautor: malujacypomocnikSW » 16 lis 2014 14:40

hehe zostaje jeszcze riksza i ulotki


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości