Wszystko co dotyczy miasta Londyn
mikibaka
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2013 12:16

Wyjazd do Londynu do pracy w wieku 18 lat

Postautor: mikibaka » 02 cze 2013 12:28

Witam!

Zacznę od tego, ze chodzę do 2 klasy LO. W tym roku, w kwietniu skończyłem 18 lat.
Razem z kolegą planujemy wyjechać do pracy do Londynu na wakacje. Nie ma być to coś na czym sie wielce zarobi, a może nawet wcale sie nie zarobi, lecz naszym celem jest po prostu sprawdzenie na własnej skórze jak to jest żyć w Londynie. Byłem już tam 2 razy, w celach czysto turystycznych i to miasto mnie zaczarowało.

Do rzeczy.
1.Czy wyjeżdzając na te 2 miesiące zdołamy sie utrzymać żyjąc co najmniej skromnie, mam na myśli brak obiadów w restauracjach itp, tylko wszystko kupowane najtaniej w marketach itd. + wynajęcie mieszkania w granicach 120 f/week

2. Jak jest z tą pracą? Czy np. w McDonald's trudno ją dostać? Czy może biorą każdego "po kolei" jak leci?


3. Jeśli biorą, to kolejne pytanie jaka jest stawka minimalna? i ile faktycznie można zarobić w czymś takim w ciągu tygodnia?


4. Jeśli nie biorą, to gdzie najlepiej szukać pracy? I jaki jest realny czas na jej zdobycie? Chodzi mi o to, że nie było by to fajne, żeby jechać na 8 tyg. do pracy a zdobyć ją po 4 :)

5. Jak z językiem? Czy do takiego typu pracy potrzebny jest jakieś zaświadczenie z ukończonego kursu językowego? Czy po prostu wystarczy polegać na swoich umiejętnościach ( myślę, ze znam ang. dość dobrze i w codziennych sytuacjach dam sobie radę)

6. CV. Jak musi być przygotowane, może jest jakiś wzór tylko do wypełnienia?



Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 cze 2013 12:42

Tak realnie to w 2 miesiace prawdopodobnie nawet pracy nie znajdziecie. Szczegolnie w wakacje.

I wcale nie pisze tego zlosliwie.

mikibaka
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2013 12:16

Postautor: mikibaka » 02 cze 2013 13:13

emigrantka pisze:Tak realnie to w 2 miesiace prawdopodobnie nawet pracy nie znajdziecie. Szczegolnie w wakacje.

I wcale nie pisze tego zlosliwie.



Nawet w Burger Kingu, czy mcdonald's?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 cze 2013 13:55

Poczytaj sobie tutaj:

http://www.telegraph.co.uk/finance/news ... -jobs.html

Z innymi McDonalds czy BurgerKings wcale nie jest inaczej.

Nie ma opcji ze wejdziesz z buta z CV i zaczniesz prace "od juz". Teraz wszyscy maja application form na swojej stronie i na przyklad do KFC po skonczeniu wypelniania tej formy, kilku znajomym wyskoczylo od razu ze niestety nie spelniaja warunkow.

mikibaka
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2013 12:16

Postautor: mikibaka » 02 cze 2013 14:10

Czyli ogólnie pomysł z tym wyjazdem jak najbardziej do bani?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 cze 2013 14:20


mikibaka
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2013 12:16

Postautor: mikibaka » 02 cze 2013 14:23

Dobra, chyba zrozumiałem :(

No trudno.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 cze 2013 14:28

Zrobisz jak uwazasz ale przygotuj sie na kazda ewentualnosc.

I dodaj do tego fakt ze na 2 miesiace ciezko bedzie nawet pokoj znalezc.

Jezeli cos sobie nagracie z gory juz z Polski - to super.


Przyjechac tu i szukac na tylko 2 miesiace - watpie szczerze czy sie uda.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 cze 2013 22:56

Pozatym do McDonalds i Burger Kinga musisz mieć conajmniej magistra. Londyn to nie miasto, że byle cham bez szkoły podaje hamburgery.

MartynaSx
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2013 22:46

Postautor: MartynaSx » 09 cze 2013 22:48

nie zniechecaj sie. Ja dostalam prace w hotelu w ciagu tygodnia. Moze dlatego ze skonczylam szkole w Anglii. Jak juz tu bedziecie to daj znac. Zapytam znajomych moze potrzebuja kogos na budowe. Jak narazie wiem ze szukaja chlopakow na budowe. :D

Kubastarr
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2013 11:57

Re: Wyjazd do Londynu do pracy w wieku 18 lat

Postautor: Kubastarr » 20 sie 2013 19:19

mikibaka pisze:1.Czy wyjeżdzając na te 2 miesiące zdołamy sie utrzymać żyjąc co najmniej skromnie, mam na myśli brak obiadów w restauracjach itp, tylko wszystko kupowane najtaniej w marketach itd. + wynajęcie mieszkania w granicach 120 f/week


tak... JEZELI uda wam sie znalezc mieszkanie.

mikibaka pisze:2. Jak jest z tą pracą? Czy np. w McDonald's trudno ją dostać? Czy może biorą każdego "po kolei" jak leci?


z praca jak z praca, trzeba szukac, wysylac cv, chodzic tez.. ale i tak zleci tydzien, moze nawet dwa lub wiecej zanim ktos sie zacznie odzywac.

mikibaka pisze:3. Jeśli biorą, to kolejne pytanie jaka jest stawka minimalna? i ile faktycznie można zarobić w czymś takim w ciągu tygodnia?


6.19/h, od pazdziernika 6.31/h.. zarobisz tyle ile wypracujesz i ile dadza ci godzin.

mikibaka pisze:4. Jeśli nie biorą, to gdzie najlepiej szukać pracy? I jaki jest realny czas na jej zdobycie? Chodzi mi o to, że nie było by to fajne, żeby jechać na 8 tyg. do pracy a zdobyć ją po 4 :)


szukac WSZEDZIE. latwiej bedzie wam bo bedziecie we 2jke to jak jeden znajdzie prace wczesniej to bedzie mogl drugiego utrzymac ((;

mikibaka pisze:5. Jak z językiem? Czy do takiego typu pracy potrzebny jest jakieś zaświadczenie z ukończonego kursu językowego? Czy po prostu wystarczy polegać na swoich umiejętnościach ( myślę, ze znam ang. dość dobrze i w codziennych sytuacjach dam sobie radę)


nie trzeba. wystarczy po prostu znac jezyk. w niektorych miejscach np w takim mcdonaldzie to nawet specjalnie nie wymagaja zebys super mowil...

mikibaka pisze:6. CV. Jak musi być przygotowane, może jest jakiś wzór tylko do wypełnienia?


popatrz w internecie na cv jak wygladaja i zrob podobne.

mikibaka pisze:Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)


na pewno nie bedzie latwo to sie od razu przygotujcie. ja wyjechalem do londynu jak mialem 21 lat, z (teraz ex) dziewczyna i 400 funtami w kieszeni i ledwo co udalo sie przetrwac... teraz jakos idzie ale z min wage do pierwszego nie starcza. gdyby nie moja ex to bym chyba nie przetrwal 2 miesiecy bo ona znalazla prace szybko, a ja po miesiacu i to tez byle co.. angielski mialem na b dobrym poziomie, cv porzadne tez, a jednak.. trzeba szczescia. powodzenia.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 21 sie 2013 00:00

Teraz to juz z wakacji wracaja - patrz na date tematu na ktory odpisujesz :lol:

Kubastarr
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2013 11:57

Postautor: Kubastarr » 21 sie 2013 10:54

moze wracaja ale ktos inny bedzie jechal, wejdzie i przeczyta, nie? pozdro x

aniania098
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2013 12:13

Postautor: aniania098 » 23 wrz 2013 13:21

a czemu nie? Ja wyjechalam jak mialem 18 lat:)


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron