O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
zamasniczka
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2012 12:58

Chrzest w UK

Postautor: zamasniczka » 31 sie 2012 13:15

Czy orientujecie sie jak jest z chrzcinami dziecka w UK? Najlepiej jesli chodzi o PL kosciol? Jakie dokumenty i czy w ogole sa jakies wymagane? Jakie sa koszta?
Dziekuje

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 31 sie 2012 14:16

:roll:

Jest tu jakiś ksiądz ?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 31 sie 2012 14:58

Mystic Meg?

Zobaczy w szklanej koli gdzie zamasniczka mieszka, pod gtora parafie \"podlega\" itd....

:roll:

Jezeli zadajesz takie pytania to widac ze do kosciola nie chodzisz wiec.. po co ta hipokryzja z chrztem?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 31 sie 2012 15:36

Dajcie spokoj. Widocznie chce. Chociaz ja akurat bym tego nie robil - uwazam ze kazdy ma prawo swiadomie wybrac, dziecko rowniez.

zamasniczka
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2012 12:58

Postautor: zamasniczka » 31 sie 2012 15:37

StaraBaba ja nie pytam jak jest w konkretnej parafii tylko ogolnie co jest potrzebne, czy oprocz aktu urodzenia jakies inne dokumenty z Polski. Jesli nie chcesz udzielic odpowiedzi, to poprostu jej nie udzielaj. Po co taki komentarz. Forum sluzy ku temu, zeby sie poradzic prawda? Chcialabym ochrzcic dziecko, zatem pytam, byc moze na forum znajduje sie mama, ktora udzieli jakiejs wskazowki.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 31 sie 2012 16:30

:roll:

user750323
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2012 18:51

Postautor: user750323 » 31 sie 2012 19:10

Tez jestem zdania, ze ludzie nie uczeszczajacy do kosciola nie powinni chrzcic pociech. Jestem co tydzien w kosciele(o 15.30 na Devoni) i szlag mnie trafia jak przychodza ludzie z dziecmi do chrztu, ktorzy widac nie chodza na codzien na msze bo nie umieja sie zachowac. Zero szacunku do wiernych: smiechy, gadanie, zucie gum i czesto bawia sie z nudow telefonami. Pytam sie po co przychodza do kosciola?Tutaj nie Polska zasciankowa wies wiec ludzie cie nie obgadaja, ze nie chodzisz do kosciola. Zostan w domu albo idz do pubu, niech chodza tylko ci, ktorzy chca.

bez obrazy dla autorki postu

PS: odnosnie warunkow chrztu http://www.parafia-devonia.org.uk/chrzest.aspx
Polskie koscioly http://www.parafia-devonia.org.uk/polsk ... dynie.aspx

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 31 sie 2012 21:41

Marc chyba przeceniasz wlasna swiadomosc a juz napewno dziecka/nastolatka
tym bardziej wychowanego w UK

zamasniczka
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2012 12:58

Postautor: zamasniczka » 04 wrz 2012 12:42

user750323
w UK jestem od niedawna, wiec jeszcze sie nie zdarzylam zadomowic pod tym wzgledem. Do koschiola nie chodze dla szpanu czy w innych celach jakis i dziecka tez nie chce ochrzcic pod publike, zeby bylo. Nie zdazylam ochrzcic w PL, bo wyjechalam i chcialam tutaj to zrobic, ale nie wiem jakie sa tu zwyczaje, dlatego pytam. Nie bylam jeszcze u ksiedza bo chcialam najpierw sie poradzic by pojsc bardziej przygotowana.

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 04 wrz 2012 13:34

A to jakiś egzamin będzie przy spotkaniu z księdzem ?
Już nie przesadzaj, idziesz do księdza i ci da kartkę z wypunktowanymi rzeczami, które są potrzebne. Poza tym, jakbyś naprawdę chodziła do kościoła to nie miałabyś takiego stresu się spotkać z księdzem na przykład po mszy i zapytać co trzeba.

msz31
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2012 22:53

Postautor: msz31 » 12 wrz 2012 23:23

Matko kochana zaczelam czytac i poprostu nie wierze laska chciala sie zapytac o chrzest, a wy jej moraly prawicie czy ma chrzcic czy nie, co powinna wiedziec itp. Wezcie troche wyluzujcie i przestancie dawac \"rady\" innym, jesli chcecie lub nie chcecie chrzcic dzieci to bardzo prosze ale robcie to ze swoimi dziecmi. A to czy do kosciola moge chodzic i jak czesto to tez jest sprawa indywidualna! Tak sie sklada, ze wierze w Boga, a do kosciola chodze rzadko i nie z powodu lenistwa tylko dlatego, ze wszyscy niby tacy swieci i kazdy prawdziwymy katolikiem jest a patrzy jeden na drugiego jak na tredowatego, zalosne jest zachowanie nie ktorych ludzi i te skladki ciagle na cos-masakra jakas! W zeszlym roku bralam slub i ksiadz od razu przy pierwszym spotkaniu \"co do kwesti finansowej to oczywiscie co laska ale najmniek to 100£ daja\" i taki jest dzisiejszy kosciol i dzisiejsi parafianie! Kosciol nie ma nic wspolnego z wiara, Bogiem itp to jest mafia i tak juz zostanie! I niech kazdy robi to na co ma ochote i pyta o to co chce! A ludzie, ktorzy nie maja nic ciekawego do powiedzenia na dany temat niech poprostu sie nie udzielaja i zostawia nie do informowanych w spokoju! :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 134 gości