o nas
biuro

czytelnia
czytelnia

ogłoszenia
ogłoszenia
in english
Londynek.net - UK Polish Community On-Line kalendarium
kalendarium
forum
forum
/chat
ukipedia
ukipedia
  Londynek » Strona główna Forum » Prawo » Własna działalność gospodarcza w UK?  
Napisz nowy temat
 Wiadomość   Autor 
Post Temat: Własna działalność gospodarcza w UK?
Wysłany: 08 Kwi 2008 22:43
user407233
Gastarbeiter

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

witam forumowiczow i z gory dziekuje za wszelkie rady

chcialbym otworzyc wlasna dzialalnosc gospodarcza, pracuje juz w 2 firmach
2 x full time czy to nie bedzie przeszkoda?
dodatkowo chce prowadzic dzialalnos gospodarcza sprzedawac rozne artykuly w angli jak i w polsce
czy bede mogl wystawiac faktury i czy beda one akceptowane przez polskich kupujacych
mam jeszcze setki innych pyan wiec jesli ktos zna jakas strone gdzie moge zaglebic sie w temacie bede wdzieczny

a moze jest w angli jakies biuro ktore pomaga nam polakom w takich problemach

dziekuje za wszystkie odpowiedzi i rady

pozdrawiam Sting
 Powiadom o nadużyciuOdpowiedz z cytatem
 Zobacz profil autora
Post Wysłany: 09 Kwi 2008 23:40
user1266835
Gastarbeiter

Pochwał: 3

2 x full time bedzie przeszkoda....

braknie Ci czasu Laughing

prawnie nie ma przeciwskazan.

co do biura - nie wiem czy jest jakies, ale jak sie znajdzie wiecej zainteresowanych to ja chetnie takie otworze Wink

ZIUTA
 Zobacz profil autora
Post Wysłany: 10 Kwi 2008 00:34
rbiegala
Gastarbeiter

Pochwał: 12

Autor postu otrzymał pochwałę.

To jest dopiero ktos kto potrafi efektywnie pracowac.
Jak pracujesz 2xfull time to pewnie strasznie lubisz obie prace. Ale jeszcze nie zarabiasz tyle ile bys chcial dlatego pewnie myslisz o swoim biznesie.

Jesli pracujesz to juz gdzies komus pisalem ze to nie przeszkadza. To jest bardzo ciekawe pytanie. Juz ktos o to pytal na tym forum.

Przemysl jaka forme dzialalnosci bys chcial najpierw: self-employed czy limited company.
Poczytaj sobie na ten temat tutaj:

http://www.businesslink.gov.uk/bdotg/action/layer?r.l1=1073858805&topicId=1073865730&r.l2=1073859131&r.s=tl

Jesli chodzi o kupujacych w UK to mozesz to zaczac juz dzis.
Natomiast jesli chodzi o klientow w Polsce, to zalezy czy bedziesz chcial sprzedawac osobom prywtanym czy firmom.
Jesli firmom, to one beda chcialy sobie wpisac twoje faktury (tu:invoice'y) w koszty. Wobec tego bedziesz musial sie zarejestrowac na VAT.
Wowczas jak bedziesz sprzedawal firmom to tak jak wszystkie firmy handlujace miedzy soba w UE nie bedziesz im naliczal VATu.
Np: sprzedajesz komus cos za £100 w UK to musialbys doliczyc 17.5% VATu i skasowac klienta £117.50. Natomiast Sprzedajac to do Polski skasujesz £100 i nic wiecej.
Oczywiscie w Polsce jak jakas firma to sprzeda np za £150 (w zlotowkach) to bedzie musiala dodac do tego 22% Vatu.

Pozdrawiam
Robert
 Zobacz profil autora
Post Wysłany: 11 Kwi 2008 01:15
user1266835
Gastarbeiter

Pochwał: 3

rbiegala napisał:

Jesli firmom, to one beda chcialy sobie wpisac twoje faktury (tu:invoice'y) w koszty. Wobec tego bedziesz musial sie zarejestrowac na VAT.

wcale nie bedzie musial sie rejestrowac na VAT z powodu jaki opisales. Rejestracja jest konieczna jesli przewiduje wstepny obrot powyzej 67 tys funtow lub pozyteczna jezeli planuje duuuuzo zakupow (dla potrzeb firmy) w UK i chcialby odliczac od nich VAT.

nie ma to absolunie nic wspolnego z wpisywaniem faktur w koszty przez inne firmy... w koszty mozesz wpisac czy jest do nich doliczany VAT czy nie.

ZIUTA
 Zobacz profil autora
Post Wysłany: 14 Kwi 2008 20:32
user407233
Gastarbeiter

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

oj starczy mi czasu

a jak sie nie ma innych zajec a ma pomysl na zrobienie kasy to lepsze to niz upijac sie codziennie i narzekac ze to czy tamto sami wiecie

pracuje 3dni po 12h w jednej firmie
i 3 dni po 12 godzin w drugiej firmie tak ze zostaje mi jeszcze wolna sobota

1 godzina pracy dziennie w internecie + spakowanie i zaadresowanie przesylek

kurier do polski zabiera zawsze w niedziele paczki a w angli nadaje codziennie w mojej firmie dzieki czemu mam 20% rabatu

coraz wiecej osób w polsce pyta mnie o fakture a sa to osoby zainteresowane zakupami w ilosciach hurtowych wiec dlatego chce zalozyc firme abym mógl wystawiac faktury

w zeszlym roku wygenerowalem obrót ok £10.000 z czego 75 % to zysk

robercie dzieki za odpowiedz, postaram sie napisac do ciebie te pytania tylko w tym momencie nie mam internetu bo wygasl kontrakt, i do tego wszystkiego przeprowadzam sie za 5 dni w sobote wiec internet podlacza mi juz w poniedzialek na nowym lokum

pozdrawiam Sting
 Zobacz profil autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 1

reklama
Zaloguj
Login/email:       Hasło:
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie
Zaloguj się lub załóż konto na forum, aby móc korzystać z dodatkowych możliwości, m.in.:
  pisania nowych tematów
  odpowiadania w tematach
  głosowania w sondach
Hyde Park
Praca
Mieszkanie
Zdrowie, Medycyna, Rodzina
Motoryzacja
Prawo
Edukacja
Muzyka/Muzycy/Koncerty
Wycieczki i wakacje