O wszystkim na tematy prawne
deos
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 27 paź 2008 04:50

Child benefit, ile się czeka?

Postautor: deos » 01 lis 2008 14:10

Hej

Mam pytanie, aplikowalem ostatnio o swoj pierwszy benefit, Child Benefit, ale nie dostalem zadnej odpowiedzi od HMRC, ile sie normalnie czeka na jakis list zwrotny, jaka jest procedura?

I jak to jest z Child Tax Credits, zadzwonilem po aplikacje ale nic nie dostalem, czy mozecie napisac ile sie czeka na te rzeczy, kiedy i czego oczekiwac?

Dzieki

Martosik80
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 24 paź 2008 19:12

Postautor: Martosik80 » 01 lis 2008 17:11

Ja na Child Benefit czekałam 2,5 miesiąca (dziecko urodziłam w Londynie) i nie dostałam żadnej decyzji, tylko wiedziałam o tym ze statesmentu bankowego. Musisz sprawdzać konto numer Child Benefit zaczyna sie od CHB.......

Jeśli chodzi o Child Tax Credit to możesz iść do Job Centre po specjalny numer telefonu i stamtąd również bezpłatnie zadzwonić z prośbą o przysłanie wniosku. Przygotuj sobie NIN bo pytają o niego. Po wypełnieniu odsyłasz na wskazany adres i czekasz też długo.
Tu masz do poczytania linki:

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/177 ... Tax-Credit

https://www.taxcredits.inlandrevenue.go ... edits.aspx
na tej stronie możesz sobie sprawdzić czy jesteś uprawniony.

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 03 lis 2008 12:25

tp prawda ja czekam juz miesiac i narazie odeslali mi birth certificate,jak sie staralam o MA w czasie ciazy tez nicmi nie odeslali tylko zobaczylam ze sa pieniadze na koncie,podobno cos wyslali ale nic nie dostalam,jezeli chodzi o formularz tax credit,to zadzwon jeszcze raz bo ja tez kiedys dla znajomych dzwonilam i minelo pare tyg a nie przyslali,a powinno to zajac do 5 dni roboczych

mola
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2009 14:14

Postautor: mola » 17 sty 2009 14:16

to sluchajcie ja czekam na child juz 5 miesiecy albo i dluzej i niedawno przyszlo mi pismo ze zgubili i musze od nowa jeszcze raz! smieszne i nie wiem czy sie smiac czy plakac :o

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 17 sty 2009 20:17

Niedawno wypelnialam formy dla znajomej - w formach pisze ze okolo 14 tygodni sie czeka.

Po 14 tygodniach zadzwonila, powiedzieli jej ze to min 14 tygodni.

Ale znam osoby ktore duzo wczesniej decyzje dostaly.

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 18 sty 2009 07:01

Mnie wyslali dosc szybko form. na Child Tax Credit ale pozniej chcieli jeszcze dodatkowych informacji takich jak: moj pesel i NIP poniewaz moje dzieci urodzily sie w PL i musieli sprawdzic czy tam nie pobieralam rodzinnego i wlasnie te dodatkowe form.. do mnie nie dotarly a podobno wyslali dwa razy . Zadzwonilam tam ale troszke za pozno bo 3 mies juz minely i musialam skladac jeszcze raz od poczatku. W efekcie pieniazki mi przepadly. Nastepnym razem juz nie czekalam tylko dzwonilam po miesiacu.

rzabi
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2013 18:42

Postautor: rzabi » 27 cze 2013 18:46

Ja czekalam na chb 6 miesiecy. Wyrownali mi ale tlko od momentu zlozenia wniosku . Nie dostalam za zadne 3 miesiace wstecz. Wniosek zlozylam w sierpniu a decyxje w stycxniu. I dostalam tylko za te miesiace. A jexeli nie macie nin a chcecie sie starac o chb to bez oroblemu. Ja wyslalam forme o chb i zaznaczylam ze nie mam nin to revenue umowol mnie w job center na spotkanie a tam bez problemu dostalam nin. Facet zaznaczyl ze potrzebuje nin bo ubiegam sie o chb. Takze glowa do gory

rzabi
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2013 18:42

Postautor: rzabi » 27 cze 2013 18:48

Ja czekalam na chb 6 miesiecy. Wyrownali mi ale tlko od momentu zlozenia wniosku . Nie dostalam za zadne 3 miesiace wstecz. Wniosek zlozylam w sierpniu a decyxje w stycxniu. I dostalam tylko za te miesiace. A jexeli nie macie nin a chcecie sie starac o chb to bez oroblemu. Ja wyslalam forme o chb i zaznaczylam ze nie mam nin to revenue umowol mnie w job center na spotkanie a tam bez problemu dostalam nin. Facet zaznaczyl ze potrzebuje nin bo ubiegam sie o chb. Takze glowa do gory

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 27 cze 2013 19:57

Fajnie, że ich pocieszasz i dodajesz otuchy. ale przez 4 lata się pewnie już doczekali.

olaj
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 02 lip 2013 10:48

Postautor: olaj » 02 lip 2013 10:51

HMRC ma 12 tygodni ( jezeli oczywiscie wszytskie dokumenty zostaly poprawnie wypelnione ) jednakze nalezy po jakims czasie zadzwonic i sie przypomniec ale jak odesla ci certyfikaty to oznazca ze dokumnty wplynely i sa w trakcie procesu. Pamietaj jednak wszystkie dokumenty nalezy kopiowac w razie zagubienia przez urzad.
pozdrawiam

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 02 lip 2013 11:19

nosz kurvva następny górnik odkopuje nie aktualne tematy....


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron