Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
spamkuba
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2010 11:40

czy trzeba sie rozliczac z podatku uk?

Postautor: spamkuba » 30 lis 2010 11:46

witam, mam takie pytanie: pracowalem w uk od marca do lipca tego roku i chce dostac zwrot podatku z uk poprzez polska firme. W uk rok podatkowy trwa od kwietnia do kwietnia wiec zaliczam sie na 2 lata podatkowe i polska firma bierze pieniadze za kazdy rok czyli wzieliby 2 razy - beda jakies konsekwencje jesli za rok 2009/2010 - czyli marzec sie nie rozlicze i rozliczany bedzie tylko kwiecien-lipiec 2010/2011? pozdrawiam

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 lis 2010 12:56

konsekwencji nie bedzie zadnych no bo chyba nie sadzisz ze urzad skarbowy nalozy na ciebie kare za to ze nie chciales odebrac od nich swojej nadplaty?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 lis 2010 14:54

po 1 :) nie, jesli zrobilby wszystko jak nalezy dostalby nadlacony podatek w trakcie roku rozliczeniowego

po 2 :) z jakiej paki firma ma za niego dbac o takie rzeczy? P60 albo P45 beda mu potrzebne tylko jesli mial wiele prac i papiery w HMRC sie gdzies zawierusza, wtedy poprosza o jego kopie, bo jesli wszystko poszlo ok to i tak maja wszystko w systemie

jesli nie wypelnil P85 to poprosza go o to w procesie zwrotu podatku

po 3 :) oh yes :)

spamkuba
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2010 11:40

Postautor: spamkuba » 30 lis 2010 14:56

wiec tak: opuszczajac uk niczego nie wypelnialem jedyne co zostalo zrobione to zamkniete konto w banku, tak samo nie dostalem niczego od pracodawcy - opuszczajac 2 lata temu uk - tez krotki pobyt - od pracodawcy po tygodniu dostalem p45, tym razem niczego nie otrzymalem i pomimo prosb p45 nie zostalo wyslane. Teraz posrednik martwi sie o p45. Z tym zwrotem to nie jest tak ze to trwa okolo 3 miesiecy i jesli dostane pieniadze wczesniej niz w kwietniu to nie moge pracowac do tego czasu w uk? Czy pracujac za granica rozliczacie sie potem z polskim urzedem? Bo 2 lata temu sie rozliczalem, a wlasciwie ksiegowa to robila... no ale do teraz nie wiem czy trzeba czy wypada to robic..

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 lis 2010 15:26

blondynek pisze:gdybaniami nad rozlanym mlekiem sie nie zajmuje


gdyby babcia miala wasy bylaby MarcFloydem :)

blondynek pisze:nie chodzilo mi o to czy firma (ksiegowa) kazala mu to wypelnic tylko czy go uswiadomila na ten temat i upewnila sie ze on to ma...bo w koncu za cos kase biora


:shock: :shock: :shock: jego firma ktora go zatrudnila bierze kase za co? jesli mial ksiegowa no to rzeczywiscie mogla mu wspomniec

blondynek pisze:a jesli kase biora a on P85 nie wypelnil to pwoinni mu to pomoc zrobic
czytaj uwaznie


j.w.


blondynek pisze:na temat P60/P45 - wiesz banita; zamknij dziobek



zadna ze znanaych mi osob nigdy nie potrzebowala do rozliczenia czy to w pl czy tutaj nic z tego wiec po h.. straszyc ludzi ze urzad ich zje tak jak w pl?


blondynek pisze:chlopak jest w PL i sie sam musi rozliczyc wobec czego albo P60 albo P45 bedzie mu do tego potzrebne


ostatni payslip mu wystarczy jak mial 1 robote ...

blondynek pisze:po 3.
tak, wyobraz sobie ze tak robia
jedni pluja na dentystow - ty na HMRC


ja pluje na HMRC ? co ty dzisiaj bralas?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 lis 2010 15:35

no i jak mowia ze sie nie da to pewnie sie nie da ...

http://www.taxfix.co.uk/forum/articles/ ... r-p60.html

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 30 lis 2010 15:52

straszysz, bo nie potrzebne ani jemu ani zadej firmie czy osobie prywatnej ani p45 ani p60 zeby go rozliczyc i nie pisze tego dlatego ze mi sie nie przytrafilo tylko dlatego ze tak jest

wez se sluchawke i zadzwon do hmrc i zapytaj, mila pani albo mily pan cie pokieruja do odpowiedich osob ktore maja odpwoiednie dane i nagle niemozliwe staje sie mozliwe

twoje jasno i klarownie to jest jak w ulotkach wzietych z urzedu a prawdziwe zycie tak nie wyglada i wszystko wszedzie da sie zalatwic i wcale nie trzeba gor przenosic

to tego wciskach chlopaka w scenariusz jakby byl prezesem, zasiadal w 3 radach i 3 razy zmienal prace, mial ksiegowe i prawnikow

o czym ty w ogole piszesz, gosciu mial jedna prace i chce z niej odzyskac podatek

a nawet jakby mial 2 to tez sobie moze odzyskac bez papierow

blachy problem urasta do rangi konfliktu w korei

a co do pstryczka w nos o jednej pracy braku doswiadczenia itd. - widac moja jest na tyle dobra, satysfakcjonujaca i wystarczajaco platna ze nie musze jej co rok zmieniac jak inni zeby dostac pare funtow podwyzki i 2 nowe obowiazki ...

amen

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 01 gru 2010 09:15

z toba naprawde cos ostatnio jest nie tak - proponuje rozniez przesledzic swoja ostatnia tworczosc na forum moze zalapiesz do czego pije

klocisz sie ze mna ze musi miec P45 a wklejasz mi cytat gdzie jest napisane

Opcja 2
I don’t have a form P45 bla bla bla any payment due to you may be delayed


qqqq !!!! ogarnij sie kobieto bo placzesz sie juz w tych formulkach

ja robie problem? ja mowie czlowiekowi ze nie potrzeba mu stosu dokumentow zeby dostal to co mu sie nalezy i TO JA robie problem???!?!?!?

mierzenie wszystkich jedna miarka - ja pisze ze nie musi mu byc potrzebne ty ze musi bo tak napisane - no to kto q mierzy wszystkich jedna miarka??? ja na poparcie mam wlasnorecznie prowadzone przypadki ... ty cytat ze strony ktory potwierdza to co mowie ale ty dalej idziesz w zaparte

ja sie wywyzszam? kto napisal ze ciagle jestem w tej samej robocie? z podtekstem ze widac jest tak slabo ze na nic innego mnie nie stac? dodajac jednoczesnie ze ona to tyle razy zmieniala ze ho ho ? i to ZNOWU JA cos robie?



myslalam


chyba nie w tym watku niestety, nie ujmujac nic z ogromnej wiedzy o realiach zycia w uk jaka posiadasz i informacji jakich udzielasz na tym forum

nie chce mi sie dalej kopac z koniem, ty sie trzymaj swojej wersji a ja bede swojej

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 01 gru 2010 12:55

na tak

skonczyly ci sie argumenty w dyskusji i teraz bedziemy sie obrazac? ok

moja zona zapewne nie bedzie nazekac jesli ja dopiero zaczne w momencie kiedy inni juz skonczyli, ale moze ty bardziej wolisz styl useracostam - wloz wyjmij wloz wyjmi i juz

a wracajac do formalnosci

zeby otrzymac zwrot podatku trzeba zrobic self assesment ALBO wyslac im wszystkie dokumenty o ktore ty sie nadal durnie wyklucasz a sama sobie udowodnilas ze nie sa potrzebne i poprosic zeby zrobili to za ciebie

jak juz wysle to self assesment to ZAPEWNE poprosza go o wypelnienie P85 i/lub MOZE o P45 - aczkolwiek nie wiem po ki h.. urzad ma go prosic o p45 nawet jesli zmienial prace 783 razy skoro urzad ma swoja kopie + juz napisalass ze nie jest wymagane

tak wiec wybacz ale kto zaczyna od dupy strony?

rozwiazanie twoje: list ze wszystkimi danymi + p45 + p60 + p85

rozwiazanie moje: wygruk self assesment z adresem, danymi o pracodawcy i 3 kwotami - wszystkie informacji do znalezienia na payslipie

z niecierpliwoscia oczekuje kolejnej docinki i odwrocenia kota ogonem

brnij dalej w ten temat zaczyna mnie bawic


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron