Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
maniek310550
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2008 23:29

Polskie szkoły dla dzieci w Londynie - szukam

Postautor: maniek310550 » 13 maja 2008 23:48

Szukam polskiej szkoly dla mojej szescioletniej corki Jestem kompletnie zielony na ten temat niewiem gdzie szukac Mieszkam w Borehamwood i dobrze by bylo jakby szkola byla gdzies w okolicy Prosze o pomoc adres nr tel jakies namiary

cyganka80
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 07 maja 2008 15:32

CZESC

Postautor: cyganka80 » 15 maja 2008 12:03

czesc Maniek .jak widzisz moje podobne ogloszenie jest tu od 2 tyg.i nikt nie odpowiada ale tyle ile sama sie dowiedzialam to Ci napisze bo w takich sytuacjach kazda odp.jest pomocna.Musisz miec mieszkanie i zglosic sie do najblizszego councilu tam pytasz sie o EDUCATION SERVICE i prosisz o APPLICATION FORM.Dostaniesz broszure z adresami szkol w swojej dzielnicy oraz aplikacja do wypelnienia.Potrzebne ci beda:dokument potwierdzajacy date urodzenia dziecka(certyfikat urodzenia lub paszport);potwierdzenie adresu(rachunek np za gaz,prad jesli nie masz a mieszkasz u kogos moze buc rachunek na nazwisko tej osoby u ktorej sie zatrzymales)dokument potwierdzajacy Twoje prawa do opieki nad dzieckiem Z listy szkol wybierasz 3 ktore sa najblizej miejsca zamieszkania i ta aplikacje skladasz w EDUCATIONAL SERVICE swojego COUCILU.Oni tam przydziela Twoja corke do szkoly.A jesli z tych wybranych zabraknie miejsc to COUNCIL zaproponuje inna.Jesli Twoja corka nie zna angiel.to tez zaznaczSPECIAL EDUCATIONAL NEEDS-czyli ze ma specjalne potrzeby,bedzie miala dodatkowy angielski.DO EDUCATIONAL SERVICE mozesz sie zwrocic z pytaniem i watpliwosciami jesli nie znasz angiel.po prostu popros o tlumacza.Lekcje zaczynaja sie od 9:00 a koncza o 15:00/15:30.Warto dziecko zapisac oprocz tego do sobotniej szkoly tam maja lekcje po polsku ucza sie polskiego,geografii i maja przygotowania do Komunii.Twoja Niunia jest w wieku mojego synka wiec mozemy byc w kontakcie i wymieniac sie info.Aha szkola w wieku od5do7-lat to INFANT SCHOOLS pozdrawiam Ciebie i rodzine

ellka
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2008 23:57

Polska szkola na Finchley

Postautor: ellka » 23 cze 2008 00:01

Od wrzesnia startuje polska sobotnia szkola na North Finchley.Wszelkie informacje oraz zapisy mozna otrzymac pod adresem szkola@finchleyparish.co.uk

nataliska1977
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2008 15:01

Postautor: nataliska1977 » 14 lip 2008 15:16

cyganka 80--- do zapisania dziecka do szkoły nie potrzeba praktycznie nic , tez myslałam że bede musiała składac różnego typu aplikacje itd itd.....to co napisałas o zapisie dziecka do szkoły tez to wiedziałam z internetu

nataliska1977
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2008 15:01

Postautor: nataliska1977 » 14 lip 2008 15:25

maniek ---- polskie szkoły są tylko sobotnie...


a co do angielskiej szkoły...

ja swoje kroki skierowałam do najbliższej szkoły w moim miejscu zamieszkania, poszłam tam i powiedziałam że chcę zapisać dzieci 6 i 9 lat, dostałam aplikacje do wypełnienia, po kilku dniach zaniosłam ją , odbyłam rozmowę i moje dzieciaki po kilku nastepnych dniach poszły juz do szkoły, muszę zaznaczyć że nie umiały ani słowa po angielsku a teraz uffff sama ich nie rozumie tak świergola po angielsku.. :D w razie pytań pisz , chetnie ci doradzę co i jak do zobaczenia

rs76
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 11 sie 2008 23:56

Postautor: rs76 » 12 sie 2008 00:09

Witam nataliska1977 ja mam pytanie.Ja rowniez poszlam bezposrednio do szkoly zapisac dzieci,ale z powodu wakacji nic nie zalatwilam kazali mi przyjsc w ostatnim tygodniu sierpnia.Podpowiedz mi prosze jakie dokumenty musze ze soba zabrac i o co moga mnie w tej szkole pytalc.Dziekuje bardzo za podpowiedz.

nataliska1977
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2008 15:01

Postautor: nataliska1977 » 17 wrz 2008 20:49

ojejjjj chyba za pózno ci już juz napiszę bo rok szkolny się zaczął , ja potrzebowałam do zapisania dzieci tylko paszporty i akty urodzenia (miedzynarodowe ) do wglądu , a pytały się tak ogólnie czy dzieciaki miały jakieś problemy w szkole itd np. czy radziły sobie z nauką ,

zuza_stefanska
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2009 21:59

Postautor: zuza_stefanska » 29 sty 2009 22:11

Witam,szukam informacji na temat szkół polskich w Londynie dla mojej sio-try ,ktora ma 15 lat i w Polsce jest w trzeciej klasie gimnazjum.Jestem jej opiekunem prawnym i chcę wraz z nią zamieszkać na dłużej w Londynie.Mu-szę dodać,że jej angielski jest podstawowy,a właściwie żaden ,dlatego angielskie szkoły raczej nie wchodzą w grę.Ale tak naprawdę nie wiem jak powinna wyglądać dalsza edukacja siostry w Londynie.Bardzo proszę o wska-zówki,namiary,informacje- ogólnie,Z góry dziekuję,Zuza

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 30 sty 2009 00:20

Zuza - 15 lat to bardzo nie wlasciwy wiek do wyjazdu tutaj.

W UK w wieku 16 lat dzieciaki zagaja egzaminy, Tzw GCSE na ktore corka siostry nie ma zadnych szans.

Nauka jest obowiazkowa tylko do 16 lat. Od 16 roku zycia moga pracowac w pelnym wymiarze godzin i nikt za bardzo nie bedzie sie przejmowal ze nie ma szkoly.


Bez GCSE nie dostanie sie do College (mniej wiecej liceum)

Nie chce straszyc ale bedzie bardzo pod gorke.

zuza_stefanska
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2009 21:59

Postautor: zuza_stefanska » 30 sty 2009 13:04

A czy polskie sobotnie szkoły przygotowują do polskiej matury?Czy siostra moze uczęszczac tylko właśnie do sobotniej szkoły?Jednocześnie chodząc na kurs języka angielskiego w tygodniu.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 30 sty 2009 15:30

Nie ma w UK szkol przygotowujacych do Polskiej matury - musialby to robic w pelnym wymiarze ghodzin a szkolki sobotnie sa przewaznie dla maluchow tylko.


Mature z polskiego mozna zdawac w kazdym College - wystapia o egzamin, moja sama jedna biedna z polskiego zdawala 2 lata temu....na zasadzie As-A levels na rowno z innymi przedmiotami.

Moze ktos inny sie wypowie ale nie wydaje mi sie ze przyjazd tutaj 15 latki to dobry pomysl.

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 31 sty 2009 05:37

Moj syn przyjechal tutaj w czerwcu dwa i pol roku temu w swoje pietnaste urodziny. Szkole zalatwialam troszke wczesniej bo w kwietniu (zalezalo mi na katolickiej). Przyjeli go normalnie do secondary school. Chodzil prawie miesiac przed wakacjami a po wakacjach zaczal ostatnia klase. Potem poszedl do college-u ale na cztery lata nie na trzy, poniewaz w pierwszym roku mial tylko j.angielski, matematyke i informatyke, byl to taki rok zerowy. Jest w klasie tzw. "miedzynarodowej".

zuza_stefanska
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2009 21:59

Postautor: zuza_stefanska » 08 lut 2009 13:56

czy mogę Cię prosić o adresy tych szkół?z gory dziękuję.

Babcia Jadzia
Emigrant
Posty: 427
Rejestracja: 07 sty 2009 19:35

Postautor: Babcia Jadzia » 08 lut 2009 18:10

Ludzie - szkola/przydzial szkoly zalezy od dzielnicy w ktorej mieszkacie i od waszego lokalnego Council.

Bez sensu jest podawanie adresow szkol w Leyton dla ludzi ktorzy mieszkaja np w ealing.

Adresy LOKALNYCH szkol bedzie mial wasz lokalny Council - kazdy Coucil ma tez inne kryteria przyznawania miejsc.

Londyn to troche duze miaso, nie da sie z jednego konca na drugi w 10 minut dojechac.

:lol:

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 09 lut 2009 00:07

Chyba że wiatrakiem :lol:


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości