Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Yengo
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2014 22:18

Czy w Londynie łatwo znaleźć pracę i jak to zrobić?

Postautor: Yengo » 30 wrz 2014 22:35

Witam,
chciałem zapytać o warunki związane z rynkiem pracy w Londynie. Mieszkam obecnie w Bognor Regis, nie bardzo daleko od Brighton i rozważam wyjazd do Londynu. Zanim jednak to zrobię chciałbym żeby ktoś z Państwa podzielił się ze mną informacjami na temat życia w mieście.

Po 1 i najważniejsze: Czy znaleznienie pracy jest łatwe?
Jestem osobą po studiach wyższych na najlepszej uczelni w Polsce, ale kierunek mało praktyczny (co czywiście nie zmienia faktu, że jako cel ostateczny stawiam pracę w zawodzie) i na sam początek wiem, że muszę godzić się tutj na niemal wszelki rodzaj pracy. Czy więc trudno jest znaleźć robotę w normalnych godzinach przez te pięć (a nie jeden lub dwa, do diaska) dni w tygodniu. Czy jest sens jechać do stolicy do pracy? Da się szybko znaleźć pracę? Napiszcie jak jej poszukiwać zdalnie. Czy może mi ktoś podać (mój mail: combray@wp.pl) namiar do jakiegoś Polaka, który pracuje w którejś agencji, a który mógłby mi pomóc? Pytam o Polaka, gdyż jeszcze nie dość pewnie czuję się z językiem. Owszem dogaduję się, czasem dość swobodnie innym razem z najwyższym trudem.

2. Czy życie: zakwaterowanie i żywność jest dużo droższe niż w bardziej prowincjonalnych punktach kraju?

3.Jakie agencje polecacie poszukującemu pracę?

4. Jakie inne metody poszukiwań zatrudnienia jesteście wstanie mi zasugerować?

Bardzo proszę o szczerą i rzeczową odpowiedź.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 01 paź 2014 22:55

Ja mieszkam w Londynie i rozwazam wyjazd do Eastborne, calkiem niedaleko Brighton.
Powod? Tansze mieszkanie, tansze zycie, miasteczko klimatyczne, morze, brak korkow...
Londyn drogi, zakorkowany...
Po drugie jestes po studiach ale szukasz byle jakiej pracy, koniecznie przez Polaka w agencji...
Dziwne to troche, ale niech bedzie. Dostaniesz najnizsza gdzie na prowincji jeszcze za to wyzyjesz, w Londynie nie bardzo...

Ellis
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2013 11:42

Re: Czy w Londynie łatwo znaleźć pracę i jak to zrobić?

Postautor: Ellis » 10 lis 2014 00:10

Yengo pisze:Witam,
chciałem zapytać o warunki związane z rynkiem pracy w Londynie. Mieszkam obecnie w Bognor Regis, nie bardzo daleko od Brighton i rozważam wyjazd do Londynu. Zanim jednak to zrobię chciałbym żeby ktoś z Państwa podzielił się ze mną informacjami na temat życia w mieście.

Po 1 i najważniejsze: Czy znaleznienie pracy jest łatwe?
Jestem osobą po studiach wyższych na najlepszej uczelni w Polsce, ale kierunek mało praktyczny (co czywiście nie zmienia faktu, że jako cel ostateczny stawiam pracę w zawodzie) i na sam początek wiem, że muszę godzić się tutj na niemal wszelki rodzaj pracy. Czy więc trudno jest znaleźć robotę w normalnych godzinach przez te pięć (a nie jeden lub dwa, do diaska) dni w tygodniu. Czy jest sens jechać do stolicy do pracy? Da się szybko znaleźć pracę? Napiszcie jak jej poszukiwać zdalnie. Czy może mi ktoś podać (mój mail: combray@wp.pl) namiar do jakiegoś Polaka, który pracuje w którejś agencji, a który mógłby mi pomóc? Pytam o Polaka, gdyż jeszcze nie dość pewnie czuję się z językiem. Owszem dogaduję się, czasem dość swobodnie innym razem z najwyższym trudem.

2. Czy życie: zakwaterowanie i żywność jest dużo droższe niż w bardziej prowincjonalnych punktach kraju?

3.Jakie agencje polecacie poszukującemu pracę?

4. Jakie inne metody poszukiwań zatrudnienia jesteście wstanie mi zasugerować?

Bardzo proszę o szczerą i rzeczową odpowiedź.
Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.



1. Jesli chcesz pracowac to prace znajdziesz.
2. Tak
3. Zalezy od branzy
4. A mieszkajac jeszcze w PL jak poszukiwales pracy? Zaaplikuj te same metody.

kielek27
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2014 19:56

Postautor: kielek27 » 14 lis 2014 10:40

Dołączam się do tego pytania, ktoś może polecić jakieś miejsca pracy, fabryki, magazyny gdzie przyjmują polaków? Mój angielski jest na intermediate level.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości

cron