Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Alreigh
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2014 14:52

Pierwszy wyjazd, kilka pytań

Postautor: Alreigh » 25 mar 2014 15:12

Na początku chciałbym wszystkich przywitać.

Lecę do Anglii w połowie kwietnia. Na miejscu mam załatwione mieszkanie, pracy zamierzam szukać dopiero po dotarciu, mam do Was kilka pytań:

1. Jakie dokumenty powinienem zabrać z kraju (oczywiście poza dowodem/paszportem), jak zgaduje skrócony akt urodzenia (przetłumaczony), mam zdaną maturę i egzamin zawodowy, z egzaminem nie ma problemu bo jego opis wydawany jest w dwóch językach (polski i angielski), czy powinienem tłumaczyć maturę (tzw. nowa matura), mogę to zrobić sam czy u tłumacza?

2. Nie zakładam, że pierwsza praca będzie szczytem marzeń, pewnie będzie to jakaś robota fizyczna, w takim razie powinienem brać garnitur na rozmowę kwalifikacyjną?

3. Myślę nad opcją wpłacenia gotówki którą mam w funtach na konto walutowe, głównie dla bezpieczeństwa, żeby nie podróżować z prawie tysiącem funtów w kieszeni, czy to jest bardzo głupi pomysł? Szczególnie, że mogę sobie do konta walutowego wziąć też kartę.

4. Czy na czas podróży i sytuacje "okołolotniskowe" warto załatwić sobie torbę zamykaną na kłódkę czy coś podobnego?

5. Czy biorąc pod uwagę brytyjską politykę dot. broni itp. jakimś debilnym pomysłem jest noszenie ze sobą niedużego szwajcarskiego scyzoryka (oczywiście nie jako broń, nóż to narzędzie - noszę go wszędzie)?

Z góry dzięki za pomoc:)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 25 mar 2014 19:22

1. Nie wiem. Ja nie brałem żadnych dokumentów odnośnie kwalifikacji, bo i tak na to nikt nie patrzał (w moim przypadku IT)

2. Zależy, ale lepiej mieć garnitur. Zwykle założysz go tylko raz na rozmowę kwalifikacyjną ;)

3. Możesz sobie kupić kartę pre-paid Visa i tam wpłacić pieniążki

4. Nie słyszałem, żeby kradli na lotniskach, ale to różnie bywa. Prędzej ci ukradnie obsługa lotniska co podaje bagaże itd.

5. Debilnym bardzo pomysłem. Nie wiem jak wyglądasz (ale skoro nie jesteś czarny, to kontrola policji cię raczej nie spotka), ale lepiej dmuchać na zimne. Teoretycznie mały scyzoryk można nosić, ale tutaj są [piii...] na tym punkcie.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 26 mar 2014 12:18

Ad 5. Jesli masz na mysli Victorinox albo inny scyzory o ostrzu ktorego NIE mozna zablokowac to mozesz go nosic legalnie. Oczywiscie nie idac np na impreze do nocnego klubu.

Problemy sa z nozami o ostrzu "stalym" albo dajacym sie zablokowac - te mozesz nosic tylko majac wazny powod (np do pracy).

Alreigh
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2014 14:52

Postautor: Alreigh » 26 mar 2014 15:33

Tak, miałem na myśli dość standardowego vicka. Dzięki za odpowiedź.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 26 mar 2014 15:45

nawet jesli skladany scyzoryk to ostrze musi miec mniej niz 7.62cm

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 27 mar 2014 13:05

1) Jesli masz prawo jazdy to sobie tez wez, mi sie przydalo na poczatku przy zakladaniu konta jako dodatkowe potwierdzenie adresu (uznali mi adres z Polski, jeden z dowodu, a drugi wlasnie z prawa jazdy)
2) Garnitur wez, na rozmowe kwalifikacyjna ci sie przyda. Poza tym biala i czarna koszula to tez dobry pomysl gdybys znalazl prace np. w restauracji.
3) Ta pre-paid visa to chyba dobry pomysl, nie ma sensu wozic pieniedzy, lepiej wziac karte
4) walizki lepiej nie zamykac na klodke podczas lotu, ja zamykalam i podczas kontroli mi ja rozcieli, zeby sie dostac do srodka :( musialam kupowac nowa walizke, od tej pory nie zamykam. Za to na klodke mozesz sobie zamknac jak juz odbierzesz walizke na lotnisku.
5) nie jestem pewna jakie sa przepisy w sprawie scyzorykow, ale moj chlopak (Brytyjczyk) ma taki skladany scyzoryk z roznymi innymi bajerami typu srubokret, nozyczki itd i go czasem nosi przy sobie, wiec chyba nie jest to przestepstwo? Chyba ze on o tym nie wie.

Powodzenia :)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron