O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
rubensik
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2011 14:31

Papierosy po raz kolejny :D

Postautor: rubensik » 03 lut 2011 14:34

Witajcie.
Wiem że było milion razy na temat używek.
Mozna przywieźć do UK 3200 szt papierosów.
Moje pytanie brzmi, czy polskie prawo zezwala na wywóz z Polski takiej ilości ?
PS. Szukałem na forum, ale takiej informacji ale nie znalazłem.

Pozdrowienia :D

rubensik
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2011 14:31

Postautor: rubensik » 03 lut 2011 14:47

Obawiam się że na stronie MSZ nie ma takiej informacji, kub też źle szukałem

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lut 2011 15:05

chlopie a wez sie zastanow co polske obchodzi ile ty tego wywozisz? najlepiej jakbys caly pociag wziol obys tylko akcyze oplacil

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lut 2011 15:08

ja wiem ze my pochodzimy z dziwnego kraju ale naprawde - co za debil nakladal by limit na zakup ???

ze strony www.urzadcelny.pl

Cło - opłata pobierana przez państwo w związku z przemieszczaniem towarów przez granicę celną (powszechnie stosuje się cła importowe, niemniej w niektórych państwach ocleniu podlega również eksport i tranzyt).


http://pl.wikipedia.org/wiki/C%C5%82o

Cło eksportowe - jest nakładane głównie na surowce, w celu zachęcania do ich przetwarzania w kraju. Powoduje ono wzrost cen produktów krajowych za granicą. Mogą powodować pogorszenie bilansu handlowego poprzez zmniejszenie eksportu. Stosuje się je jedynie w krajach rozwijających się o monokulturowym charakterze gospodarki, może wówczas zastępować podatki, których pobieranie wymagałoby tworzenia kosztownego systemu podatkowego.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lut 2011 15:26

blondynek pisze:istnieje cos takiego jak urzad celny...


bo ty kazalas sie tam zglosic a urzad celny jak sama nazwa wskazuje zajmuje sie clem :lol: lub innym "podatkiem" nalozonym na importerow (to wiemy z cytatow) a ze kolega chcac wywiezc pewna ilosc papierosow podpada pod eksport a nie import wiec urzad celny to zdecydowanie zly kierunek stad odniesienie do cla itd itd itd bla bla bla

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lut 2011 15:52

and here we go again ...

nie nie nie nie

jesli na cos jest limit znaczy ze po jego przekroczeniu trzeba uiscic jakas oplate - clo, akcyze, inny podatek zwal jak zwal

ale poniewaz w polsce nie na zadnego limitu na wywoz czegokolwiek (wg. google) stad nie ma na to cla, akcyzy lub innego podatku

stad kierunek na urzad celny jest calkowiecie bledny poniewaz ten urzad zajmuje sie clem a to w polsce stosuje sie do importu a nie eksportu

co do msz tym bardziej zly kierunek bo jak - znowu - nazwa wskazuje zajmuje sie sprawami zagranicznymi a nie krajowymi

http://www.msz.gov.pl/Zakres,dzialania,5502.html

blondi widze ze masz zly dzien wiec nie probuj kopac tego tamatu jak innych kiedys bo z gory stoisz na przegranej pozycji i nie ma juz jak tego ugrysc

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lut 2011 16:06

ehh prosilem ... podam ci kolejny fakt

urzad celny podlega ministrowi finansow a nie msz

czesto kazesz ludziom poczytac zanim cos napisza ...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 03 lut 2011 16:26

boze blondynek wez se poczytaj o podziale wladzy w ustroju demokratycznym, czym zajmuja sie poszczegolne ministerstwa, komu sa podlegle i co nalezy do ich obowiazkow

odp msz - nie nasza dzialalnosc
odp urzedu celnego - nie wiem nie ma
odp sluzby granicznej - chodzilo ci pewnie o straz graniczna ktora
Wykonuje zadania związane z ochroną granicy państwowej i kontrolą ruchu granicznego
i jak spojrzysz na mape to zobaczysz ze nie ma juz siedzib na zachodzie i poludniu, ma na lotniskach ale tam zawsze jest pogranicznik z celnikiem i pogranicznikowi nic do fajek

odp na londynku - j.w. od poczatku


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 63 gości

cron