Wszystko co dotyczy miasta Londyn
dinth
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2012 11:09

Postautor: dinth » 08 sty 2012 11:15

DIIIL pisze:oraz zero szacunku do Kobiet


Oh jaka szkoda ze w Londynie nie ma na przyklad 8,5% populacji ktora kobiety z wlosami kolory blond, lub nie noszace recznika na twarzy, nie tylko z powodow kulturalnym i religijnych uwaza za dziw*** ale rowniez na kazdym kroku chce swoj osad wprowadzac w zycie, niekoniecznie za zgoda tych kobiet. Wtedy nasz brak szacunku dla kobiet nie musial by tak kloc w oczy tutaj :(

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 sty 2012 08:46

To znaczy ze dla ciebie sposobem na podniesienie postrzegania twoej kultury nie jest rozwoj wlasnej osoby ale porownywanie sie osobami jeszcze bardziej narrow minded"? Brawo.

dinth
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2012 11:09

Postautor: dinth » 09 sty 2012 17:24

Ja nie musze podnosic postrzegania swojej kultury, ale smiesza mnie narzekania niektorych (byc moze zakompleksionych) Polakow na nasz "narodowy" brak kultury i zachowanie, na forum kraju ktory brakiem kultury przesciga nas o lata swietlne.

To po prostu jakis absurd w ogole pisac o braku szacunku dla kobiet, czy zachowaniu Polakow po alkoholu , na forum z Londyn w nazwie.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 10 sty 2012 12:02

Ja bym polemizowal ze wszystkimi tezami twojego postu - Polacy to na ogol to chamy, uwazajace ze maja prawo do prezentowania swojego chamstwa zawsze i wszedzie. Oczywiscie nie wszyscy, bo sa osoby inne od ogolu. Natomiast Anglicy wprost przeciwnie, sa osobami na ogol uprzejmymi. I znowu, nie wszyscy bo sa wyjatki.

To co tu absurdalnego?

raxco
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2012 12:42

Re: Czemu polak , polaka nie szanuje w uk ?

Postautor: raxco » 14 kwie 2012 13:05

[quote=\\"aina24\\"]a bo ilez mozna czytac identyczne posty- wiek ok 30, szuka byle jakiej pracy, ang podstawowy... sie wtedy mysli ok teraz szukasz pracy a co czlowieku robiles przez te 30- 40 lat?? zamrozili cie i odmrozili po 25 latach? toz to dzieci w przedszkolach sie ang ucza itp, a sie zdaje szkoly w polsce obowiazkowe :roll: albo te wpadki ciazowe i benefity, normalny czlowiek pomysli- no tak, pracy jeszcze nie mam stalej, ang sie poducze i jak sytuacja bedzie stabilna to o dziecko sie postaram.. dlaczego na odwrot robia? :roll: aach.. juz przestalam sie w ludziach sensu doszukiwac bo strata czasu.. :roll:[/quote]

Przeczytaj proszę swój post jeszcze raz i uświadom sobie dziewczyno jaki \\"jad\\" z niego zionie. Jak może oczerniać kogoś, nie znając jego przeszłości. Ludzie pokolenia lat 80-tych nie mieli tak dobrze jak ty masz teraz. Nie mogli wyjechać i robić co im się podoba, nie mieli przyszłości przed sobą, a o nauce angielskiego nawet nie słyszeli. To, że znaleźli się poza granicami Polski nie jest dla nich rewelacją. Owszem są osoby, które obraz laka potrafią sprowadzić do rynsztoku, jednak większość ludzi w wieku 30-40 lat to ciężko pracujący i utrzymujący rodziny Polacy, którym w żołądku się przewraca, to jak tacy ludzie jak min. Ty piszą o nich. Więcej szacunku, bo nie jesteś *perełka* na tym świecie, która wszystko wie najlepiej.

Ja zauważyłem jedną, lecz według mnie powtarzającą się notorycznie prawidłowość. Mieszkałem w U.K ponad trzy lata, teraz mieszkam w Polsce i powiem jedno...Tyle nieuczciwości, tyle nienawiści i chamstwa ile spotkałem na swojej drodze mieszkając w UK (a wcześniej w Stanach) nie doświadczyłem przez 30 lat mieszkania w Polsce. Warto również dodać, że Polacy mieszkający w Polsce różnią się od \\"tych\\" mieszkających poza granicami (np. w UK). Wiem, co piszę, gdyż widzę to na codzień. Polak klepiący biedę w Polsce wie jak jest ciężko i wie, że drugi też ma ciężko. W przypadku pomocy chętnie pomoże. Ja wiem, że nie można uogólniać, jednak ja widzę różnicę. Polacy w U.K. przesiąkli \\"funtem\\". Zapomnieli jak to jest klepać biedę. Dostali przypływu gotówki i zaczyna się szpan. A nie daj Bóg (nie kojarzyć mnie z katolikiem), niech ktoś im zwróci uwagę. Już nie wspomnę o pseudo katolicyzmie, jaki panuje wśród Polaków.

Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których uważam, że Polacy w Polsce różnią się od tych z UK, jednak na tej wypowiedzi poprzestanę, gdyż nie chcę wyjść na omiatacza, plotkarza itp. Oczywiście wyjątki są tu i tam. Miałem przyjemność spotkać ludzi mieszkających w UK, o których złego słowa nie można powiedzieć. Tak sam w Polsce, spotkałem wielu Polaków którzy niczym nie różnili się od tych typowych \\"Polaczków\\" z UK.

LauraaaB
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2012 20:26

Postautor: LauraaaB » 18 kwie 2012 21:04

Dlaczego ludzie się nie szanują? Bo zawiść i zazdrość męczy, niestety...

lucabrassi
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2012 22:04

Postautor: lucabrassi » 19 kwie 2012 16:20

Wiele osob wykorzystuje naiwnosc,lub tez dobroc innych ja tez wiele razy pomagalam bezinteresownie i dodtalam kopa w dupe ale nie mozemy oceniac wszystkich po tym jak niektorzy z nas traktuja rodakow .I w dalszym ciagu jak ktos prosi mie o pomoc to sluze nia ,radze to samo wszystkim

evilscoop
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2012 23:20

Postautor: evilscoop » 10 maja 2012 00:51

a jednak widac ta wspolprace polakow.
powiem tak jestem tu juz jakies 7 lat i moje zdanie dziele 50/50 znam dobrych polakow i tych zlych .

jak przyjechalem do anglii to polak chcial mi sprzedac mapke metra za 3 funty upierajac ze musi miec ja kazdy .

inni robili jeszcze gorsze rzeczy typu zalatwianie pracy za 50
pomoc w nin kiedy to tlumacz tam jest .
moglbym tak pisac do jutra ale wole poprostu o tym zapomniec . jest tu tez duzo dobrych polakow a przekrety sa z roznych kraji , nie tylko z polski .

badzmy pomocni to moze sie to przyjmie i bedziemy jak rodzina na emigracji . jak ktos oszukuje - zdemaskowac , skompromitowac .


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości