Wszystko co dotyczy miasta Londyn
matulina
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 07 kwie 2014 22:06

Jak wygląda CV w UK ?

Postautor: matulina » 07 kwie 2014 22:12

Hejka,
Mam pytanie , choć zakładam że ten temat był już nie jednokrotnie poruszany na forum , i z góry za to przepraszam , ale jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak powinno wyglądać CV w UK to będę bardzo wdzięczna.Spędziłam 8 lat w stanach ,ale przez ostatnie 4 lata przebywałam w Polsce wiec mam rozbieżne poglądy w tym temacie . :)

ZOG
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2014 00:32

Postautor: ZOG » 02 maja 2014 00:35

są różne warianty CV, od Ciebie zależy, który wybierzesz.
W internetach jest dużo szablonów, google podpowie.
Ja od siebie mogę podpowiedzieć jeśli chodzi o skills :)

http://jobhelp.azlibrary.gov/pdf/Job_Skills_Checklist.pdf

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Re: Jak wygląda CV w UK ?

Postautor: Emigrantka » 02 maja 2014 00:53

matulina pisze:mam rozbieżne poglądy


wspolczuje...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Jak wygląda CV w UK ?

Postautor: aina24 » 02 maja 2014 12:26

matulina pisze:Hejka,
Mam pytanie , choć zakładam że ten temat był już nie jednokrotnie poruszany na forum , i z góry za to przepraszam , ale jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak powinno wyglądać CV w UK to będę bardzo wdzięczna.Spędziłam 8 lat w stanach ,ale przez ostatnie 4 lata przebywałam w Polsce wiec mam rozbieżne poglądy w tym temacie . :)


Nie pamietam jak wyglada polskie cv choc jak jakis czas temu komus poprawialam to wiem, ze w edukacji ludzie pisza od poczatku tj podstawowka, liceum itd a pisze sie od terazniejszosci, to co ostatnio sie ukonczylo I tak po koleji. W pracy tez tak samo, poczynajac od tej ostatniej, potem poprzedniej itd po koleji. Poza tym to wszystko raczej tak samo. Languages spoken tez raczej trzeba napisac, bo jesli sie jest z innego kraju to wazne dla pracodawcy czy umie angielski czy nie, no chyba, ze cos ogolnie jest na Twoja niekorzysc to mowia by nie pisac. Co do daty urodzenia, wiele osob mowi, ze nie pisac, choc prawda jest taka, ze pracodawca chce znac wiek bo as prace gdzie wiek ma znaczenie bo nie chca zatrudniach osob zbyt mlodych lub zbyt starych. Na kursach z pisania cv mowia, ze wiek sredni moze byc atutem, wiec czemu tego nie napisac. No I mowia tez, ze pracodawca bedzie szukal wieku wykiczajac lata zaczecia szkoly itd, wiec czemu mu nie ulatwic I te date urodzenia napisac.
Bylam na takim przypadkowym szkoleniu z pisania cv do prac profesjonalnych, a bylo to w ramach szkolenia do mojej pracy z innej beczki I sie zdziwilam, ze to jak kto pisze cv ma wielke znaczenie. Wielu pracodawcow sie wypowiedzialo, ze jak widzi np jakies tabelki na cv to nawet nie czyta tylko wyrzuca cv mowiac, ze jak cv nie umie ktos napisac to pracowac tez tak samo bedzie. Nie myslalam, ze to takie wazne ale coz, wiec mozesz wejsc w google I poszukac wzoru, a jak masz jakies pytanie to chetnie tez odpowiem.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 02 maja 2014 12:31

nienawidze cv, listow motywacyjnych nigdy nie wysylalem bo to juz totalny kretynizm ... ciekawe czy moj pracodawca ci powie ze nie nadaje sie do pracy :?: :lol:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 02 maja 2014 19:18

Ba, ty.... :D
teraz o wiekszosc jesli nie o wszystkie prace aplikuje sie online, wiec dzioba w kompa nie wsadzisz by zagadac, wypelnia sie online cv czy aplikacje- jeden pies.


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron