Wszystko co dotyczy miasta Londyn
hubertsmith
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2014 23:55

przyjazd autem do lodynu

Postautor: hubertsmith » 23 sty 2014 00:04

witam:)
sytuacja zmusila do zmiany planu i zamiast samolotem musimy przyyc do londynu samochodem, w zwiazku z tym chcialem zapytac mieszkancow londynu gdzie mozna zostawic auto na 3 noce (nocleg mamy juz w centrum ale bez parkingu:/), chyba najlepiej na jakims w miare bezpiecznym parkingu jesli takowe istnieja:) wiem, ze do centrum nie ma sensu jechac, wiec w ktorej dzielnicy byloby najlepiej? przyjedziemy z dover lub harwich a pozniej kierujemy sie na polnoc. super byloby cos niedaleko metra bo bedzie 3 dzieciakow:)
z gory dziekuje za wszelkie ppodpowiedzi i wskazowki:)
pozdrawiam

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 23 sty 2014 11:16

Zobacz tu >>> http://en.parkopedia.co.uk/

Nie wiem gdzie dokładnie będziecie mieszkać - piszesz, że w centrum - ale centrum to dość obszerne pojęcie jak można tak powiedzieć :)

Tak naprawdę to wszystko jedno gdzie zaparkujesz. Jak boisz się kradzieży to nie ma znaczenia gdzie - mają opierdolić to opierdolą. Poza tym tu jest tyle samochodów na blachach z PL, że nikogo to nie dziwi. Oczywiście podstawa to pozostawienie samochodu bez widocznych wabików tj. radio czy nawigacja :P

Sprawdź sobie w centrum strefę Congesion Charge żeby nie wjeżdżać i nie płacić bo po co. Są parkingi zaraz na obrzeżach strefy np. przy Hyde Park'u przy stacji Marble Arch jest podziemny na ponad 900 miejsc ale wszystkie jak jeden mąż są drogie tj. ok. 30 Ł na dobę :|

Na ulicach musisz szukać parkingów darmowych bo dużo uliczek jest zarezerwowanych tylko dla mieszkańców i można tam parkować tylko w pewnych godzinach i to na krótko np. max. 2h

Opcja nr 2 to zaparkować gdzieś w 3 strefie na jakimś parkingu przy stacji metra i dojechać metrem w czasie do 30 minut z centrum max.

Będzie znacznie taniej tylko trzeba poszukać parkingu całodobowego.

Ta strona co ci podałem na początku baaardzo pomaga więc walcz :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 23 sty 2014 14:05

Tylko znając życie Polak przyjedzie jakimś trupem to a) nikt nie ukradnie, bo to wstyd b) Policja zawinie, ze względu na narażenie na niebezpieczeństwo innych uczestnikó ruchu c) nikt nie ukradnie tylko porysuje, albo napisze coś w stylu "polish go home"

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 23 sty 2014 15:44

usercostam pisze:Tylko znając życie Polak przyjedzie jakimś trupem to a) nikt nie ukradnie, bo to wstyd b) Policja zawinie, ze względu na narażenie na niebezpieczeństwo innych uczestnikó ruchu c) nikt nie ukradnie tylko porysuje, albo napisze coś w stylu "polish go home"

Przesadzasz i to mocno :|

hubertsmith
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2014 23:55

Postautor: hubertsmith » 27 sty 2014 20:35

hej
dziekuje bardzo za odp, szcegolnie ta pomocna. lookne na stronke, tak myslalem zeby gdzies na stacji metra poza centrum (centrum travelodge przy waterloo) tylko nie jestem pewien czy te parkingi przy stacjach pozwalaja na pozostawienie auta na 72 godz,
nie wiem po czym wnosisz swoje dziwne przemyslenia, ale w celu wyprowadzenia Cie z bledu moje auto jest na angielskich blachach, bo tu mieszkam tylko troche na polnoc i nie wyglada na grata. ale chyba kazdy sadzi po tym co posiada...
pozdrawiam

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 27 sty 2014 20:38

To przepraszam za pomyłkę.

Nie posiadam auta - jeżdżę taksówkami, bo wychodzi taniej.


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości