Wszystko co dotyczy miasta Londyn
jasiek35
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2012 12:32

Wyjazd do Londynu - kilka pytań

Postautor: jasiek35 » 02 wrz 2012 12:43

Witam.Pod koniec września wylatuję z kolegą do Londynu.Chcę się do tego jak najlepiej przygotować więc mam kilka pytań odnośnie mojego wyjazdu.

1. Przed wyjazdem będę jeszcze starał się umówić na rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi pracodawcami. Czy NIN można załatwić nie mając jeszcze pracy? Chciałbym w tym samym dniu po przylocie skontaktować się z urzędnikiem aby umówić się na interview. Czy takie coś jest realne czy najpierw muszę mieć podpisaną umowę o pracę?

2. Drugie pytanie wiąże się poniekąd z pierwszym. W jakim banku można założyć sobie konto nie posiadając jeszcze stałego dochodu i potwierdzonego adresu? Słyszałem, że takie coś jest możliwe w Lloyds ale nie jestem do końca pewny.

3. Trzecia kwestia dotyczy zakwaterowania. Z poczatku myślałem o wynajęciu pokoju ale przeglądając ogłoszenia chociażby na FlatShare czy SpareRoom to ceny po prostu zabijają (będę miał ze sobą ok 1200 funtów). Nie jestem w stanie zapłacić od razu miesięcznego czynszu plus depozytu w wysokości kolejnego miesięcznego czynszu. No chyba, że można znaleźć ogłoszenia gdzie wystarczy zapłacić tylko np. tygodniowy czynsz i depozyt. Poza tym większość landlordów wymaga referencji. Czy akceptowane są referncje od polskiego pracodawcy (oczywiście przetłumaczone przez tł. przysięgłego)
Druga opcja o której myślę to zareezerwowanie na początek (gdzieś ok tygodnia czy dwóch) miejsca w schronisku młodzieżowym dopóki nie znajdzie się pracy i zacznie zarabiać jakieś pieniądze. Tylko nie wiem czy takie coś będzie opłacalne no i poz tym jak to będzie wyglądało pod względem bezpieczeństwa (czy są tam zamykane szafki gdzie można zostawić swoje rzeczy czy dokumenty).

4. I ostatnia rzecz trochę kretyńska. Otóż posiadam zapalniczkę która ma dla mnie wartość raczej pamiątkowo-sentymentalną i chciałbym ją zabrać ze sobą. Czy będę mógł ją przewieźć np w kieszeni czy walizce czy mogą z tym być kłopoty?

Wiem że pytań trochę jest ale tak jak pisałem na początku zależy mi na jak najlepszym przygotowaniu się do wyjazdu.Pozdrawiam.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 02 wrz 2012 13:17

1200 bez nagranej pracy czy znajomych ktorzy moga pomoc (przenocowac troche, jedzenie) to troche na wariata.....

Pokoj znajdziesz z tygodniowym rent i tygodniowym depozytem - chociazby w ogloszeniach tu na Londynku.

Na NIN mozesz sie umowic zanim zaczniesz prace ale terminy sa na kilka tygodzi do przodu wiec troche poczekasz.

KOnto w banku bez potwierdzenia adresu - watpie.

jasiek35
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2012 12:32

Postautor: jasiek35 » 05 wrz 2012 07:36

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze taka jedna rzecz.Otóż jestem w trakcie wymiany waluty i czytałem gdzieś,że w Anglii rzadko używane są banknoty o nominale 50 funtów i mogą być problemy w niektórych miejscach z płaceniem.Czy jest to prawda i czy w takim razie lepiej będzie wziąć nominały nie większe niż 20 funtowe?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 wrz 2012 08:41

Owszem. ale nie jest to jakis wielki problem. Tak, niektorzy sprzedawcy ich nie chca ale zdarza sie to nie tak znowu czesto.


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron