Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
borek7
Gastarbeiter
Posty: 89
Rejestracja: 19 sie 2014 10:55

Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: borek7 » 13 lut 2015 06:33

Może to głupie pytanie - ale mam dylemat co będzie lepszym urządzeniem do przygotowywania soków dla maluszka :) ?

Dema
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 16 sty 2015 13:11

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: Dema » 13 lut 2015 14:52

Sokowirówka jest tańsza niż wyciskarka ale moim zdaniem warto jest zainwestować w to drugie urządzenie. Soki są zdrowsze z uwagi na to,że wyciskarka pracuje na niższych obrotach niż sokowirówka. NIe mieli owoców a jedynie delikatnie wyciska z nich soki. Dzięki temu zachowują praktycznie wszystkie składniki odżywcze. Nie tracą witamin. Jest wiele marek ale obecnie najbardziej prestiżowym sprzętem jest Hurom. Dobry jest ten model: http://hurom.com.pl/hurom-hg/ . Który zresztą sama posiadam, solidny oraz bardzo wydajny. Gdyby był to dla Ciebie zbyt duży zakup to są oczywiście tańsze wyciskarki.
Pozdrawiam.

elf
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2015 14:35

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: elf » 16 lut 2015 17:37

Lepiej sokowirówkę :D

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: marcinek33 » 20 maja 2015 11:32

A właśnie niekoniecznie. Każde urządzenie ma swoje wady jak i zalety. Na pewno wyciskarka jest o wiele bardziej wydajna i można z niej zrobić więcej soku. Który również można przechowywać potem w lodówce.

Z kolei sokowirówka jest o wiele tańsza no i robi soki o wiele szybciej. Na stronie jest dobre porównanie;
http://www.eujuicers.pl/pl

Macie tam w jednym z artykułów zestawienie tych dwóch urządzeń to możecie sobie porównać.

elabarbara
Gastarbeiter
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2017 18:34

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: elabarbara » 19 sie 2017 09:50

Jak lubicie soki naturalne to myślę, że warto zaopatrzyć się w taki sprzęt jak wolnoobrotowa wyciskarka do soków Muke klasy premium. Sama planuje zakupić ją dla siebie, ponieważ cenię sobie zdrowy tryb życia a dzięki temu urządzeniu będę mogła tworzyć naprawdę świeże i zmineralizowne napoje. Co fajne wyciskarka zajmuje niewiele miejsca i jest prosty w czyszczeniu.

latinaska
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2017 09:06

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: latinaska » 21 sie 2017 09:12

Moim zdaniem ani jedno, ani drugie :) O wiele lepiej jest zjeść zwykłego owoca czy warzywo, niż takie przetworzone.

schabY
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2017 10:12
Kontaktowanie:

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: schabY » 25 sie 2017 10:13

z sokowirówki bedziesz mial wiecej soku

esen
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 09 gru 2013 17:05

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: esen » 30 wrz 2017 17:02

Wyciskarka, ponieważ zaoszczędza więcej witamin.

Papryka12
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2017 14:01

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: Papryka12 » 22 paź 2017 14:07

Latinaska, pytanie dotyczyło przygotowania owoców dla maluszka, więc Twoja sugestia jedzenia owoców w całości jest nie na miejscu :) Co do urządzeń Muke - na pewno są to piękne maszyny, jednak przynajmniej dla mnie cena 2000 złotych jest zaporowa. Wyciskarka jest dużo cichsza (co dla mnie już jest decydującym aspektem przy wyborze urządzenia do domu z małym dzieckiem). W sokowirówce nie przetworzysz też mango czy bananów, a w wyciskarce jak najbardziej. Jeśli marzy Ci się własne masło orzechowe czy mleko migdałowe, podobnie - tylko wyciskarka. Argument co do witamin niszczonych w sokowirówce - są badania udowadniające, że jest to mit - sok z sokowirówki jest równie wartościowy co z wyciskarki. Ja na Twoim miejscu poszukałabym wyciskarki takich firm jak Adler czy Camry, z trochę droższych Botti (na stronie http://www.meru.pl/ znajdziesz świetny wybór takich produktów). Sokowirówki są nieco tańsze, można poszukać wymienionych przeze mnie marek ale też Tefal czy Philips.

TomeKwiat
Gastarbeiter
Posty: 36
Rejestracja: 31 mar 2017 23:47

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: TomeKwiat » 23 paź 2017 20:42

Wolę kupować gotowe soczki świeżo wyciśnięte

granatowa66
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 paź 2017 10:37
Kontaktowanie:

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: granatowa66 » 30 paź 2017 10:38

sokowirowka zawsze wiecej soku odwiruje

dzastina12
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2017 16:14

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: dzastina12 » 01 lis 2017 12:25

ja niestety tak jak uwielbiam świeżo wyciskane soki tak chyba nie moge ich pic... za kazdym razem gdy wypije zwlaszcza pomidorowe czy grejfrutowe mam wzdecia i pozniej sie mecze przez kilka dni az wypije dicopeg 10g myslicie ze to moze miec zwiazek z trawieniem?

Croatoan
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2017 05:33
Kontaktowanie:

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: Croatoan » 02 gru 2017 05:36

Teoretycznie zdrowsza jest wyciskarka, jednak warto pamiętać, że wszystko zależy od naszych preferencji. Niektórym lepiej podchodzi napój pochodzący z sokowirówki - lepszy smak itp. Osobiście wolę wyciskarkę :D

Raquela
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 27 wrz 2017 18:30
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: Raquela » 09 sty 2018 17:15

wyciskarka jest moim zdaniem lepsza. Mam i uzywam, super :)

vegeAleks
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 19 gru 2017 15:27

Re: Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

Postautor: vegeAleks » 30 sty 2018 13:21

My korzystamy z sokowirówki i nie narzekamy. Wydaje mi się, że jest to lepsza opcja niż wyciskarka mimo, ze pracuje na wieszczych obrotach. Nam akurat bardzo smakują tak przyrządzane soki.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości