Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
alicjaap
Gastarbeiter
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2013 23:25

nianie do dzieci?-opinie

Postautor: alicjaap » 03 lut 2013 16:17

zakladam nowy watek a dokladnie szukalam pomocy przy opiece nad dzieckiem i chcialam sie tutaj podzielic ty i poprostu zostalam zlinczowana,nazwana od wyzyskiwaczek jak i od nieodpowiedzialnych matek...prosze aby opisaly osoby swoje doswiadczenia z opiekunkami tymi zarejestrowanymi a i tymi nianiami z ogloszenia w prasie lub tablicy ogloszen. ktos tutaj mi zasugerowal ze taka pani z tablicy ogloszen to moja nieodpowiedzialnosc a niania z agencjii to rozsadek. byc moze jest w tym duzo racji ale nikt nie da mi 100% pewnosci ze niania z agencji bedzie lepsza.przeciez tyle sie slyszy o problemach z nianiami rowniez tymi z agencji.jeszcze jedno skoro agencja potrafi zrobic selekcje to dlaczego ktos kto zatrudnia nianie z ogloszenia tego wykonac nie moze?to tez jest przeciez mozliwe i dostepne....nadmieniam ze w poprzednim watku moim"pomoc za pomoc" nie bylo mowy o "zatrudnieniu" a to chyba jest roznica...odezwijcie sie mamuski i tatusiowe ktorym dzieci pilnowaly przyszywane ciocie,babcie...z checia przeczytam wasze historie z ktorych mozna wiele sie nauczyc...

EMIGRANTKO a teraz pisze do ciebie...wykarz sie madroscia z racji swojego wieku,mnostwa siwych wlosow na skroni oraz przezytego zycia i poczytaj to co normalni rodzice maja tutaj do powiedzenia w tym temacie.moze w koncu otworzysz oczy jaka jest rzeczywistosc i ile wspanialych wiezi powstalo pomiedzy przyszywanaymi babciami lub ciociami a dziecmi ktorymi one sie zajmowaly...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Re: nianie do dzieci?-opinie

Postautor: Emigrantka » 03 lut 2013 21:09

alicjaap pisze:
EMIGRANTKO a teraz pisze do ciebie...wykarz sie madroscia z racji swojego wieku,mnostwa siwych wlosow na skroni oraz przezytego zycia i poczytaj to co normalni rodzice maja tutaj do powiedzenia w tym temacie.moze w koncu otworzysz oczy jaka jest rzeczywistosc i ile wspanialych wiezi powstalo pomiedzy przyszywanaymi babciami lub ciociami a dziecmi ktorymi one sie zajmowaly...


KOBIETO - w swoim poprzednim watku gzdie cie podobno "zlinczowalam" proponowalas komus pokoj i wyzywienie (zadnej zaplaty) za CALODZIENNA opieke nad 8 miesiecznym dzieckiem 5 dni w tygodniu i burzylas sie ze to nie wyzysk tylko "pomoc za pomoc".

Przyszywana ciocia/babcia na takich warunkach w UK? Do UK ludzie przyjezdaja po to by cos zarobic a nie po to zeby byc u kogos za darmo z dzieckiem calymi dniami. Za pokoj i jedzenie jak niewolnik. Oczywiscie ze jest to wyzysk a nie "pomoc za pomoc".

Naprawde tego nie rozumiesz?

Tyle osob podobno sie zglosilo (wg ciebie) i co?

Skoru rzucasz moim nickiem w swoim poscie to nie dziw sie ze odpowiadam.

Male dziecko ktore nie bedzie potrafilo powiedziec jezeli cos jest nie tak - zostawia sie pod opieko kwalifikowanej osoby a nie pierwszej lepszej z oglosznie na londynku. To jest odpowiedzialnosc.

Sa zlobki, platne - jest dofinansowanie. Jest wtedy jakas gwarancja ze dziecku nic sie nie stanie.

Moja corka chodzila juz do szkoly kiedy mialam Au Pair. Byla duza. Potrafilaby powie4dziec jezeli cos byloby nie tak.

Au Pair mieszkala ze mna, miala pokoj/jedzienie/kieszonkowe i nie "pracowala" wiecej niz 25 godzin tygodniowo.

Niania na pelny etat kosztuje mase kasy, dla tak malego dziecka to zlobek lub niania. Lub ktos z rodziny komu ufasz. Lub siedz w domu z dzieckiem sama bo to nie zabawka.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2013 22:17 przez Emigrantka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 03 lut 2013 21:33

grantka ma troche racji.

dziecko to nie zabawka, instrukcja obslugi to naprawde duzo elementow do ogarniecia, na dodatek mowisz o 8 miesiecznym...

to nie zabawa, nikt bez odrobiny doswiadczenia nie powinien sie za opieke zabierac.

Nieodplatnie to tylko rodzina... zapros kogos na "wczasy", mama, siostra ostatecznie babcia...

alicjaap
Gastarbeiter
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2013 23:25

Re: nianie do dzieci?-opinie

Postautor: alicjaap » 03 lut 2013 21:48

emigrantka pisze:
alicjaap pisze:
EMIGRANTKO a teraz pisze do ciebie...wykarz sie madroscia z racji swojego wieku,mnostwa siwych wlosow na skroni oraz przezytego zycia i poczytaj to co normalni rodzice maja tutaj do powiedzenia w tym temacie.moze w koncu otworzysz oczy jaka jest rzeczywistosc i ile wspanialych wiezi powstalo pomiedzy przyszywanaymi babciami lub ciociami a dziecmi ktorymi one sie zajmowaly...


KOBIETO - w swoim poprzednim watku gzdie cie podobno "zlinczowalam" proponowalas komus pokoj i wyzywienie (zadnej zaplaty) za CALODZIENNA opieke nad 8 miesiecznym dzieckiem 5 dni w tygodniu i burzylas sie ze to nie wyzysk tylko "pomoc za pomoc".

Przyszywana ciocia/babcia na takich warunkach w UK? Do UK ludzie przyjezdaja po to by cos zarobic a nie po to zeby byc u kogos za darmo z dzieckiem calymi dniami. Za pokoj i jedzenie jak niewolnik. Oczywiscie ze jest to wyzysk a nie "pomoc za pomoc".

Naprawde tego nie rozumiesz?

Tyle osob podobno sie zglosilo (wg ciebie) i co?

Skoru rzucasz moim nickiem w swoim poscie to nie dziw sie ze odpowiadam.

Male dziecko ktore nie bedzie potrafilo powiedziec jezeli cos jest nie tak - zostawia sie pod opieko kwalifikowanej osoby a nie pierwszej lepszej z oglosznie na londynku. To jest odpowiedzialnosc.

Sa zlobki, platne - jest dofinansowanie. Jest wtedy jakas gwarancja ze dziecku nic sie nie stanie.

Moja corka chodzila juz do szkoly kiedy mialam Au Pair. Byla duza. Potrafilaby powie4dziec jezeli cos byloby nie tak.

Au Pair mieszkala ze mna, miala pokoj/jedzienie/kieszonkowe i nie "pracowala" wiecej niz 20 godzin tygodniowo.

Niania na pelny etat kosztuje mase kasy, dla tak malego dziecka to zlobek lub niania. Lub ktos z rodziny komu ufasz. Lub siedz w domu z dzieckiem sama bo to nie zabawka.




dlaczego przekrecasz i klamiesz...popierwsze to nie mialo byc caly dzien, po drugie zastanawialam i rozwazalam taka opcje a po trzecie widocznie nie mialas duzego doswiadczenia z dziecmi bo wychowalas jedynaczke albo i nie ty ja wychowywalas tylko dziadkowie...hehe... bo nie wiesz jak wlasnie takie male dzieci reaguja na wyrzadzana mu krzywde...piszac tamten post mialam naprawde sytuacje podbramkowa ale poradzilam sobie. myslisz ze az tak pusta jestem ze ot tak przyjelabym obca osobe???to byla ostatecznosc i jezeli bym nie znalazla innego wyjscia...na szczescie sprawa sie rozwiazala pozytywnie z czego bardzo sie ciesze...a co do ludzi zainteresowanych to zeby cie nie sklamac otrzymalam okolo 50 maili.niech inni ocenia kto tu wyolbrzymia problem...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 lut 2013 21:52

Tak otrzymalaj ponad 50 maili ofert tak jak Daro otrzymal mase maili z podziekowaniami. I ciekawe dlaczego nadal szukasz?

Dla nieswiadomych poprzedniego watku:

http://forum.londynek.net/gb/viewtopic. ... sc&start=0

dlaczego przekrecasz i klamiesz...popierwsze to nie mialo byc caly dzien,


6-7 godzin dziennie to praktycznie caly dzien, to 35 godzi tygodniowo - pelno etatowa praca to 37.5 - 40 tygodniowo
Ostatnio zmieniony 03 lut 2013 22:00 przez Emigrantka, łącznie zmieniany 1 raz.

alicjaap
Gastarbeiter
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2013 23:25

Postautor: alicjaap » 03 lut 2013 21:54

odinn pisze:grantka ma troche racji.

dziecko to nie zabawka, instrukcja obslugi to naprawde duzo elementow do ogarniecia, na dodatek mowisz o 8 miesiecznym...

to nie zabawa, nikt bez odrobiny doswiadczenia nie powinien sie za opieke zabierac.

Nieodplatnie to tylko rodzina... zapros kogos na "wczasy", mama, siostra ostatecznie babcia...


dziekuje za twoja wypowiedz ale czy moglabym prosic na temat watku ktory zalozylam? a jezeli chodzi o tamta pania to prosze zapoznaj sie z poprzednim watkiem do ktorego ta pani ciagle pnie... czekam na wypowiedzi ludzi ktorzy spotkali sie z takimi przypadkami o ktorych pisze w temacie watku...dziekuje i pozdrawiam

alicjaap
Gastarbeiter
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2013 23:25

Postautor: alicjaap » 03 lut 2013 22:06

emigrantka pisze:Tak otrzymalaj ponad 50 maili ofert tak jak Daro otrzymal mase maili z podziekowaniami. I ciekawe dlaczego nadal szukasz?

Dla nieswiadomych poprzedniego watku:

http://forum.londynek.net/gb/viewtopic. ... sc&start=0

dlaczego przekrecasz i klamiesz...popierwsze to nie mialo byc caly dzien,


6-7 godzin dziennie to praktycznie caly dzien, to 35 godzi tygodniowo - pelno etatowa praca to 37.5 - 40 tygodniowo


odpowiedz mi na pytanie czy w tamtym poscie bylo cos napisane ze zatrudnie???nie przypominam sobie tego,chyba ze cos ze mna nie tak i mnie pamiec zawodzi.otrzymalam wiele maili od starszych kobiet na rentach i emeryturach ale w wiekszosci byly maile od pan ktore sa rowniez samotnymi matkami z dzieckiem i bardzo byly rade na takie rozwiazanie zwlaszcza ze w ciagu dnia ta dziewczyna/kobieta by mi pomogla a wieczorem ja jej i mogla by spokojnie sobie popracowac na sprzataniu ofisu wieczorem a dodatkowo miala by darmowy dach nad glowa...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 lut 2013 22:09

Wspaniale tak i nikogo jednak dalej nie masz na ta swoja oferte?

Nie, nie pisalas o zatrudnieniu wlasnie - a 35 godzin tygodniowo to JEST zatrudnienie.

Spadam z tego watku, oczywiscie niech sie inni wypowiedza.

Powodzenia.

alicjaap
Gastarbeiter
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2013 23:25

Postautor: alicjaap » 03 lut 2013 22:17

emigrantka pisze:Wspaniale tak i nikogo jednak dalej nie masz na ta swoja oferte?

Nie, nie pisalas o zatrudnieniu wlasnie - a 35 godzin tygodniowo to JEST zatrudnienie.

Spadam z tego watku, oczywiscie niech sie inni wypowiedza.

Powodzenia.



czy ty czytac nie umiesz?napisalam juz ze znalazlam inne rozwiazanie,poprostu nie wracam do starej pracy a zmienilam i od przyszlego tygodnia ide na nocne shifty do innej pracy.2 szifty w tyg. daje mi 24godz.i to mnie zadowala a synkiem zaopiekuje sie w nocy do poludnia moja przyjaciolka a zarazem chrzestna malucha...ciekawosc twoja zaspokoilam???


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości