Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
kuliczek
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2012 09:57

Eagle Transport

Postautor: kuliczek » 04 gru 2012 10:31

Sami oceńcie.
Tydzień temu zamawiałem paczkę (z Polski do Londynu) w Firmie Eagle transport. Pan przyjął zamówienie tak jak należy. Dostałem informację z Polski, że została zabrana. Pan odbierający zamówienie obiecał że będzie poniedziałek-wtorek. We wtorek dzwonię ,ten sam pan mówi, (tel. 02072869485) że na tym adresie ( pomimo tgo że podałem go przy zamówieniu) będzie środa-czwartek.Poprosiłem czy może mi wysłać numer do kuriera -nie doczekałem się za 3 razem powiedziałem żeby mi podał przez telefon. Przesyłałem rzeczy osobiste + odżywki dopuszczone do przewozu w UK + kwasy Omega 3 - które odżywkami nie są.

Gdy przyjechał kurier w czwartek od razu dał mi do podpisania formularz odbioru i pieniądze . Gdy zapytałem czy można zważyć paczkę (chciałbym wiedzieć za co płacę-odpowiedział że NIE, że paczka była ważona napewno się zgadza. I była faktycznie ważona ale w Polse z odżywkam. A odżywki zostały wyjęte w Polsce-operator twierdził że na granicy.

Dzwonie do kuriera czemu paczka jest rozwalona ( pognieciona a rzeczy w środku pomiętolone) mówi że nie wie. Dzwonię do pana u którego składałem zamówienie ( odebrał po 8 razie jak zadzwoniłem z drugiego numeru-chyba wiedział o co chodzi -mówi że nie wie.

Na stronie tej firmy jest informacja że nie przewożą odżywek sportowych (moja wina że nie sprawdziłem)

Dostałem numer do jakiegoś pana X który ma coś wiedzieć. On mówi że faktycznie wyjeli odżywki ale w Polsce i że wyjaśni czemu nie ma informacji dla mnie i dla nich że ktoś to wyjął ( kwasy omega 3 nie są odżywkami a po mimo to też ktoś je wyjął) Po mojej prośbie dostałem do kierownika X w Polsce który też nie wiedział kto wyjął i dlaczego paczki są w tak złym stanie i że wysyła je w piątek na podany przeze mnie adres w Polsce i potwierdzenie na e-mail dotyczący info o paczce. Potwierdzenia nie dostałem pomimo mego drugiego telefonu tego samego dnia i zapewnień kierownika X że przed chwilą wysłał potwierdzenie na pocztę i paczkę . Paczkę wysłał ale dnia następnego.

Powiem tak te wasze reklamowanie się i obrona przed rzekomą firmą o podobnej nazwie mnie po prostu śmieszy!!!

To nie wy tylko klienci powinni was bronić.

Polityką waszej firmy jest odebrać przesyłkę a klient i tak zapłaci. Ja zapłaciłem za 3 kg więcej niż ważyła paczka.

NIE POLECAM

BLUEFENIX - to jest firma godna polecenia wiecie czemu??

1. Miła obsługa
2. Monitorowanie paczki
3. za każdym razem wysyłają sms-a z telefonem do kuriera
4. na miejscu kurier ma wagę i waży przy kliencie i za tą wartość się płaci
5. 20 Funtów za 20 kg, nie tak jak w firmie Eagle transport 20 F za 17 kg
6. Można przewozić odżywki sportowe

Musicie się jeszcze długo długo długo uczyć, a reklama to jeszcze nie wszystko!!!
Nauczcie się szanować klienta !!!
Nie pozdrawiam !!!

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 04 gru 2012 21:05

w Blue Fenix jesli bedziesz mial paczke 15 kg tez zaplacisz £20
Jezu... :roll:

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 05 gru 2012 06:56

blondynek pisze:jesli chodzi o twoja wage - placisz za to co zostalo nadane; to nie dziala tak ze nadasz cos czego nie powinnienes, celnik wyjmie czy ktos bo zdecyduja ze przewiezc nie moga i ty bedziesz placicl mniej; to nie ich wina tylko twoja wiec sie o to nie powinienes czepiac


Ktokolwiek nie wyjmie - protokół musi być!
Żaden celnik nie otworzy (nie mówiąc o wyciąganiu) paczki bez protokołu.
Otwieranie na własną rękę przez polskie pseudo firmy kurierskie paczek jest w moim mniemaniu łamaniem przez nich prawa!
Każda paczka otwarta musi być opisana, spis zawartości oraz podpis i czytelne dane osoby robiącej rewizję i ewentualne zatrzymania, inaczej to czyste złodziejstwo! I tak należy to traktować, nic nie usprawiedliwia wyciągania czegokolwiek z paczki bez zachowania odpowiednich procedur. Towar zarekwirowany przez celnika, jest składany w depozycie i można go odebrać.
Po raz kolejny upominam! Pytajcie o ubezpieczenia kurierów!!! Niech wam pokażą jak nie chcą to nie łakomcie się na niską cenę bo paczka będzie przegrzebana i wartościowe rzeczy "gdzieś zaginą"...
Jak coś w paczce brakuje zgłaszać do firmy oficjalną skargę a jak oleją to zgłaszać na policję kradzież! Kilka spraw i może pseudo kurierzy wreszcie przestaną okradać i naciągać ludzi.

KAŻDA REWIZJA MUSI BYĆ UDOKUMENTOWANA PROTOKOŁEM REWIZYJNYM LUB PROTOKOŁEM ZATRZYMANIA TOWARU DO DEPOZYTU. BRAK PROTOKOŁU OZNACZA ZWYKŁĄ KRADZIEŻ.

iwonka4pi
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2012 13:48

Postautor: iwonka4pi » 11 gru 2012 13:49

ja cche tez podac paczke do pl ale duza okolo60 kg i sie obawiam bo sa tam az 3 alkohole wiem ze tymi firmami nie mozna tego przesylac ale co np z prywatnymi jakimistam kurierami?? nie cche zeby mi ktos w paczce grzebal i wyjmowal i bog wie co jeszcze ja pie... helpppp

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 11 gru 2012 14:04

blondynek pisze:goraluk, czytaj ze zrozumieniem

nie pisze o procesie i o tym jak powinno byc to zrobione, tylko o fakcie ze sie placi za to co sie nadalo, a nie za to co dojechalo jesli byly produkty ktorych przewoznik nie przewozi i musi wyjac

szczekasz jak zwykle w zlym miejscu bo nie rozumiesz slowa pisanego

niewazne co sie mowi, wazne ze sie mowi? :lol:


Przeczytaj może ze dwa razy co sama napisałaś, bo ty chyba swoich tekstów już nie rozumiesz...

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 11 gru 2012 14:11

Ona nigdy peselek hihi

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 11 gru 2012 14:21



Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 39 gości

cron