Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
krystian84pl
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2012 23:34

Konto bankowe

Postautor: krystian84pl » 06 paź 2012 23:38

Prosilbym o porade co do banku w ktorym najlepiej zalozyc konto. nie bede zadnego sugerowal bo chcialbym zobaczyc wasze opinie i doswiadczenia. Napisze tylko ze interesuje mnie cos na ksztalt mbanku w polsce . Niskie oplaty za prowadzenie konta, zero ubezpieczen , karta itd. kto zna to wie i nie musze sie rozpisywac. A moze ktos wie czy oplaca sie wyplate z tad przesylac na konto w mbanku?

matej
Emigrant
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2008 15:19

Postautor: matej » 07 paź 2012 19:45

Ja mam teraz w Lloyds TSB, wszystko jest spoko pozatym że mogę tylko wypłacać z bankomatów Lloydsa... jak mi nie załatwią opcji wypłacania ze wszystkich to przeniosę się gdzie indziej.
a jak mi coś zostanie z wypłaty to sobie przelewam na konto walutowo w BZ WBK w Polsce :P

Thea
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2012 12:21

;p

Postautor: Thea » 23 paź 2012 12:52

Mam konto w Lloyds od 4 lat i jestem zadowolona, wyplacam pieniadze w kazdym bankomacie bezplatnie, przelewy internetowe bezplatne, ubezpieczenie w podrozy itd. Moje konto jest platne 8f/m-c

Jest rowniez opcja bezplatna bez zadnych udogodnien.

Moja mama ma konto w Barclays i od 6 lat jest bardzo zadowolona, nie wiem jednak czy prowadza oni konta bezplatnie.

Jacek88
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2011 19:21

Postautor: Jacek88 » 24 paź 2012 08:58

prowadzą darmowe konta, ja takie właśnie mam i też jestem zadowolony. Konto standardowe, mam kartę do bankomatu i mogę robić przelwey on-line i tyle.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 24 paź 2012 11:12

Konta bankowe podstawowe (znane z Polski ROR) są w UK wszystkie darmowe.
Płaci się za dodatkowe usługi komercyjne jak ubezpieczenia.
Czy się opłaca? Trudno powiedzieć, dla kogoś podróżującego (ubezpieczenie podróży zagranicznych) bardzo często w roku, pewnie tak, gdyż jest to oferta skierowana do osób biznesu które z racji biznesu często są w podróży.
Więc należy samemu ocenić czy 8 funtów na miesiąc czyli prawie 100 rocznie nie jest za dużo.
Bankomaty jeśli są \"bankowe\" są darmowe, bez względu na to w jakim banku mamy konto. Płaci się za bankomat który jest zasilany z prywatnej kieszeni. Np. bankomaty w pub'ie są zasilenie pieniędzmi właściciela pub'u. Cześć właścicieli już zrezygnowała z opłat jak niektóre stacje benzynowe czy sieci sklepów typu Co-Op.
Konto jak napisałem jest darmowe, darmowe pobieranie gotówki (w sklepach też cach back), płatności za rachunki za gaz, prąd w banku też jest bez prowizji. Generalnie jeśli nie ma się dodatkowych komercyjnych usług wszystko w bankach jest za darmo:) Od założenia konta po kartę debetową lub electron.
Dlatego tak naprawdę nie ma znaczenia jaki bank wybierzesz.
Każdy bank ma swoją wersję online też za darmo, bez żadnych warunków.
Tak samo jak wersje na telefon komórkowy.
Przelew obecnie (od ok. 2 lat) idzie maks. 20 sekund. bez względu do jakiego banku. Różnice w bankowości między Polską są olbrzymie.
Ja od 15 lat poza dwoma karami w banku nie zapłaciłem nic, a miałem konto na którym było zero przez dwa lata.
Dziwię się więc trochę, bo mija już dużo czasu od pierwszej fali emigracji, że ludzie nadal płacą za konta i nadal nie ma rzetelnej wiedzy w Polsce, o tym, że w UK bankowość jest za darmo.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: ;p

Postautor: goraluk » 24 paź 2012 11:16

Thea pisze:Mam konto w Lloyds od 4 lat i jestem zadowolona, wyplacam pieniadze w kazdym bankomacie bezplatnie, przelewy internetowe bezplatne, ubezpieczenie w podrozy itd. Moje konto jest platne 8f/m-c

Jest rowniez opcja bezplatna bez zadnych udogodnien.


Każdy kto ma konto w tym samym banku bez ubezpieczeń za które płacisz 8 funtów na miesiąc ma to samo co ty.

Moja mama ma konto w Barclays i od 6 lat jest bardzo zadowolona, nie wiem jednak czy prowadza oni konta bezplatnie.

W każdym banku w UK konto osobiste jest darmowe!!!
płacisz za dodatki komercyjne (ubezpieczenie). Jeśli mam nie korzysta z wyjazdów najmniej dwa raz w miesiącu, korzystniej będzie ubezpieczyć podróż jednorazowo.
Ubezpieczenia dodane do konta są ofertą dla osób często podróżujących.
UK to nie Polska należy to zrozumieć, tu bankowość jest za darmo.

Thea
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2012 12:21

;-0

Postautor: Thea » 24 paź 2012 16:57

goraluk pisze:Dziwię się więc trochę, bo mija już dużo czasu od pierwszej fali emigracji, że ludzie nadal płacą za konta i nadal nie ma rzetelnej wiedzy w Polsce, o tym, że w UK bankowość jest za darmo.


Dobrze, ze mamy wsrod nas takiego znawce jak Ty.

krystian84pl
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2012 23:34

Postautor: krystian84pl » 26 paź 2012 00:30

Dobra dzieki panowie za porade a teraz prosilbym o rade jak zalozyc takie konto. W polsce gdy zakladalem w mbanku to zlozylem wniosek online i po 14 dniach przyszedl kurier z papierami, podpisalem i dostalem kod aktywacyjny i umowe a tu jak jest ? tez da rady tak zeby nie stawiac sie w okienku z cala dokumentacja? na sam dowod otworze? bo nie mam zadnego potwierdzenia ze place jakies rachunki. To wazne bo pracodwca chce mi przelewac kase na konto. na razie sie dogadalem i dostaje na reke ale obawiam sie ze brak konta moze sprawic ze gosc sie wkurzy i mnie zwolni . Dodam ze pracuje od pon do soboty w takich godzinach ze nie mam szans zdazyc do zadnego banku osobiscie bo jak koncze prace to zamkniete i jak zaczynam to jo jeszcze nie otwarte. A czy jak mam konto w polsce otwarte i przyjde z karta , umowa i dowodem to bank spojrzy na mnie jakos przychylnie ? Chce tylko zwykle konto zeby wplacac, wyplacac i przelewac jak co . Zadnych debetow, kredytow, ubezpieczen itd. itp. Moze ktos tak otwieral na dowod ? pokierujcie mnie troche bo dlugo tu nie jestem i nie mam sie kogo poradzic.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 26 paź 2012 18:08

Wszystko zależy od banku i od człowieka na którego trafisz.
Dwa lata wstecz pomagałem atrakcyjnej dziewczynie -ok. 20 lat- otworzyć konto, bez rachunków, bez niczego, z DO Polskim w ręku. W 2 bankach odesłano nas na drzewo, w trzecim trafiliśmy na młodego człowieka ok. 26 lat... konto otworzone w 10 minut:)
Tak więc nie ma sztywnych ramek.
Moja rada:
Weź od pracodawcy list, poproś by napisał pismo do banku, że potwierdzasz iż pracujesz u niego i mieszkasz pod adresem... To powinno bardzo pomóc.
Niestety, wg. moich informacji, nie obejdzie się bez wizyty w banku, więc musisz wziąć dzień wolny, lub pól dnia.
Wybierz się do najbliższego tobie centrum (broadway) i tam znajdziesz praktycznie wszystkie duże banki, w którymś na pewno ci konto otworzą:)
Konta są darmowe, nie bierz żadnego głupstwa w stylu platynowe czy inne takie. Bo będziesz płacić za ubezpieczenia których pewnie nawet nigdy nie użyjesz. Konto płatne nie różni się niczym od darmowego, jedynie w płatnym płacisz za ubezpieczenia przeważnie podróży zagranicznych.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 26 paź 2012 19:02

to jak subway.. kiedys ktos pisal.... i po co te wysepki na srodku ulic sa sie zastanawial.. teraz broadway..hmmmm :lol:

krystian84pl
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2012 23:34

Postautor: krystian84pl » 28 paź 2012 12:11

dzieki goraluk :lol: :wink: czyli probowac do skutku az trafie na taki co mi otworza. Mam godzine przerwy w pracy na to zeby cos zjesc to z wyjsciem do banku nie bedzie problemu. Mam od miejsca pracy blisko glowna ulice z sklepami, bankami itd, itp. to w godzine sie wyrobie. Moze ktos jeszcze podzieli sie swoimi doswiadczeniami w temacie zakladania rachunku bankowego ?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 29 paź 2012 14:03

Kont w bankach na otwierałem się mnóstwo, i tylko w 2001 w Halifax chcieli wpłatę na aktywację konta, w innych nie trzeba było nic wpłacać.
Być może zależy to od osoby która cie obsługuje.
Ogólnie Halifax jako, że to szkocki bank uchodził za dziwoląga.
Czeki realizowały się tam po 10 dniach w innych bankach po 3. Kary były kosmiczne bo sięgały 35 funtów za nieautoryzowany overdraft.
Ja używam 4-rech banków:
Barclays, Loyds, Natwest i Abbey czyli dziś Santander.
Z Abbey była kiedyś historia (znam ze słyszenia) z oddziałem na Ealing, gdzie pani B czy K otwierała rachunki Polakom za jedyne 50 funtów:) A było to zanim Polska weszła do UE.

haniakiel
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2016 14:17

Re: Konto bankowe

Postautor: haniakiel » 25 paź 2016 14:20

Ja zawsze jak szukam jakiegoś produktu bankowego to zaglądam na stronę oszczednoscionline.pl. Znajdziecie tam aktualne rankingi najlepszych produktów bankowych i nie tylko. Polecam.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron