Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
hmoczulski
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2015 12:21

[Pytanie o konto bankowe, karte prepaid.

Postautor: hmoczulski » 27 maja 2015 12:52

Witajcie!

Jako,ze to moj pierwszy post chcialem sie przywitac. 8)

Mam pytanie i prosilbym o pomoc.
Nie mieszkam w UK, ale bywam w anglii turystycznie. Generalnie 2-3 razy do roku.
W Polsce zajmuje sie handlem internetowym. Do niedawna tylko w Polsce. Ostatnio coraz wiecej zamowien z zagranicy. Glownie z UK. Stawiamy pierwszy kroki na ebay'u niedlugo, ale jego problem nie dotyczy. Mamy duzy odezw z gumtree i podobnych.

Problem jest z platnosciami. Wiekszosc bez problemu placi paypalem czy nawet bitcoin'em :mrgreen: , ale starsze Pani poprostu nie ogarniaja tego. Chca przelew na konto. NIe jest to duza grupa, ale tez nie jednostkowe przypadki, ktore by mozna pominac.

Gogluje jak wyglada sprawa z kontem i wiem,ze zdalnie go nie zaloze. Ma ktos jakies aktualne (!) informacje na temat tego jaki bank pozwala zalozyc konto na paszport? Niepotrzebna mi zadna karta kredytowac ani debet. Tylko miejsce gdzie mogbym przyjac kilkanascie malych przelewow na konto na miesiac. Ktos tam pisal,ze Lloyds. Mozecie potwierdzic?

W Polsce sa dostepne karty prepaid od BZ WBK i kazda z nich ma przypisany numer konta. Istnieje podobne rozwiazanie w UK ?
Zgoglowalem, ale wszystkie (prawie) wymagaja stalego pobytu w UK. Wyjatkiem jest pockit.com
Mozna ja (podobno ) ladowac w wielu, wielu miejscach i mozna na nia tez zrobic tradycyjne przelew. Nie trzeba miec stalego pobytu, a tylko adres na ktory ma przyjsc karta. Poprostu daja mniejszy limit dla tych co nie mieszkaja w UK. Co nam akuart nie rpzeszkadza.Do tego taka karta przydala by sie nam podczas pobytu w UK.

Moglby mi ktos pomoc z adresem?
Ew. zaproponac jakies inne rozwiazanie?

krisen
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2015 17:09

Re: [Pytanie o konto bankowe, karte prepaid.

Postautor: krisen » 19 lis 2015 17:28

:wink:
Polecilbym w tym przypadku Transferwise. Jest szybki i bezpieczny a do tego nic nie stracisz bo oplaty sa znikome a przelicznik walut najlepszy na rynku. Jezeli chcesz skorzystac to z tym linkiem masz pierwszy przelew ZA FREE:)
https://transferwise.com/u/820405


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości

cron