wszystko co nadaje się nigdzie czyli śmietnik
mariuszp
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2007 23:04

Prosze o pomoc szanownych forumowiczów.. Mam 2 pytania

Postautor: mariuszp » 18 paź 2007 00:52

Witam serdecznie,
na Wasze forum trafiłem przegladając wiele stron polonii w Angolii.
Podoba mi się forma w jakiej portal jest prowadzony, a tematy i wypowiedzi zamieszczne na forach uważam za bardzo pomocne i konkretne.
Myślę, że będziecie potrafili odpowiedzieć również na pytania mnie nurtujące, lub przynajmniej mi doradzić co i jak...

Od pół roku pracuje w Nursing Homie. Kontrakt mam na kolejne 6-mcy.
Niedawno wróciłem z urlopu w naszej Ojczyźnie. Urlop miałem płatny na okres 2tyg <należy się 4tyg w roku>. Pod jego koniec "sie rozchorowałem", poszedłem do lekarza który na paszport wystawił mi L4. Przetłumaczyłem u tłumacza przysiegłego i przesłałem zwolnienie do managera domu w którym pracuje. Oczywiście uprzedziłem go telefoniecznie 16h przed planowanym rozpoczeciem pracy, że jestem obożnie chory, idę do lekarza i przyjade za tydzień. W tzw miedzyczasie skontaktowałem sie z polską agencjią posredniczącą przy moim zatrudnieniu, pytając jakie kroki mam poczynić by wszystko załatwic jak należy. Powiedziano mi, że wystarczy powiadomić manager i przesłać jej przetłumaczone L4 faxem..
W ciągu 48h wszytsko było załatwione i mogłem jeszcze tydzień rozkoszować się urlopem. Po powrocie do pracy, nie miałem żadnych problemów. Po paru dniach pracy poradzono mi,że powinienem wypełnić "self cetrification note" jesli chcę miez zapłacone za okres choroby. Udałem się więc do manager proszac o taką formę a ona mi mówie, że ja nie muszę. że wystarczy to moje zwolnienie, a za chorobe to i tak nie bedę miał płacone, "bo nie.." jak usłyszałem.
Przejrzałem więc wszystkie broszury informacyjne dane mi przez pracodawcę na poczatku kontraktu Wyraźnie jest napisane, że zwolnienie od lekarza jest chonorowane i że powionienem złożyć taką "self certification form" u manager. Napisałem do polskiej agencji maila, ale od tygodnia nie odpisuja, co gorsza nie odpowiadaja na telefony..

Pytanie 1.
Czy zwolnienie lekarskie wystawione w Polsce może nie byc honorowane przez pracodawce angielskiego? Czy mogą mi nie zapłacic za chorobowe?
Jak to wygląda? Miał ktos z was podobne problemy. Nie jest to dla mnie jasne i wydaje mi się, że manager pie... 3po3 i pieniadze chce przyoszczedzic bazujac na mojej nieznajomości kodeksu pracy.

user2093716
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 16 wrz 2007 02:14

Postautor: user2093716 » 18 paź 2007 03:04

Tu znajdziesz szczegoly na temat sickness benefit
http://www.adviceguide.org.uk/index/lif ... m#Sickness


"W ciągu 48h wszytsko było załatwione i mogłem jeszcze tydzień rozkoszować się urlopem" - ciekawa ta choroba :wink:

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 18 paź 2007 09:39

nie ważne że obłożnie chory, ważnie że obłożony u mamy :))))))

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Re: Prosze o pomoc szanownych forumowiczów.. Mam 2 pytania

Postautor: AnkaMAk » 16 sty 2014 13:24

Czyli chory byles przez tydzien? Zwolnienie od lekarza jest potzebne przy chorobie 7 dni +, jesli do tygodnia, to tzw self-certificate powinien wystarczyc.

Jesli zarabiasz tygodniowo powyzej £109, to SSP Ci sie nalezy, tylko pamietaj ze placi sie dopiero za 4 dzien i kolejne, wiec dostaniesz pewnie max £ 20 za ten tydzien choroby...

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 16 sty 2014 14:57

Temat z 2007.

Jakiś pajac narobił zamieszania.


Wróć do „Śmietnik”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości

cron